Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Britanija paleido iš kalėjimo sunkiai sergantį 1963 metų „Didžiojo traukinio apiplėšimo“ dalyvį

Ronnie Biggsas, kurį išgarsino dalyvavimas Didžiojoje Britanijoje 1963 metais įvykdytame „Didžiajame traukinio apiplėšime“ ir 35 metus trukusi pabėgimo iš kalėjimo epopėja, penktadienįpaleistas iš kalėjimo dėl sunkios ligos.
Ronnie Biggsas
Ronnie Biggsas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 1 Plėšimas

Teisingumo sekretorius Jackas Straw ketvirtadienį paskelbė, kad šeštadienį 80 metų švęsiantis R.Biggsas, kuris buvo kalinamas nuo 2001 metų, kai savo noru pasidavė po 35 metus trukusio slapstymosi, bus paleistas dėl humanitarinių priežasčių, nes jo sveikata smarkiai pablogėjo ir tikriausiai jau nebepasitaisys.

Sunkiai plaučių uždegimu susirgęs R.Biggsas buvo laikomas Anglijos rytuose esančio Norvičo miesto ligoninėje, kur jį saugojo kalėjimo pareigūnai. Po kelių jį ištikusių insultų kalinys taip pat nebegalėjo kalbėti, valgyti ir vaikščioti.

Jo sūnus Michaelas prie Norfolko ir Norvičo ligoninės pastato sakė, jog J.Straw sprendimas jo tėvo gyvenimo praktiškai nebepakeis, tačiau suteiks milžinišką „dvasinį“ palengvėjimą.

„Mano tėvas nepaprastai silpnas. Jo būklė labai trapi, tačiau tikiuosi, kad tikrasis teisingumo ministras suteiks mano tėvui dar šiek tiek laiko“, – sakė jis.

Pasak M.Biggso, jog tėvas dėl plaučių uždegimo „naktį praleido labai sunkiai“, tačiau žinodamas apie artėjančią laisvę.

„Didįjį traukinio apiplėšimą“ surengė 15 asmenų gauja, kuri sulaikė iš Glazgo į Londoną važiavusį pašto traukinį ant geležinkelio tilto į šiaurę nuo sostinės ir paspruko su 2,6 mln. svarų. Tuo metu ši pinigų suma buvo išties milžiniška.

Didžioji dalis pinigų taip ir nebuvo rasta. Apiplėšimo metu traukinio mašinistui Jackui Millsui buvo smarkiai smogta į galvą, o po septynerių metų vyras mirė nepasveikęs.  R.Biggsas šiame nusikaltime atliko nežymų vaidmenį, tačiau 1964 metais jis buvo nuteistas kalėti 30 metų. Vėliau jis pabėgo iš kalėjimo, perkopęs sieną ir nušokęs ant baldus vežančio sunkvežimio kabinos.

Bėgliui pavyko pasiekti Prancūziją, kur jam buvo atlikta išvaizdą pakeitusi plastinė operacija. Vėliau R.Biggsas slapstėsi Ispanijoje ir Australijoje, o galiausiai išvyko į Braziliją. Britų laikraščiai ne kartą spausdino pokyliuose besilinksminančio bėglio nuotraukas.

R.Biggsui išvengti ekstradicijos Britanijai, nes su sugyventine brazile susilaukė sūnaus Michaelo, kuris turėjo Brazilijos pilietybę.

2001 metais jis nusprendė pasiduoti britų teisėsaugai, o šis žingsnis sukėlė didelį žiniasklaidos susidomėjimą. R.Biggsas sakė, kad jo paskutinis noras – prieš mirtį išgerti alaus bokalą alaus Anglijos pajūrio bare, tačiau bėglys buvo pasiųstas atgal į kalėjimą.

Jeigu R.Biggso sveikata pagerėtų, jis tikriausiai bus perkeltas į slaugos namus šiauriniame Londono priemiestyje Barnete, netoli jo sūnaus namų.
 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius