Dabar populiaru
Publikuota: 2020 rugpjūčio 10d. 20:13 , Atnaujinta: 2020 rugpjūčio 11d. 02:26

Antroji protestų naktis: skraidė Molotovo kokteiliai, specialiosios pajėgos vaikė protestuotojus

Pirmadienio vakarą po farsu tapusių Baltarusijos prezidento rinkimų šalies miestuose tęsiasi susirėmimai tarp civilių ir pareigūnų. Miestuose užblokuoti įvažiavimai į centrines aikštes, tad žmonės mažesnėmis grupelėmis būriuojasi rajonuose. OMON pareigūnai sulaiko žmones, pranešama apie pašautą žurnalistę. Rinkimuose dalyvavusi opozicionierė Svetlana Tichanovskaja buvo dingusi kelioms valandoms, tačiau apie vidurnaktį štabas pranešė, kad jai – viskas gerai.

Suprasti akimirksniu

  • Sekmadienio rinkimų nugalėtoju paskelbus A.Lukašenką, 33 Baltarusijos miestuose įsiplieskė protestai. Jie tęsiasi ir pirmadienio naktį – į gatves išėjo tūkstančiai žmonių.
  • Rinkimuose dalyvavusi ir, remiantis nepriklausomomis apklausomis, nugalėjusi S.Tichanovskaja kelioms valandoms dingo po to, kai išėjo iš Centrinio rinkimų komiteto būstinės.
  • Galiausiai opozicijos štabas pranešė, kad S.Tichanovskajai viskas gerai, bet situacijos nedetalizavo.
  • Įvairiuose Baltarusijos miestuose protestams nerimstant protestams, pareigūnai protestuotojus vaiko guminėmis kulkomis, garsinėmis granatomis, žmonės brutaliai sulaikomi.
  • Gumine kulka į koją buvo pašauta žurnalistė, dėvėjusi liemenę su užrašu „PRESS“.
  • Vidaus reikalų ministerija praneša, kad su sprogmeniu rankoje žuvo vienas protestuotojas. Protestuotojai tikina, kad nebuvo paleistas nė vienas Molotovo kokteilis, o vyras žuvo pareigūnams į jį paleidus garsinę granatą.
  • Baltarusijos žiniasklaida praneša, kad Minsko centro link juda sunkiosios karinės technikos kolona, atvežami desantininkai.
Rūšiavimas:
Naujausi Viršuje
Naujausi Apačioje

Leidinys „Naša Niva“ baiminasi, kad sulaikytas vyriausiasis redaktorius

02:14

Socialiniame tinkle „Telegram“ leidinys „Naša niva“ dalinasi informacija, kad iš vyriausiojo redaktoriaus Jagoro Marcinovičiaus buvo gauta žinutė, kurioje parašyta SOS. 

„Tai reiškia, kad jis buvo sulaikytas“, – rašoma iš „Naša niva“ paskyros.

Apie žurnalistų sulaikymus Baltarusijoje buvo pranešta ir anksčiau sekmadienį. Toje pačioje žiniasklaidos priemonėje „Naša Niva“ dirbančiai žurnalistei buvo pašauta koja.

Svaboda.org praneša, kad su J.Marcinovičiumi nepavyksta susisiekti, nors jo telefonas neišjungtas.

Minske OMON pajėgos vaiko protestuotojus

01:54

Minske prie Puškino stoties sumažėjo protestuotojų skaičius. OMON pareigūnai „iššukavo“ erdvę, buvo naudojamos garso granatos, rašo Svaboda.org.

„Į demonstrantus prie „Rygos“ vėl svaidomos [kurtinamosios] granatos, speciali mašina griauna barikadas“, – informuoja „Laisvosios Europos radijo/Laisvės radijo“ (Radio Free Europe/Radio Liberty, RFE/RL) Baltarusijos biuras.

„Evroradio“ savo ruožtu pranešė, kad OMONo pareigūnai išvalė metropoliteno stoties teritoriją.

„Tai įvyko po to, kai didelė dalis demonstrantų pati išsivaikščiojo“, – nurodė radijas.

Minske ir kituose Baltarusijos miestuose naktį iš pirmadienio į antradienį vyksta protesto akcijos.

