Dabar populiaru
Publikuota: 2020 rugpjūčio 9d. 19:44 , Atnaujinta: 2020 rugpjūčio 10d. 09:39

Rinkimų farsu nepatenkinti baltarusiai liejo pyktį: manoma, kad suimti keli šimtai žmonių

Baltarusijos prezidentas Aliaksandras Lukašenka laimi sekmadienį vykusius rinkimus. Tai rodo ir pirmieji rinkimų rezultatai, ir valstybinio transliuotojo „Mir“ užsakymu atlikta sociologinė apklausa. Opozicija ir nepriklausomi rinkimų stebėtojai pabrėžia, kad rezultatai buvo klastojami, o daugybei baltarusių nebuvo leista balsuoti. Opozicija taip pat pareiškė surengsianti alternatyvų skaičiavimą. Nepriklausomos rinkėjų apklausos rodo Svetlanos Tichanovskajos pergalę.

Rūšiavimas:
Naujausi Viršuje
Naujausi Apačioje

Baltarusijos rinkimų komisija: A.Lukašenka gavo 80,23 proc. balsų

09:39

Ilgametis Baltarusijos lyderis Aliaksandras Lukašenka užsitikrino šeštą kadenciją, per sekmadienį vykusius prezidento rinkimus gavęs 80,236 proc. balsų, pirmadienį pranešė valstybinė naujienų agentūra BelTA, cituodama Centrinės rinkimų komisijos paskelbtus preliminarius balsų skaičiavimo rezultatus.

Komisija pridūrė, kad autoritarinio prezidento pagrindinė varžovė Svetlana Tichanovskaja gavo 9,9 proc. balsų.

A.Lukašenkos oponentai sako, kad rinkimų rezultatai yra suklastoti.

Veikiausiai buvo sulaikyta keli šimtai žmonių

07:03 Atnaujinta: 07:32

Minske susirinko tūkstančiai žmonių. Policija panaudojo jėgą, kad juos išvaikytų – mušė demonstrantus lazdomis ir vėliau naudojo kurtinamąsias granatas. Protestuotojai mėgino statyti barikadas iš šiukšlių konteinerių.

Audringų protestų taip pat vyko kituose didžiuosiuose mietuose, įskaitant Gomelį, Brestą, Gardiną, Vitebską, Mogiliavą, Baranovičius ir kitus, pranešė vietos žiniasklaida, kurios darbą smarkiai trikdė mobiliojo ir interneto ryšio bei tinklalapių blokavimas.

Kol kas nepaskelbta jokių oficialių pranešimų apie areštus arba sužeistųjų skaičių, bet žmogaus teisių grupės „Viasna“ atstovas Alesis Biliackis sakė naujienų agentūrai AP, kad veikiausiai buvo sulaikyta keli šimtai žmonių.

Trys nepriklausomos Rusijos televizijos „Dožd“ žurnalistai buvo anksčiau sulaikyti po interviu su vienu opozicijos veikėju ir galiausiai buvo išsiųsti iš šalies. Vienas AP žurnalistas buvo sumuštas milicijos; jis gydomas ligoninėje.

Po kelias valandas trukusių neramumų valstybinė naujienų agentūra BelTA citavo Vidaus reikalų ministeriją, kad „milicija valdo padėtį“. Iki 3 val. vietos (ir Lietuvos) laiku protestai sostinėje daugiausiai liovėsi.

Į Minską atvyko kariuomenė

02:11

Į Minsko centrą atvyko apie 20 sunkvežimių su vidaus tarnybos kariais, praneša „Sputnik Belarus“. Išsilaipinę kariai patraukė protestuotojų link, o šie, stengdamiesi išvengti sulaikymo, pasklido po aplinkinius parkus.

Baltarusijos vidaus reikalų ministerija pareiškė, kad teisėsaugos institucijos kontroliuoja protesto akcijas Minske. Visuose milicijos padaliniuose paskelbtas sustiprintos parengties režimas.

Milicija vykdo operacijas prieš protestuotojus įvairiose Minsko vietose, naudoja specialiąją techniką, gumines kulkas, garsines granatas, ašarines dujas.

