Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Australijos Naujojo Pietų Velso valstija atšaukė kurtų lenktynių draudimą

Daugiausiai gyventojų turinti Australijos valstija pasidavė visuomenės ir suinteresuotų veikėjų spaudimui – antradienį ji paskelbė atšaukianti savo planus uždrausti kurtų lenktynes ir pripažino, kad „neteisingai suprato“.
Šunų lenktynės
Šunų lenktynės / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 2 Australija Šuo

Po virtinės skandalų, įskaitant triukšmą dėl „gyvo jauko“ naudojimo ir dešimčių tūkstančių šunų sunaikinimo, Naujojo Pietų Velso premjeras Mike'as Bairdas liepos mėnesį paskelbė, kad jo vyriausybė nuo ateinančių metų liepos uždraus šį sportą.

Tačiau šis prieštaringai vertinamas sprendimas daugelio buvo laikomas automatiška reakcija ir išprovokavo priešiškus visuomenės vertinimus bei nuogąstavimus, kad pragyvenimo šaltinio gali netekti nuo šios pramogos priklausomos bendruomenės.

Taip pat buvo daromas politinis, pačios kurtų lenktynių industrijos ir žiniasklaidos spaudimas dar kartą apgalvoti draudimą.

M.Bairdas anksčiau buvo labai populiarus, bet šiemet jo vertinimai nusmuko dėl virtinės prieštaringai vertinamų sprendimų, įskaitant kurtų lenktynių draudimą. Naujojo Pietų Velso lyderis sakė, kad įsiklausė į atsakomąją reakciją.

„Po laiko, mums tai apmąstant, aišku, kad neteisingai supratome. Aš neteisingai supratau, (ministrų) kabinetas neteisingai suprato, vyriausybė neteisingai suprato“, – sakė jis Sidnėjuje.

„Anksčiau negalvojau, kad ši industrija galėtų pasikeisti, (bet dabar) aišku, kad bendruomenė nori suteikti jiems progą. Šiandien galiu paskelbti, kad kurtų industrijai bus suteiktas vienas paskutinis šansas. Jai bus suteikta proga reformuotis“, – sakė jis.

Pasak N.Bairdo, industrija pasiūlė virtinę reformų ir vyriausybė, kuri įkūrė instituciją šunų lenktynėms prižiūrėti, „užtikrins griežčiausius gyvūnų gerovės standartus“ bei taisykles.

„Mes negrįžtame prie status quo. Barbariška praktika, kurią matėme, turi baigtis“, – pridūrė jis.

Australijos kurtų lenktynių industrija yra viena didžiausių pasaulyje. Gyvos aukos pjudymas yra draudžiamas jau keli dešimtmečiai, bet pernai nacionalinis transliuotojas ABC atskleidė, kad treniruojant kai kuriuos geriausius šalies šunis buvo naudojami gyvi gyvūnai, tokie kaip paršeliai, triušiai ir oposumai.

Greihaundų veislės kurtai tradiciškai vejasi netikrą kiškį ar triušį, tad po ABC pranešimų visame Naujajame Pietų Velse, Viktorijoje ir Kvynslande buvo atlikti industriją sukrėtę reidai.

Naujojo Pietų Velso vyriausybė pradėjo tyrimą, kurio metu buvo nustatyta, kad gyvos aukos pjudymas tebėra dideliu mastu naudojamas. Taip pat atskleista, kad buvo sunaikinta dešimtys tūkstančių šunų, laikytų per lėtais, kad juos apsimokėtų auginti.

Tyrimas taip pat atskleidė sisteminį visuomenės klaidinimą apie lenktynių metu pasitaikančių žūties atvejų ir traumų, tokių kaip kaukolės kaulų skilimai ir stuburo lūžiai, skaičių.

Naujojo Pietų Velso tyrimas buvo vienas iš kelių Australijoje vykdytų tokių tyrimų, bet jokia kita valstija nesiryžo pasiūlyti uždrausti greihoundų lenktynes.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Užsisakykite 15min naujienlaiškius