Tiesa, „šukavimas“ įvyko po to, kai dauguma protestuotojų išsiskirstė savarankiškai. Prie protestuotojų kojų buvo mėtomi sprogstamieji pakeitai ir mėtomos garsinės granatos. Policija, naudodama riaušių malšinimo įrangą, ramino protestus.

Socialiniuose tinkluose dalinamasi dar vienu vaizdo įrašu, kuriame užfiksuota, kaip protestuotojai meta Molotovo kokteilį.

 

Žiniasklaida praneša apie sužeistuosius per demonstrantų susirėmimus su pareigūnais Minske

01:40

Baltarusijos žiniasklaida ir platformos „Telegram“ kanalai praneša apie sužeistuosius per demonstrantų susirėmimus su specialiųjų pajėgų pareigūnais Minske.

Minske prie prekybos centro „Ryga“, kur protestuotojai susirėmė su riaušių policija OMON, yra 10 greitosios pagalbos automobilių, informuoja „Laisvosios Europos radijo/Laisvės radijo“ (Radio Free Europe/Radio Liberty, RFE/RL) Baltarusijos biuras.

„Prie prekybos centro „Ryga“ stovi 10 greitosios pagalbos automobilių. Atrodo, kad jie suteikia žmonėms pagalbą vietoje“, – pažymi radijas.

Pasak jo žurnalistų, ore juntamas ašarinių dujų kvapas.

Kaip skelbta, prie to prekybos centro protestuotojai statė barikadas, o susirinkusiuosius, kurių buvo apie 5 tūkst., vaikė OMONas.

Televizijos kanalas „Belsat“ pranešė, kad Puškino aikštės apylinkėse nukentėjo jo žurnalistė, taip pat skelbta, kad buvo sužalota leidinio „Naša niva“ žurnalistė Natalija Lubnevskaja. Be to, keli „Telegram“ kanalai pranešė apie sužeistą viešojo transporto vairuotoją.

Pranešama apie vieną žuvusįjį, kuris, VRM teigimu, gyvybės neteko jo rankose sprogus „nenustatytam sprogstamajam užtaisui“.

Žiniasklaidos duomenimis, Minske riaušių policijos pareigūnai prieš protestuotojus naudoja kurtinamąsias granatas, šaudo guminėmis kulkomis.

„Pilnai ekipuotas OMONas naudoja kurtinamąsias granatas, šaudo guminėmis kulkomis. Gatvėje – dūmai. Mūsų korespondentų teigimu, čia susirinkę tūkstančiai žmonių. Sprogimai iš Puškino [aikštės] girdimi už kelių kilometrų“, – praneša Baltarusijos portalas „onliner.by“.

Protestai tampa decentralizuoti

01:17

Žurnalistas Aleksas Kokčarevas rašo, kad Minske protestai tampa labiau decentralizuoti, daugiau jų vyksta už centrinės miesto dalies ribų. Esą tai kelia iššūkį riaušių policijai, kadangi pareigūnai negali sėkmingai numalšinti protestų keliose vietose periferijoje.

 

Žiniasklaida: į Minsko centrą juda sunkiosios karinės technikos kolona

00:31

Baltarusijos žiniasklaida antradienį pranešė, kad Minsko centro link juda sunkiosios karinės technikos kolona.

Iš sostinės pakraštyje esančio rajono, kur įsikūręs karinis vienetas, „juda sunkioji karinė technika“, praneša leidinys „Naša niva“.

„Belsat“ cituoja šaltinius, kurie tikina, kad į Minską vežami desantininkai.

„Naša niva“ žurnalistai iš įvykio vietos praneša, kad Puškino aikštėje protestuotojai buvo masiškai apšaudyti.

Vaizdo įrašuose užfiksuota, kaip protestuotojai mėto Molotovo kokteilius.

 

Socialiniai tinklai: specialiųjų pajėgų kariai slepiasi greitosios pagalbos automobiliuose

00:28

Daugybė socialinio tinklo „Telegram“ kanalų, įskaitant tokius, kaip „Nexta“ ir kt., praneša, esą Minske specialiųjų pajėgų pareigūnai slepiasi greitosios pagalvos automobiliuose ir jais naudojasi kaip priedanga, kad patektų pas protestuotojus, rašo Svaboda.org.