Įvyko ne vienas susidūrimas. Yra sužeistųjų tiek tarp protestuotojų, tiek tarp milicininkų. Pagrindinė A.Lukašenkos varžovė S.Tichanovskaja paragino miliciją ir kariuomenę liautis naudojus prievartą.

Atsirado provokatorių su lazdomis

01:52

Minske protestuotojai apsupo milicininkus Pergalės aikštėje prie stelos. Apie tai leidiniui „Mediazona“ papasakojo vienas iš protesto dalyvių.

Pasak jo, milicininkai atsakė mėtydami dūmines granatas ir panaudojo vandens patrankas.

Protestuotojų minioje atsirado provokatorių, kurie yra apsiginklavę „kažkokiomis lazdomis“, pridūrė pašnekovas. Pasak jo, „žmonės patys atėmė lazdas ir surengė aiškinamuosius pokalbius“.

Prie protestuotojų Minske prisijungė baikeriai

01:40

Minske prie protestuotojų prisijungė baikeriai.

 

Pranešama apie sulaikytuosius

01:32

Minske per rinkimus ir po jų kilusius protestus buvo sulaikyti 47 asmenys, praneša žmogaus teisių gynimo centras „Viasna“. Centro duomenimis, dar su septyniais Minsko gyventojais nepavyksta susisiekti nuo šeštadienio.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Sulaikytas protestuotojas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Sulaikytas protestuotojas

Kituose Baltarusijos regionuose sulaikyta dar 119 žmonių. Dalis iš jų – rinkimų stebėtojai. Dar su dviem žmonėmis neįmanoma susisiekti nuo šeštadienio.

VIDEO: Вечар пасля выбараў. Жывы эфір (Частка 2) | Вечер после выборов. Беларусь. Прямой эфир с 18:00

 

Daugėja sužeistųjų

01:26

Portalo znak.com korespondentas pranešė, kad prie stelos „Minkas – miestas didvyris“ per vieną iš protestuotojų susidūrimą su milicija buvo sužeistas ir nukrito ant žemės žmogus. Kiti protestuotojai susirinko aplink jį suteikti pagalbą. Tuo metu milicininkai į juos metė kelias garsines granatas. Nukentėjo visi, kurie buvo aplink sužeistąjį, tvirtina žurnalistas.

Daumano ir Mašerovo gatvių sankryžoje milicininkai į protestuotojus ėmė šaudyti guminėmis kulkomis. Viena kulka sužeidė merginą.

Policijai nesiseka išvaikyti žmonių iš Minsko centro

00:37

Pasirodo vis daugiau naujų vaizdo įrašų, kuriuose matyti, kaip riaušių policija ašarinėmis dujomis, kurtinančiomis granatomis ir guminėmis kulkomis vaiko žmones, kurie būriuojasi Minsko centre.

Tiesa, nors Baltarusijoje labai smarkiai prislopintas interneto ryšys, į pasaulį vis ištrūksta įrašų iš Minsko centro. Panašu, kad protestuotojai užėmė visą kvartalą ties stela – paminklu „Minskas – miestas didvyris“ ir Antrojo pasaulinio karo muziejumi.

 

Svetlana Tichanovskaja: „Mes nugalėjome“

00:25

Prabilo pagrindinė A.Lukašenkos varžovė rinkimuose S.Tichanovskaja, kuri pasidžiaugė, kad baltarusiai esą pagaliau nebebijo.

„Scanpix“/ITAR-TASS nuotr./Svetlana Tichanovskaja
„Scanpix“/ITAR-TASS nuotr./Svetlana Tichanovskaja

„Žmonės pagaliau perlipo per savo baimę. Daugeliui dar reikės tai padaryti, – per spaudos konferenciją pasibaigus rinkimams pareiškė S.Tichanovskaja. – Aš manau, kad mes laimėjome, nes mes nugalėjome savo baimę, mes nugalėjome savo apolitiškumą, nugalėjome apatiją ir abejingumą.

