Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Britanijoje ketinama keisti bausmės už užpuolimą skyrimo tvarką

Klipo filmavimo akimirka
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Antrankiai
Šaltinis: „Londono žinios“
0
A A

Didžiojoje Britanijoje numatoma keisti bausmių už įvykdytus užpuolimus tvarką. Ketinama užpuolikams bausmę nustatyti atsižvelgiant į žalą, kuri buvo padaryta aukai, skelbia BBC naujienų tarnyba.

Šiuo metu Bausmių skyrimo taryba tobulina gaires Anglijos ir Velso teisėjams. Iki šiol galiojusiose gairėse nurodyta, kad bausmės už užpuolimus turi būti skiriamos remiantis nusikaltimo apibūdinimu. Tikimasi, jog pakeitimai užtikrins nuoseklesnį požiūrį į bausmių skyrimą ir padarys jį aiškesnį visuomenei.

Vadovaudamasis užpuolimo byloms siūlomomis gairėmis, teismas bausmę skirtų atsižvelgdamas į nusikaltėlio kaltę ir padarytą žalą arba į žalą, kurią buvo ketinama padaryti aukai.

Tokie pakeitimai palies daugybę bylų. Pavyzdžiui, 2008 metais už užpuolimus Didžiojoje Britanijoje buvo nuteista 84 tūkst. žmonių.

Šiuo metu trys iš keturių užpuolimų kategorijų, kai sukeliamas kūno sužalojimas, yra paremtos tyčinių užpuolimų ir įvairaus lygio sužalojimų apibūdinimu. Tačiau į šias kategorijas nepatenka daug spontaniškų užpuolimų, pavyzdžiui, gatvėje kilę girtų žmonių smurto protrūkiai.

Tikimasi, kad naujos gairės palengvins darbą teisėjams, o skiriamas bausmes padarys aiškesnes tiek aukoms, tiek ir visuomenei.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min