Tuo tarpu į Minsko centrą gabenama karinė technika, teigė „Belsat“ korespondentas.

 

Žuvo protestuotojas: ministerija praneša, kad jo rankoje sprogo sprogmuo

23:56

Per riaušes Minske Prytysko prospekte minia pradėjo statyti barikadas.

Baltarusijos Vidaus reikalų ministerija pranešė, esą konflikto su specialiosiomis pajėgomis metu, vienas iš protestuotojų mėgino sviesti į pareigūnus „nenustatytą sprogstamąjį įtaisą“, tačiau įtaisas sprogo vyro rankoje. Asmuo mirė, praneša Tut.by.

„Vienas iš protestuotojų mėgino nusviesti nenustatytą sprogstamąjį įtaisą į teisėsaugos pareigūnus. Jis sprogo jo rankoje“, – teigė Vidaus reikalų ministerija ir pridūrė, kad tas asmuo mirė nuo sužeidimų.

Pasak protestuotojų, nebuvo paleistas nė vienas Molotovo kokteilis. Greičiau vyrą sužeidė garsinė granata, numesta jam po kojomis, rašo svoboda.org.

Minske į pareigūnus laidomi fejerverkai.

Taip pat pranešama apie sunkiai sužeistas asmenis, vienam iš protestuotojų nuplėšta ranka, rašo „Belsat“.

Pavyko susisiekti su S.Tichanovskaja

23:52

Opozicijos štabui pavyko susisiekti su kelioms valandoms dingusia S.Tichanovskaja. Anot štabo, jai viskas gerai. 

S.Tichanovskaja, kuri paskelbė save prezidento rinkimų nugalėtoja, dingo kelias valandas praleidusi Centrinio rinkimų komiteto (CRK) būstinėje.

Platformos „Telegram“ įkūrėjas: Baltarusijoje periodiškai visiškai atjungiamas internetas

23:38

Susirašinėjimo platformos „Telegram“ įkūrėjas Pavelas Durovas pirmadienį pareiškė, jog dedamos visos pastangos, kad ji būtų pasiekiama Baltarusijoje, kur jau antrą vakarą vyksta protestai dėl ginčijamų prezidento rinkimų, tačiau pabrėžia, kad šioje šalyje periodiškai internetas visiškai atjungiamas.

„Įjungėme savo anticenzūros instrumentus Baltarusijoje, kad „Telegram“ liktų pasiekiamas daugeliui vietos vartotojų“, – tviteryje parašė P.Durovas.

„Tačiau ryšys vis dar nestabilus, nes kartas nuo karto visiškai atjungiamas internetas“, – pridūrė jis.

Anksčiau skelbta, kad sekmadienio vakarą, pasibaigus prezidento rinkimams, Baltarusijos sostinėje nebuvo pasiekiamos taksi paslaugos.

Nuo sekmadienio ryto naudotojai socialiniuose tinkluose praneša apie susirašinėjimo programėlių, įskaitant „Telegram“, veikimo sutrikimus, taip pat apie stringančią prieigą prie „YouTube“ platformos. 

Neveikia kai kurios interneto svetainės, įskaitant nepriklausomo stebėjimo svetainę Zubr.in. 

Taip pat neveikė populiarūs virtualieji privatūs tinklai (Virtual Private Network, VPN), nuslepiantys įrenginių buvimo vietą.

Apie problemas pranešė ir stacionaraus, ir mobiliojo interneto naudotojai. 

Be to, tam tikrose prekyvietėse buvo iškabinti skelbimai, jog dėl techninių sutrikimų gali neveikti atsiskaitymo terminalai.

Didžiausia šalies interneto ryšio operatorė „Beltelekom“ teigė, jog yra „problemų su išorės kanalais, didelė apkrova“. Kada šios problemos bus išspręstos, bendrovė nepranešė.

Represijos Novopolocke, Breste, Lydoje

23:23

„Euroradio“ praneša, kad pagrindinėje Novopolocko aikštėje susirinko daug žmonių. Pareigūnai naudoja garsines granatas, šaudo guminėmis kulkomis ir sulaiko protestuotojus.

Breste protestuotojai praneša apie sužeidimus nuo garsinių granatų, „Belsat“ praneša apie sulaikymus Lydoje.

Gomelyje žmonės skanduoja „Milicija su tauta!“.

Įvažiavimus į Minską blokuoja protestuotojų automobiliai.

„Tai potencialiai gudri protesto taktika siekiant sustabdyti papildomus siunčiamus tankus ir karinę įrangą“, – tviteryje rašo žurnalistas Benas Judah. 

Socialiniuose tinkluose dalijamasi vaizdo įrašais, kuriuose matyti Minske Puškino aikštėje sunkiai granatos sužeistas autobuso vairuotojas.

Minske žmonės būriuojasi tūkstančiais: mėgino statyti barikadas

23:12

Minske esančioje Prytysko gatvėje rugpjūčio 10-osios vakarą susirinko keli tūkstančiai žmonių. Naudodama garso granatas milicija šturmavo protestuotojus, esančius prie kino teatro „Aurora“, rašo Svaboda.org.

Keli tūkstančiai žmonių susirinko teritorijose, esančiose prie Puškino prospekto ir Prytycko gatvės sankryžos.

Žmonės mėgino statyti barikadas bei ėmėsi kitų improvizuotų gynybos priemonių. Puškino prospekte blokuojamas eismas.

Apie 23 val. 30 min. milicija ėmė stumti žmones atgal, daug jų išsivaikščiojo po kiemus. Automobiliai apvažiuoja barikadas per šaligatvius.

Buvo sužalotas ir keleivinio autobuso vairuotojas – šalia jo sprogo granata. Šiuo metu jį gydo medikai.

Įvairiuose žiniasklaidos kanaluose pranešama apie demonstracijas įvairiose Minsko vietose. Dauguma miesto kelių yra blokuojami.

 

21 baudžiamoji byla

22:42

Žmogaus teisių gynėjai praneša, kad per susirėmimus Minske ir kituose miestuose nukentėjo dešimtys protestuotojų.

Tuo metu Vidaus reikalų ministerija pirmadienį paskelbė, kad per neramumus šalies miestuose buvo sužeisti 39 teisėsaugos pareigūnai ir daugiau kaip 50 civilių, buvo sulaikyta apie 3 000 žmonių, iš jų apie tūkstantis – Minske.

Baltarusijos tyrimų komitetas pirmadienį pranešė pradėjęs 21 baudžiamąją bylą dėl „masinių neramumų“ ir jėgos naudojimo prieš milicijos pareigūnus.

„Šiuo metu dėl įtarimų padarius šiuos nusikaltimus sulaikyta daugiau nei 80 žmonių. Dauguma jų yra 20–25 metų jaunuoliai. Kai kurie įtariamieji arešto metu buvo apsvaigę nuo narkotikų ar alkoholio“, – teigiama Komiteto pranešime.

Mogiliove buvo suimta turistų ekskursija

22:36

Pareigūnams šukuojant Mogiliovo centrą mieste buvo sulaikytas Baltarusių kalbos draugijos vietos skyriaus pirmininkas Alegas Dziačkovas. Jis pėsčiųjų gatvėje vedė ekskursiją, kai milicija apsupo jo vedamą 30 žmonių grupę.

„Visi mūsų grupės vyrai buvo suimti, nepaaiškinus priežasties, kodėl. Juos pasodino į autobusą ir kažkur išsivežė. Moterys buvo paleistos“, - portalui Svaboda.org pasakojo viena iš ekskursijos dalyvių Larisa Unučiak. Tarp suimtų vyrų – ir jos 67 metų amžiaus vyras Mikalajus.

Moteris teigė, kad grupė žmonių nedarė nieko neleistino. Alegas Dziačkovas susirinkusiems pasakojo apie pastatų istoriją ir jų architektūrą, kai į gatvę išbėgo milicijos besivejami asmenys. Nuo milicijos nukentėjo į šoną atsitraukę ir bėglius praleidę ekskursantai.

Nei su ekskursijos vadovu, nei su kitais pasivaikščiojime dalyvavusiais vyrais telefonu susisiekti nepavyko.

OMON tikrina sulaikytųjų telefonus

22:29

OMON muša žmones ir tikrina sulaikytųjų mobiliuosius telefonus. Pasak „Belsat“ korespondento, pareigūnai telefonuose peržiūri vaizdo įrašus ir juos trina. Esą vienam vyrui pasipiktinus buvo sudaužytas jo telefonas, jis pasodintas į pareigūnų autobusą. 