Tai tokios pergalės, kurios yra svarbesnės už visas kitas pergales.“

G.Nausėdos ir A.Dudos bendras pareiškimas dėl Baltarusijos

00:09

Susirūpinę dėl padėties Baltarusijoje, bendrą pareiškimą vėlų sekmadienio vakarą paskelbė Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda ir Lenkijos prezidentas Andrzejus Duda.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Andrzejus Duda ir Gitanas Nausėda
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Andrzejus Duda ir Gitanas Nausėda

„Būdami Baltarusijos kaimynais, mes kviečiame Baltarusijos valdžią pilnai pripažinti ir laikytis pamatinių demokratijos standartų. Raginame susilaikyti nuo smurto ir kviečiame gerbti pagrindines laisves, žmogaus ir piliečio teises, įskaitant nacionalinių mažumų teises bei žodžio laisvę.

Tikime, kad dialogas visada yra geriausias būdas siekti socialinės pažangos, diskutuoti apie reformas ir politikos kryptis. Gerbdami Baltarusijos suverenitetą ir jos nepriklausomybę, mes tikimės palankių sąlygų dar labiau gilinti partnerystę su Baltarusija ir jos žmonėmis.

Esame įsitikinę, kad glaudesnis bendradarbiavimas su Europos Sąjunga atitinka Baltarusijos interesus. Norime, kad šiam bendradarbiavimui liktų atviras kelias, ir esame pasirengę toliau remti Baltarusiją jai stiprinant ryšius su vieninga Europos šeima“, – skelbiama pranešime.

Minsko centre – barikados

23:49

Pranešama, kad Minsko centre į jį suplūdę žmonės iš šiukšliadėžių pastatė improvizuotas barikadas.

Kitur mieste riaušių policija pradėjo vaikyti protestuotojus vandens patrankomis ir ašarinėmis dujomis. Žmonės šiaip elgiasi taikiai,  laiko iškėlę telefonus su įjungta žibintuvėlio funkcija ir skanduoja „Tegyvuoja Baltarusija!“. Daugeliu atvejų smurto iniciatoriai – pareigūnai.

Tuo tarpu Baranovičių mieste riaušių policija turėjo atsitraukti nuo maždaug 8 tūkst. protestuotojų minios. Pasirodė vaizdo įrašas, kuriame matyti, kaip nežinia kokiame mieste pareigūnai pabūgę traukiasi nuo demonstrantų.

L.Linkevičius smerkia represijas

23:34

Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, ir prieš rinkimus skelbęs nuogąstavimus, kad Baltarusijoje gali kilti protestų, kuriuos pareigūnai brutaliai malšins, tinkle „Twitter“ pasmerkė sekmadienio vakarą matomas represijas.

„Represijos prieš politinius aktyvistus, taikius protestuotojus ir žurnalistus Baltarusijoje yra absoliučiai nesuvokiamas. Ši naktis parodys, ar (Baltarusijos, – red.) vyriausybė nori ir geba palaikyti dialogą“, – parašė L.Linkevičius.

Pinsko mieste aktyvistai užėmė centrinę aikštę, policija atsitraukė

23:30

Nepatvirtintais duomenimis, Pinsko mieste Bresto srityje maždaug 2 tūkstančiai protestuotojų užėmė centrinę aikštę. Policija atsitraukė, o vietos valdžios atstovai pradėjo derybas su žmonėmis.

Apie dideles žmonių minias ir jų neatakuojančius pareigūnus taip pat pranešama Kobryno ir Žlobino miestuose.

Tiesa, sostinėje Minske, kur pareigūnų ypač daug, jokių ženklų, kad jie atsitrauks, nėra. Kita vertus, žmonių miesto gatvėse kiekvieną minutę vis daugiau.

 

Protestai – visoje Baltarusijoje, policija taranuoja demonstrantus

23:16

Kaip rašo nepriklausomas baltarusių žurnalistas ir aktyvistas Francišakas Viačorka, susirėmimai vyksta visoje Baltarusijoje, daugiau nei 20-yje miestų.

