Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Berlynas įšaldė ginkluotės tiekimą Turkijai

Vokietija įšaldė bet kokios ginkluotės tiekimą Turkijai, penktadienį pranešė vienas laikraštis.
Turkijos karys
Berlynas įšaldė ginkluotės tiekimą Turkijai / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 2 Vokietija Turkija

Berlynas ketvirtadienį sugriežtino patarimus dėl kelionių į Turkiją ir perspėjo, kad nebegali užtikrinti savo piliečių saugumo, šioje šalyje vykstant „savavališkiems“ masiniams areštams. Be to, Vokietija perspėjo persvarstysianti užsienio investicijoms Turkijoje suteiktas garantijas.

Ankara šiuos veiksmus įvardijo kaip „šantažą ir grasinimus“.

Berlynui nusprendus iš esmės persvarstyti dvišalius santykius Vokietija taip pat „įšaldo visus planuotus ir jau vykdomus ginkluotės pristatymus Turkijai“, rašo vokiečių laikraštis „Bild“, bet šios informacijos šaltinio neįvardija.

Svarbus kanclerės Angelos Merkel padėjėjas Peteris Altmaieris, duodamas interviu televizijai ZDF, šio pranešimo nepatvirtino ir nepaneigė, bet perspėjo, kad „bet kuriuo metu svarstysime, ar reikalingos kokios nors tolesnės priemonės“.

Ryšiai tarp Turkijos ir Vokietijos, kurioje gyvena apie 3 mln. etninių turkų, tapo smarkiai įtempti, ypač po pernai nesėkmingai mėginto surengti perversmo prieš Turkijos prezidentą Recepą Tayyipą Erdoganą.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Recepas Tayyipas Erdoganas
AFP/„Scanpix“ nuotr./Recepas Tayyipas Erdoganas

Kaip nurodo žiniasklaida, po 2016-ąją mėginto įvykdyti karinio pučo Vokietija jau blokavo 11 Turkijai skirtų ginkluotės siuntų – tarp jų trumpavamzdžių ginklų, šaudmenų arba ginkluotės komponentų.

Abiejų šalių santykiai dar labiau pašlijo, kai Turkijos teismas antradienį nurodė palikti arešte šešis žmogaus teisių aktyvistus, suimtus dėl įtariamos pagalbos „teroro“ grupuotei. Tarp suimtųjų yra Vokietijos pilietis Peteris Steudtneris.

Įsiplieskus žodžių karui Vokietijos finansų ministras Wolfgangas Schaeuble pareiškė, kad valdant R.T.Erdoganui Turkija tapo panaši į buvusią komunistinę Vokietijos Demokratinę Respubliką (VDR).

AFP/„Scanpix“ nuotr./Wolfgangas Schaeuble
AFP/„Scanpix“ nuotr./Wolfgangas Schaeuble

„Turkija savavališkai suiminėja žmones ir nesilaiko net minimalių konsulinių standartų, – sakė W.Schaeuble. – Tai man primena, kokia buvo VDR. Kai ten lankydavaisi, žinojai, kad jeigu kažkas atsitiks, tau niekas negalės padėti.“

P.Altmaieris patvirtino, kad Berlynas ragins Briuselį įšaldyti 4,45 mlrd. eurų Europos Sąjungos lėšų, teoriškai numatytų iki 2020 metų pabaigos skirti Turkijai, jau seniai siekiančiai tapti Bendrijos nare.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Užsisakykite 15min naujienlaiškius