„Belsat“ taip pat praneša, kad Gardine netoli filharmonijos apie 1000 žmonių užblokavo kelią. Juos išvaikė riaušių policija, vieną vyrą nutrenkė autobusas. Laukiama greitosios pagalbos. 

Minske netoli parduotuvės „Ryga“ susirinko daugybė žmonių, jų gali būti iki 3 tūkst. Pasak „Belsat“, čia nėra nei milicijos, nei technikos. Dar apie tūkstantį žmonių yra aplink Puškino metro stotį.

Asmeniniai automobiliai užblokavo aplinkines gatves, riaušių policijos automobiliai negali iki čia atvažiuoti. Puškino metro stotis užblokuota betono maišykle, rašo „Belsat“.

Puškino aikštėje automobiliai signalizuoja palaikydami protestuotojus:

 

Baltarusijos vidaus reikalų ministras: teisėsauga neleis destabilizuoti padėties

22:10

Vidaus reikalų ministras Jurijus Karajevas pareiškė, kad teisėsaugos organai neleis destabilizuoti padėties.

„Pareiškiame, kad neleisime destabilizuoti padėties šalyje. Jėgų ir išteklių tam yra pakankamai. Perspėjame, kad bet kokie įstatymų pažeidimai bus užkardyti, o kaltininkai – patraukti įstatymų numatyton atsakomybėn“, – pareiškė ministras, kurį cituoja valstybinė naujienų agentūra BelTA.

Nesankcionuotų protestų organizatoriai naudojasi žmonėmis kaip žaliava, kviesdami juos į neteisėtus renginius, tvirtino jis.

„Destabilizuoti situaciją ir suskaldyti visuomenę bandė tie, kuriems nerūpi Baltarusijos interesai ir žmonės“, – pridūrė J.Karajevas.

Bendražygiai baiminasi S.Tichanovskajos sulaikymo

21:52

S.Tichanovskajos bendražygiai pranešė, kad ji buvo sulaikyta Baltarusijos Centrinio rinkimų komiteto (CRK) būstinėje.

„Svetlana užėjo ten (į CRK) palikti dokumentų. Advokatas išėjo, o ji ne. Kur pradingo – nežinia!“, – praneša bendražygiai. Anot „Belsat“ niekas jos nematė jau penkias valandas.

S.Tichanovskaja į CRK būstinę nuvyko pateikti skundo dėl po rinkimų prasidėjusio smurto prieš civilius asmenis, protestavusius dėl rinkimų rezultatų.

Pranešama, esą S.Tichanovskaja išėjo pro galines CRK duris pasakė „aš jau apsisprendžiau“.

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius tviteryje rašė bandęs kelias valandas susisiekti su S.Tichanovskaja, tačiau nesėkmingai.

„Jos buvimo vieta nežinoma net jos komandai. Esu susirūpinęs dėl jos saugumo“, – rašė ministras.

Anksčiau pirmadienį Baltarusijos KGB vadovas Valerijus Vakulčikas pareiškė, kad KGB užkirto kelią galimam pasikėsinimui į S.Tichanovskają. Esą KGB į tokią žinią iš opozicijos būstinės reagavo pasiųsdama „120 apmokytų specialistų“, kurie užtikrins būstinės saugumą.

Žmonės blokuoja kelius, specialiosios pajėgos naudoja jėgą

21:41 Atnaujinta: 22:11

Baltarusijos policija pirmadienį panaudojo gumines kulkas ir ašarines dujas, siekdama išvaikyti protestuotojus, antrą vakarą iš eilės susirinkusius protestuoti dėl kontroversiškų prezidento rinkimų.Prieš taikius protestuotojus naudojama jėga. Minske esančiame Dzeržinskio prospekte rankomis susikabinusius protestuotojus žiauriai sumušė milicija.

Rankomis susikibę žmonės mėgino sustabdyti autobusą, kuriuo  važiavo pareigūnai. Iš autobuso išlipę pareigūnai pradėjo kumščiais daužyti žmones. Kai kurie protestuotojai sukniubo ant žemės, kai kurie pabėgo.