„Policija brutaliai puola žmones, bandančius rinktis protestuoti prieš suklastotus rinkimus. Žiauriausios represijos vyksta Minske. Policija naudoja ašarines dujas, kurtinančiąsias granatas, šunis. Atvyko vandens patrankos“, – rašo F.Viačorka.

Jis taip pat paskelbė vaizdo įrašą iš Maladečinos miesto, kur daug žmonių susirinko centre.

Yra kol kas nepatvirtintų pranešimų, kad policijos automobilis taranavo protestuotojus, susikibusius rankomis į grandinę. Gali būti aukų. „Reuters“ teigimu, per vieną incidentą iš kitos policijos mašinos buvo išsviestas žmogus, nerodantis gyvybės ženklų. 

Tut.by skelbia dar vieną įspūdingą įrašą, liudijantį, kad Minske šį sekmadienio vakarą itin karšta.

Minske prasidėjo protestuotojų ir milicijos susirėmimai

23:00

Baltarusijos sostinėje grupės demonstrantų, protestuojančių prieš prezidento rinkimų pirminius rezultatus, sekmadienį vakare susirėmė su milicijos specialiosiomis pajėgomis, pranešė socialinių tinklų vartotojai.

„Minsko aikštelės prie viešbučio „Jubilejnaja“ ir prie Sporto rūmų pilnos žmonių. Prasidėjo susirėmimai su OMONu!“ – sakoma susirašinėjimų programėlės „Telegram“ kanalu „Strana dlia žizni“ („Šalis gyvenimui“) paskelbtoje žinutėje.

Viename vaizdo įraše matyti, kaip OMON pareigūnai muša civilius, bet tada nuo kalniuko jų link pasileidžia grupė vyrų, kurie užpuola skriaudikus.

Įvykių liudininkai sakė, kad milicija Minske, vaikydama kelis tūkstančius demonstrantų, panaudojo kurtinamąsias granatas.

„Žmonės bėga, slepiasi krūmuose. Viršuje skraido dronas“, – sakoma „Telegram“ žinutėje.

Milicijos susirėmimų su demonstrantais vaizdų savo „Twitter“ paskyroje paskelbė ir populiarus naujienų portalas tut.by, kurio pagrindinis tinklalapis sekmadienį vakare buvo neprieinamas. Portalas pranešė, kad panašių incidentų vyksta ir kituose Baltarusijos miestuose, įskaitant Mogiliavą.

Dar viename įraše iš Minsko matyti didelės grupės žmonių, žygiuojančių Minsko centre.

Nepriklausomos rinkėjų apklausos rodo A.Lukašenkos fiasko

22:54

Opozicinis naujienų portalas charter97.org apibendrina nepriklausomų rinkėjų apklausų rezultatus, kurie yra lyg veidrodinis oficialių apklausų atspindys.

Štai „Telegram“ kanalas „Sovremenaja Belarus“ pateikė galutinius sekmadienį vykdytos apklausos rezultatus, kai buvo apklausti iš rinkimų apylinkių išeinantys 85 500 žmonių. Apklausa vykdyta visoje Baltarusijos teritorijoje. Už S.Tichanovskają tvirtino balsavę 72,1 proc., o už A.Lukašenką – 13,7 proc. apklaustųjų.

Visi šios apklausos rezultatai atrodo taip:

 

„Beloruskij partizan“ dar penktadienį skelbė išankstinio balsavimo apklausų rezultatus. Pagal juos, S.Tichanovskaja turėjo gauti 64,9 proc., o A.Lukašenka – 16,1 proc. balsų. Apklausa buvo vykdyta rugpjūčio 6-ąją. Jos metu apklausta 15 450 iš balsavimo apylinkių išeinančių rinkėjų.

 

S.Tichanovskajai palankūs ir užsienyje balsavusių baltarusių apklausų duomenys:

 

Tiesa, kiti nepriklausomi stebėtojai įspėja: esą lygiai taip, kaip nerealu A.Lukašenkai surinkti 80 proc. balsų, taip neįtikima ir maždaug tokio lygio parama S.Tichanovskajai. Esą Baltarusijoje tikslių balsavusių rinkėjų apklausų surengti beveik neįmanoma.

