Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Britė „per kvaila“, kad prižiūrėtų dukrą

Daugiavaikė šeima bus stebima Vaikų teisių tarnybos specialistų.
15min.lt nuotr. / Žaislai
Šaltinis: 15min
0
A A

Britę Rachel (pavardė nenurodoma dėl teisinių priežasčių) Notingamo miesto taryba pripažino „per kvaila“, kad prižiūrėtų savo dukrą. Moteris kovą ketina tęsti Europos Žmogaus Teisių Teisme (EŽTT).

Miesto tarybos vaikų priežiūros kolegija nusprendė, kad Rachel negali auginti savo trejų metų dukros, kurios vardas nenurodomas. Pirma laiko gimęs ir specialios priežiūros reikalaujantis vaikas per tris mėnesius bus įvaikintas. Negana to, 24-erių motinai bus uždrausta susitikti su dukra, rašo Dailymail.co.uk.

Rachel niekada nebuvo apkaltinta psichologiškai ar emociškai nuskriaudusi dukrelę, tačiau jai buvo atimta teisė laikyti vaiką, esą nustatyta, kad ji yra protiškai nepajėgi prižiūrėti mažylę.

Pirminėse psichiatrų išvadose skelbta, kad „Rachel turi tam tikrų mokymosi sutrikimų ir jai visuomet reikės pagalbos rūpinantis dukra“.

Tarybai nusprendus atimti dukrą, ši kreipėsi į teismą.

Pakartotinai moterį tyręs psichiatras paskelbė, kad Rachel nėra protiškai atsilikusi. Anot psichiatro, Rachel „įrodė, kad visiškai supranta teismų nuosprendžius, moka skaityti ir skaičiuoti, o jos protiniai sugebėjimai yra prilyginami normaliems“.

Po tokių išvadų Apeliacinis teismas pripažino, kad Rachel yra protiškai pajėgi suprasti teismo nuosprendžius, tačiau atmetė prašymą sustabdyti įvaikinimo procesą ir paliko miesto tarybos sprendimą.

Rachel norėjo skųsti šį teismo nuosprendį, tačiau jai skirtas valstybės advokatas nusprendė, kad skųsti nuosprendžio nėra prasmės.

Tačiau vieniša motina nenuleidžia rankų – ji kreipėsi į EŽTT. „Aš noriu tik rūpintis savo dukrele“, – aiškino moteris.

Šiuo metu jos dukrelė prižiūrima globos namuose.

Komentarai
Temos Vaikas
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min