Kadangi Baltarusijos miestuose prieiga prie centrinių aikščių užblokuota, žmonių grupelės išsibarsčiusios po įvairiausius rajonus, specialiosios pajėgos nespėja jų vaikyti. Automobilių vairuotojai ėmė blokuoti kelius.

Teisėsaugos pareigūnai pradėjo suiminėti protestuotojus, praneša baltarusių naujienų portalas „tut.by“.

„Prie viešbučio „Jubilejnaja“ susirinko apie 100 žmonių. OMONas sulaiko žmones“, – informavo portalas. Jo žiniomis, „sulaikyti 10 – 15 žmonių, tarp jų yra nepilnamečių“.

Vėliau riaušių policija OMON stūmė žmones nuo Sporto rūmų.

„Žurnalistai praneša, kad buvo girdėti pokštelėjimai, pasirodė dūmų. Galiausiai prospektas buvo uždarytas, šalia „Vostočnyj“ stoties yra kelios dešimtys specialiųjų pajėgų pareigūnų, kurie neleidžia žmonėms praeiti. Atvažiavo keli furgonai sulaikytiesiems vežti, iš kurių iššoko pareigūnai ir išsklaidė minią, keli žmonės buvo sulaikyti ir išvežti“, – praneša portalas.

Pareigūnai su pilna riaušių malšinimo ekipuote leido ašarines dujas ir guminėmis kulkomis šaudė į taikius protestuotojus Minsko centre. Be kita ko, buvo sužalota žurnalistė, naujienų agentūrai AFP pranešė vienas liudininkas. 

Baltarusių naujienų portalas „onliner.by“ nurodė, kad nukentėjo leidinio „Naša niva“ žurnalistė Natalija Lubnevskaja, ji vežama į ligoninę.

21:25

Minske, šalia prekybos centro „Karona“, būriuojasi specialiųjų vidaus karinių pajėgų kariai. Žmonės nuo jų slepiasi prekybos centre. Prieš protestuotojus buvo panaudotos dujos. Protestuotojai šaukia „Milicija su tauta!“, socialiniame tinkle „Telegram“ pranešė Tut.by.

Žmonių su karine uniforma ir pilna amunicija prie prekybos centro susirinko apie šimtą. Kelios dešimtys pareigūnų užblokavo Minske esantį Kavalerijos tiltą. Automobiliai negali juo pravažiuoti, rašo Svaboda.org.

 

Baltarusijoje vėl ribojamas mobilusis, interneto ryšys

21:05

Baltarusijos visuomenininkas, žurnalistas Francišakas Viačorka socialiniame tinkle „Twitter“ pasidalino informacija, kad minios žmonių vėl traukia į gatves. Interneto ir mobilieji ryšiai veikia su trukdžiais.

„Žmonės būriuojasi mažomis grupelėmis vėl, Minske ir mažuose miesteliuose. Jokio interneto, mobilusis ryšys veikia su trikdžiais. Pagrindinės centrinės gatvės yra užtvertos, metro nestoja centre. Žmonės renkasi mažomis grupelėmis net miestų pakraščiuose. Policija naudoja jėgą ir garso granatas“, – rašo jis.

 

Sužeista žurnalistė

20:58

Baltarusijos žiniasklaidos priemonė „Naša Niva“ socialiniame tinkle „Telegram“ pranešė, kad Minske buvo sužeista žurnalistė Natalija Lubnevskaja. Ją išvežė greitoji pagalba. Moterį sužeidė guminėmis kulkomis šaudę pareigūnai.

Prieš žurnalistus jėgos imtasi ir anksčiau pirmadienį, kai kurie buvo sulaikyti.

Baltarusijos žurnalistų asociacija pareiškė, kad šioje gatvėje policija tyčia taikėsi į žurnalistus, dėvinčius liemenes su užrašais „PRESS“, praneša „Belsat“.

Žemiau esančiame vaizdo įraše užfiksuota akimirka, kai buvo sužeista N.Lubnevskaja.

 

Žiniasklaida: Minske nesankcionuotose akcijose prasidėjo sulaikymai

20:31

Baltarusijos sostinėje nesankcionuotose akcijose dėl ginčijamų prezidento rinkimų pirmadienio vakarą teisėsaugos pareigūnai pradėjo suiminėti protestuotojus, praneša baltarusių naujienų portalas „tut.by“.