Pirmieji Baltarusijos rinkimų rezultatai: A.Lukašenka gavo apie 82 proc. balsų

21:40

Baltarusijos rinkimų pareigūnams sekmadienį suskaičiavus balsus 5 iš 7 regionų buvo paskelbta, kad prezidentas Aliaksandras Lukašenka surinko 82 proc. balsų. Tai skelbia Centrinės rinkimų komisijos pirmininkė Lidija Jermošina.

„Kol kas mums atsiskaitė ne visi regionai. Penki iš septynių sugebėjo pateikti duomenis. Pagal šiuos duomenis, pirmauja Aliaksandras Lukašenka. Jam, kaip rodo balsavimo rezultatai, pirmumą suteikė 82 proc. rinkėjų“, – sakė L.Jermošina, kalbėdama per valstybinę televiziją „Belarus-1“.

L.Jermošinos teigimu, pagrindinė opozicijos kandidatė Svetlana Tichanovskaja surinko  apie 5 proc. balsų.

„Vertinant balsavimą kariuomenėje – tai sudaro nedidelę dalį balsų, apie 7 tūkst. žmonių – uždarytose apylinkėse, kuriose nėra civilių gyventojų, Lukašenkos palaikymo dalis yra 93,7 proc., o Tichanovskajos – apie 3,8 proc.“, – sakė L. Jermošina.

Rinkimų komisijos pirmininkė priminė, kad pralaimėję kandidatai turės galimybę per tris dienas teikti apeliacijas dėl balsavimo rezultatų.

Anksčiau sekmadienį paskelbti valstybinės balsavusių rinkėjų apklausos rezultatai rodo, kad A.Lukašenka surinko 79,7 proc. balsų.

Politiniai stebėtojai prie balsavimą sakė, jog beveik nėra abejonių, jog nesant tarptautinių rinkimų stebėtojų A.Lukašenka suklastos rinkimų rezultatus.

Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacija (ESBO), tarptautinė rinkimų ir karų stebėtoja, nuo 1995 metų nė vienų Baltarusijoje įvykusių rinkimų nėra pripažinusi laisvais ir sąžiningais.

Šiais metais ESBO pareiškė, kad nesiųs į šalį savo stebėtojų, nes Minskas laiku jų nepakvietė. Organizacija taip pat išreiškė susirūpinimą dėl opozicijos veikėjų bauginimo ir sulaikymo.

Rinkėjų apklausos palankios A.Lukašenkai

20:31

Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka laimi sekmadienį vykusius valstybės vadovo rinkimus, surinkęs beveik 80 proc. balsų, rodo valstybinio transliuotojo „Mir“ užsakymu sociologinių tyrimų agentūros BKMO atlikta balsavusių rinkėjų apklausa.

Apklausa, kurios rezultatus cituoja portalas tut.by, rodo, kad už A. Lukašenka savo balsą atidavė 79,7 proc. respondentų, o pagrindinė opozicijos kandidatė Svetlana Tichanovskaja gali tikėtis apie 6,8 proc. balsų,

Trečia liko Ana Kanopackaja (2,3 proc.), trečias – Andrejus Dmitrijevas (1,1 proc.), ketvirtas – Sergejus Čerečenis (0,9 procento).

Nurodoma, kad buvo apklausti rinkėjai 320 balsavimo apylinkių įvairiose šalies vietose. Iš viso apklausta 12 340 žmonių.

Apklausa rodo, kad 9,2 proc. rinkėjų balsavo prieš visus kandidatus.

Balsavusių rinkimų apklausas sekmadienį vykdė tik BKMO ir sociologinių tyrimų centras BGEU – televizijos STV užsakymu.

Politiniai stebėtojai prie balsavimą sakė, kad beveik nėra abejonių, jog nesant tarptautinių rinkimų stebėtojų šeštos kadencijos siekiantis A.Lukašenka suklastos rinkimų rezultatus.

Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacija (ESBO), tarptautinė rinkimų ir karų stebėtoja, nuo 1995 metų nė vienų Baltarusijoje įvykusių rinkimų nėra pripažinusi laisvais ir sąžiningais.

Šiais metais ESBO pareiškė, kad nesiųs į šalį savo stebėtojų, nes Minskas laiku jų nepakvietė. Organizacija taip pat išreiškė susirūpinimą dėl opozicijos veikėjų bauginimo ir sulaikymo.

Nors balsavimas turėjo baigtis 20 val., tačiau kai kurios rinkimų apylinkės vis dar atviros ir leidžiama balsuoti to nesuspėjusiems padaryti Baltarusijos piliečiams.

Milicija blokuoja Minsko centrą

20:28

Baltarusijoje baigiantis balsavimui prezidento rinkimuose, milicija pradėjo blokuoti prieigas į sostinės Minsko centrą, rašo opozicinis naujienų portalas tut.by.

„Milicija neleidžia žmonėms patekti į Nepriklausomybės aikštę. Taip pat užblokuoti privažiavimai prie Spalio aikštės. Pareigūnai budi prie netoliese esančių įėjimų į metro stotis – jį jas patekti leidžiama, bet iš jų žmonės išleidžiami pasirinktinai“, – skelbia vienas tut.by skaitytojų.

„Nuo 19 val. 40 min. metro stotys „Kupalovskaja“ ir „Oktiabrskaja“ uždaromos. Traukiniai šiose stotyse nestos. Metropolitenas atsiprašo keleivių už laikinus nepatogumus“, – pranešė Minsko metro oficialus atstovas Andrejus Drobas.

Tut.by skaitytojai taip pat skelbia, jog nuo 19 val. tapo sudėtinga atvykti į Minsko centrą ir kitų rūšių viešuoju transportu – dalis maršrutų sustabdyti, o kitais atvejais viešasis transportas stotelėse miesto centre nesustoja.

Paskutinis atnaujinimas: 2020-08-09 20:28

Kai kur aktyvumas viršijo 100 proc.

Baltarusijoje vykstant prezidento rinkimams, prie daugumos balsavimo punktų Minske nusidriekė didžiulės eilės, o kai kuriuose jų rinkėjų aktyvumas jau viršijo 100 proc., skelbia Baltarusijos opozicinis naujienų portalas tut.by, remdamasis nepriklausomais stebėtojais.

Skelbiama, kad 100 proc. rinkėjų aktyvumas viršijo mažiausiai dviejuose balsavimo punktuose.

Pavyzdžiui, 21-ojo balsavimo punkto, įsikūrusio 43-osios gimnazijos patalpose, rinkėjų sąraše yra 5,8 tūkst. žmonių. Remiantis rinkimų komisijų protokolais, iš anksto rugpjūčio 4–8 dienomis savo valią išreiškė 2 tūkst. rinkėjų. Tuo metu nepriklausomi balsavimo šioje apylinkėje stebėtojai suskaičiavo, kad sekmadienį į ją iki 17 val. 30 min. atėjo apie 3,8 tūkst. žmonių, o eilėje stovi dar keli šimtai žmonių.

Anot nepriklausomų stebėtojų, balsavusieji skundėsi, kad jiems buvo pateikiami iš anksto sugadinti biuleteniai – su taškais ar kitokiomis žymėmis, tačiau pareikalavus buvo keičiami. Kai kuriais atvejais į balsavimo žurnalą nebuvo leidžiama kartu su parašu įrašyti datos, bet ir tada šis „nesusipratimas“ buvo šalinamas po akivaizdaus rinkėjų piktinimosi.

Tvirtai nusiteikęs tęsti prezidentavimą Aliaksandras Lukašenka sekmadienį pažadėjo portalui tut.by simetrišką atsaką į „tendencingą elgesį“.

„Ką jau ką, bet jūsų poziciją, tut.by, žinau. Ir jei jūs tiesiog išreiškiate savo ar kieno nors poziciją, ir aišku, kad tai – Petrovo, Sidorovo, Ivanovo, aš tai sveikinu. Esu pasirengęs asmeniniam dialogui su jumis. Tačiau jei pradedate elgtis tendencingai, aš taip pat matau – požiūris atitinkamas. O jei provokuosite, atsakymą gausite tokį pat“, – žurnalistams sakė A.Lukašenka.

