Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Britas laimėjo premiją už Jungtinės Karalystės išstojimo iš ES planą

Britų ekonomika galėtų išaugti 1,3 mlrd. svarų sterlingų, jeigu šalis išstotų iš Europos Sąjungos (ES) – dėl sumažėjusio reguliavimo ir didesnės prekybos su besivystančiomis ekonomikomis, antradienį pareiškė britų diplomatas, kuris sugalvojo planą Jungtinei Karalystei išstoti iš Bendrijos.
Didžiosios Britanijos vėliava
Didžiosios Britanijos vėliava / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Didžiosios Britanijos laisvosios rinkos institutas „Institute of Economic Affairs“ antradienį skyrė 100 tūkst. eurų prizą Filipinuose dirbančiam diplomatui Iainui Mansfieldui, kuris pateikė geriausias gaires išstojimui iš ES („Brexit“).

Didelei Didžiosios Britanijos visuomenės daliai nusivylus tuo, kas laikoma per didele ES kontrole kasdieniame gyvenime, konservatorių ministras pirmininkas Davidas Cameronas pažadėjo britams, kad 2017 metais surengs referendumą dėl išstojimo, jei kitais metais bus perrinktas.

Daug apklausų rodo, kad nedidele persvara būtų nubalsuota išstoti iš 28 valstybių bloko ir kad euroskeptiška JK nepriklausomybės partija (UKIP) kitą mėnesį gali būti pirma arba antra per Europos Parlamento rinkimus.

Jeigu Didžioji Britanija, kuri prisideda prie ES biudžeto, išstotų iš šio bloko, ji sutaupytus įnašų pinigus galėtų skirti savo deficitui padengti, kad turėtų 10 mlrd. svarų perteklių.

I.Mansfieldas sakė, jog Didžioji Britanija galėtų prisijungti prie Europos laisvosios prekybos asociacijos (ELPA), kad išvengtų su naryste ES susijusios biurokratinės naštos verslui. Jo nuomone, šalis galėtų rasti poziciją kažkur tarp Šveicarijos ir Turkijos, kurios nėra ES narės.

I.Mansfieldas, britų ambasados Maniloje prekybos ir investicijų direktorius, teigė, kad reikšmingas reguliavimo sumažėjimas ir didesnė prekyba su kylančiomis ekonomikomis gali suteikti realų postūmį Jungtinės Karalystės ekonomikai.

Jeigu Didžioji Britanija, kuri prisideda prie ES biudžeto, išstotų iš šio bloko, ji sutaupytus įnašų pinigus galėtų skirti savo deficitui padengti, kad turėtų 10 mlrd. svarų perteklių, sakė jis.

„Nesu tikras, ar „Brexit“ yra pageidautinas, bet tokio Britanijos žmonių sprendimo atveju mano straipsnyje numatomas veiksmų planas iki maksimumo padidintų potencialą atvirai, klestinčiai ir globaliu mastu angažuotai Jungtinei Karalystei“, – po savo pergalės sakė I.Mansfieldas.

Pasak jo, tarp ekonominių išstojimo iš ES paskatų būtų įmonių pelno mokesčio sumažinimas, specialių ekonominių zonų sukūrimas neturtingesniuose regionuose ir mokslo ir tyrimų mokesčių kreditų padidinimas naujiems investuotojams.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
Užsisakykite 15min naujienlaiškius