„Prie viešbučio „Jubilejnaja“ susirinko apie 100 žmonių. OMONas sulaiko žmones“, – informavo portalas. Jo žiniomis, „sulaikyti 10 – 15 žmonių, tarp jų yra nepilnamečių“.

Vėliau riaušių policija OMON stūmė žmones nuo Sporto rūmų.

„Žurnalistai praneša, kad buvo girdėti pokštelėjimai, pasirodė dūmų. Galiausiai prospektas buvo uždarytas, šalia „Vostočnyj“ stoties yra kelios dešimtys specialiųjų pajėgų pareigūnų, kurie neleidžia žmonėms praeiti. Atvažiavo keli furgonai sulaikytiesiems vežti, iš kurių iššoko pareigūnai ir išsklaidė minią, keli žmonės buvo sulaikyti ir išvežti“, – praneša portalas.

Tuo metu vidaus reikalų ministras Jurijus Karajevas pareiškė, kad teisėsaugos organai neleis destabilizuoti padėties.

„Pareiškiame, kad neleisime destabilizuoti padėties šalyje. Jėgų ir išteklių tam yra pakankamai. Perspėjame, kad dėl bet kokie įstatymų pažeidimai bus užkardyti, o kaltininkai – patraukti įstatymų numatyton atsakomybėn“, – pareiškė ministras, kurį cituoja valstybinė naujienų agentūra BelTA.

Centrinės rinkimų komisijos skelbiami preliminarūs rinkimų rezultatai rodo, kad su 80,08 proc. balsų dabartinis prezidentas Aleksandras Lukašenka užsitikrino šeštą kadenciją, o opozicijos kandidatė Svetlana Tichanovskaja esą surinko 10,09 proc. balsų.

Opozicija teigia, kad rezultatai buvo suklastoti.

Sekmadienio vakarą į Minsko ir kitų Baltarusijos miestų gatves protestuoti išėjo opozicijos šalininkai, kilo protestuotojų susirėmimų su milicija; jie tęsėsi iki pirmadienio paryčių.

Žmogaus teisių gynėjai praneša, kad per susirėmimus Minske ir kituose miestuose nukentėjo dešimtys protestuotojų.

Tuo metu Vidaus reikalų ministerija pirmadienį paskelbė, kad per neramumus šalies miestuose buvo sužeisti 39 teisėsaugos pareigūnai ir daugiau kaip 50 civilių, buvo sulaikyta apie 3 000 žmonių, iš jų apie tūkstantis – Minske.

Baltarusijos tyrimų komitetas pirmadienį pranešė pradėjęs 21 baudžiamąją bylą dėl masinių riaušių ir jėgos naudojimo prieš milicijos pareigūnus.

Paskutinis atnaujinimas: 2020-08-10 20:31

Svoboda.org praneša, kad Minsko centre vakare buvo uždarytos šešios metro stotys. Tokių priemonių imtasi „siekiant užtikrinti keleivių saugumą“. Transportas važiuoja nestodamas stotyse.

OMON pajėgos sutelktos Baltarusijos sostinės centre, blokuojami keliai prie Minsko centre esančios stelos, prie kurios jau anksčiau vykdavo opozicijos protestai. Aplink monumentą stovi automobiliai, autobusai bei mikroautobusai, greta jų susitelkę kovotojai pilna ekipuote. Aikštė aplink stelą – aptverta, patekti prie monumento galima tik per įėjimą, kuris yra prižiūrimas.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Baltarusijos pareigūnai sulaiko žmones per opozicijos mitingą kitą dieną po prezidento rinkimų.
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Baltarusijos pareigūnai sulaiko žmones per opozicijos mitingą kitą dieną po prezidento rinkimų.

Mogiliovo centre taip pat apribotas eismas. Mieste prie prekybos centro „Atrium“ esančią aikštę taip pat saugo milicija. Iš jos išstūminėjami žmonės. Šalia stovi milicijos autobusai. Vienoje iš pagrindinių Mogiliovo gatvių, Gegužės pirmosios gatvėje, leidžiamas tik viešasis transportas. Perėjos greta Lenino aikštės yra uždarytos. Aikštėje susirinko daug žmonių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Praktiškai su „Norfa“

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min