Baltarusijos CRK: rinkėjų „tipiškų“ skundų daug, jie formalūs ir neverti svarstymo

Baltarusijos centrinė rinkimų komisija, sekmadienį vykstant šalies prezidento rinkimams, gauna daug rinkėjų skundų, tačiau jie visi „tipiški“ ir neverti svarstymo, pareiškė Centrinės rinkimų komisijos (CRK) vadovė Lidija Jermošina.

„Skundų daug. Vienintelis dalykas yra tas, kad jie yra absoliučiai tipiški, tai yra pagal kažkieno parengtą pavyzdį (...). Ten (skunduose – red.) nėra ko svarstyti, tai – formalūs klausimai“, – šalies pagrindinės televizijos eteryje kalbėjo L.Jermošina.

Ji pridūrė, kad pratęsti balsavimo punktų darbą dėl prie jų vis dar nusidriekusių rinkėjų eilių neketinama.

„Balsavimo laiko pratęsti negalima“, – sakė ji ir pridūrė, kad eilės susidarė dėl „opozicijos rengiamų provokacijų, įskaitant tokias kaip vieno žmogaus užsibuvimas balsavimo kabinoje pusvalandį ar ilgiau“.

Sulaikyti Rusijos televizijos „Dožd“ žurnalistai

Rusijos televizija „Dožd“ pranešė apie jos žurnalistų sulaikymą Minske, kur jie rengė reportažus apie sekmadienį vykstančius Baltarusijos prezidento rinkimus.

„Mūsų korespondentai Vladimiras Romenskis ir Vasilijus Polonskis, taip pat operatorius Nikolajus Antipovas buvo sulaikyti Minske. Civilių drabužiais apsirengę ir kaukes dėvintys žmonės paguldė juos ant asfalto ir netrukus išsivežė nežinoma kryptimi“, – teigiama „Dožd“ pranešime.

Rusijos užsienio reikalų ministerija neilgai trukus pranešė, jog „Dožd“ žurnalistai Baltarusijos sostinėje buvo sulaikyti todėl, kad neturėjo akreditavimo.

„Sulaikytų žurnalistų buvimo vieta nustatyta, su jais viskas tvarkoje. Ambasada teikia jiems konsulinę pagalbą. To, kas įvyko, kodėl tokių veiksmų buvo imtasi, priežastis yra aiški – neturėta akreditavimo. Jis buvo būtinas, o jo nebuvo“, – paaiškino Rusijos URM oficiali atstovė Marija Zacharova.

Anot jos, Rusijos ambasada Minske kontaktuoja su Baltarusijos institucijomis, kad rastų išeitį iš susidariusios situacijos.

Rusijos ambasada Minske pranešė, kad sulaikyti „Dožd“ žurnalistai yra Minsko Centrinio rajono policijos nuovadoje.

Sekmadienį vakare Rusijos ambasada Minske pranešė apie planuojamą susilaikytųjų paleidimą ir deportavimą iš Baltarusijos.

„Rugpjūčio 9-ąją Rusijos ambasadorius Baltarusijoje Dmitrijus Mezencevas telefonu kalbėjosi su vidaus reikalų ministru Jurijumi Karajevu. Per pokalbį diplomatinės atstovybės vadovas išsiaiškino Rusijos televizijos „Dožd“ žurnalistų sulaikymo Minske detales. Savo ruožtu Karajevas informavo, kad artimiausiu metu žurnalistai bus paleisti ir privalės nedelsdami grįžti namo“, – pranešė Rusijos ambasados atstovas spaudai Aleksejus Maskaliovas.

„Dožd“ vyriausiasis redaktorius Tichonas Dziadko teigė, kad Minske sulaikyti žurnalistai bus perduoti Rusijos ambasadai tolesniam deportavimui.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Skanumėlis

Video

00:14
01:53
23:12

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min