Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 rugsėjo 21d. 13:22 , Atnaujinta: 2021 rugsėjo 21d. 14:40

Londonas turi pakankamai įrodymų susieti su Skripalių apnuodijimu trečią Rusijos pilietį

Denisas Sergejevas
AFP/ „Scanpix“ nuotr. / Denisas Sergejevas
Jungtinės Karalystės policija antradienį pranešė turinti pakankamai įrodymų, kad iškeltų kaltinimus trečiam Rusijos piliečiui dėl buvusio dvigubo agento Sergejaus Skripalio ir jo dukters Julijos apnuodijimo kovine chemine medžiaga „Novičiok“ Jungtinės Karalystės Solsberio mieste 2018 metų kovą.

Kovos su terorizmu bylų detektyvai nurodė, kad prokurorai išnagrinėjo su įtariamuoju, įvardytu kaip Sergejus Fedotovas (nurodoma tikroji pavardė – Denisas Sergejevas), susijusius įrodymus ir nutarė, jog jį galima apkaltinti sąmokslu nužudyti, pasikėsinimu nužudyti, sunkiu kūno sužalojimu ir cheminio ginklo laikymu bei panaudojimu.

Sąmokslui prieš buvusį rusų šnipą S.Skripalį, pasak britų pareigūnų, beveik nebejotinai buvo pritarta „aukštu Rusijos valstybės lygiu“. Maskva tokius įtarimus kategoriškai neigia.

JK pareigūnai teigia, kad rusas D.Sergejevas, kartu su anksčiau įvardintais Anatolijumi Čepiga ir Aleksandru Miškinu dalyvavo buvusio dvigubo rusų agento Sergejaus Skripalio ir jo dukros Julijos apnuodijime kovine medžiaga „Novičiok“.

Solsberio mieste įvykdyto išpuolio metu Skripaliai liko gyvi, tačiau vėliau šis išpuolis nusinešė vietos gyventojos Dawn Sturgess gyvybę, kai į šios moters rankas pateko išmestas kvepalų buteliukas, į kurį, kaip įtariama, iš pradžių buvo supiltas „Novičiokas“. Jos partneris po kontakto su „Novičioku“ sunkiai susirgo, bet pasveiko.

JK policija patvirtino mananti, jog įtariamieji yra susiję su Rusijos karine žvalgyba.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Sergejus Skripalis
AFP/„Scanpix“ nuotr./Sergejus Skripalis

Saugumo tarnybos teigė tikinčios, kad D.Sergejevas koordinavo operacijai Jungtinėje Karalystėje ir yra Rusijos vyriausios saugumo žvalgybos darbuotojas. Jis taip pat siejamas su kitomis slaptomis operacijomis Europoje.

JK pareigūnai teigė, kad oficialūs kaltinimai įtariamiesiems gali būti pateikti tik tuomet, jei jie bus suimti.

Pasak jų, D.Sergejevas, prisistatęs S.Fedotovu, į Jungtinę Karalystę atvyko 2018 m. kovo 2 d. 11 val. ryto – keliomis valandomis anksčiau už A.Čepigą ir A.Miškiną ir apsistojo viešbutyje centriniame Londone.

Kovo 4-ąją, kai buvo apnuodyti Skripaliai, jis buvo Londone, o 13.45 val. vietos laiku išvyko į Maskvą. A.Čepigą ir A.Miškas į Rusiją sugrįžo tą pačią dieną vėlyvuoju reisu.

Tyrimui vadovavęs komisaro pavaduotojas Deanas Haydonas sakė, kad ši byla buvo viena sudėtingiausių policijos kovos su terorizmu skyriui. Jis paprašė visų, kas matė minimus tris vyrus Jungtinėje Karalystėje 2018 metų kovą, susisiekti su pareigūnais.

„Visuomenės dėmesiui palaipsniui nukrypstant nuo įvykių Solsberyje ir Eimsberyje, tyrimo komanda išliko visiškai susitelkusi, skrupulingai studijavo įrodymus ir kaupė argumentus”, – sakoma jo pareiškime.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:37:23

OfiSPA – vieta dirbti ir nepavargti

Video

07:19
26:48
03:08

15min metų knygų rinkimai

Esports namai

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min