15min be reklamos
2023 01 30, 07:18

B.Johnsonas papasakojo, kaip V.Putinas jam grasino raketų smūgiu: tai užtruktų tik minutę

Borisas Johnsonas pareiškė, kad Vladimiras Putinas, prieš Rusijai įsiveržiant į Ukrainą, „neeilinio“ telefoninio pokalbio metu grasino jam raketų smūgiu.

Kaip rašo BBC, tuometinis Jungtinės Karalystės ministras pirmininkas sakė, kad V.Putinas jam pareiškė, jog tai „užtruks tik minutę“. Pasak B.Johnsono, šis komentaras jam buvo išsakytas po to, kai 2022 m. vasario mėn. per „labai ilgą“ skambutį jis perspėjo V.Putiną, kad karas bus „visiška katastrofa“.

Pokalbio detalės atskleidžiamos BBC dokumentiniame filme, kuriame nagrinėjamas V.Putino bendravimas su pasaulio lyderiais.

B.Johnsonas perspėjo V.Putiną, kad Rusijos įsiveržimą į Ukrainą lydėtų Vakarų sankcijos, o prie Rusijos sienų atsirastų daugiau NATO pajėgų. Jis taip pat bandė atkalbėti Rusiją nuo karinių veiksmų sakydamas V.Putinui, kad Ukraina „artimiausioje ateityje“ neprisijungs prie NATO.

Tačiau, pasak B.Johnsono, „vienu metu jis man pagrasino ir pasakė: „Borisai, aš nenoriu tavęs skaudinti, bet su raketa tai užtruktų tik minutę ar kažką panašaus. Džiugu“.

„Bet iš labai ramaus jo tono, iš savotiško jo atsainumo sprendžiu, kad jis tiesiog žaidė su mano bandymais priversti jį derėtis“, – sakė B.Johnsonas.

Prezidentas V.Putinas buvo „labai familiarus“ per „patį neįprasčiausią pokalbį“, sakė B.Johnsonas.

B.Johnsonas V.Putino skambučio sulaukė kitą dieną po to, kai Kyjive susitiko su Volodymyru Zelenskiu. Po devynių dienų, vasario 11 d., gynybos sekretorius Benas Wallace'as išskrido į Maskvą susitikti su savo kolega iš Rusijos Sergejumi Šoigu.

BBC dokumentiniame filme „Putinas prieš Vakarus“ atskleidžiama, kad B.Wallace'as išvyko iš Maskvos gavęs patikinimą, jog Rusija nesiverš į Ukrainą, tačiau, pasak jo, abi pusės žinojo, kad tai melas.

Jis apibūdino tai kaip „patyčių arba jėgos demonstravimą, kurio esmė yra: aš ketinu jums meluoti, jūs žinote, kad meluoju, ir aš žinau, kad jūs žinote, jog aš meluoju, bet aš vis tiek jums meluosiu“.

„Manau, kad tai buvo noras pasakyti: aš esu galingas“, – sakė B.Wallace'as.

Jis sakė, jog „gana šaltakraujiškas, bet tiesioginis melas“ patvirtino jo įsitikinimą, kad Rusija įsiverš.

Jis papasakojo, kad išeinant iš susitikimo, Rusijos generalinio štabo viršininkas generolas Valerijus Gerasimovas jam pasakė, kad „daugiau niekada nebūsime pažeminti“.

Praėjus mažiau nei dviem savaitėms, kai vasario 24 d. Rusijos tankai pervažiavo sieną, B.Johnsonas vidury nakties sulaukė Ukrainos prezidento V.Zelenskio skambučio.

„Zelenskis buvo labai, labai ramus, – prisiminė B.Johnsonas. – Bet jis man sako, kad, žinai, jie puola visur.“

B.Johnsonas sako pasisiūlęs padėti perkelti Ukrainos prezidentą į saugią vietą. „Jis nepasinaudojo mano pasiūlymu. Jis didvyriškai pasiliko ten, kur buvo“, – prisiminė buvęs Jungtinės Karalystės premjeras.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Lietuvoje įmonės tvarumą supranta kitaip nei kitose Baltijos šalyse
Reklama
Periodontitas: simptomai ir faktai, kodėl nereikia bijoti jo gydymo
Reklama
Ko reikia tikram šeimos automobiliui: esmė slypi nepastebimose smulkmenose
Reklama
Intensyvėjant „Rail Baltica“ statyboms darbams ruošiasi geležinkelio tiesėjai
Parašykite atsiliepimą apie 15min