Dabar populiaru
Publikuota: 2019 kovo 14d. 19:33 , Atnaujinta: 2019 kovo 14d. 19:39

Britų parlamentarai atmetė antro „Brexit“ referendumo galimybę

Didžiosios Britanijos Bendruomenių rūmai balsuoja dėl nepasitikėjimo Theresos May vyriausybe.
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Didžiosios Britanijos Bendruomenių rūmai balsuoja dėl nepasitikėjimo Theresos May vyriausybe.

Jungtinės Karalystės parlamentarai ketvirtadienį 334 balsais prieš 85 atmetė pasiūlymą rengti antrą referendumą dėl „Brexit“. Tiesa, tai nestebina, nes dauguma opozicionierių prieš tai įspėjo, kad laikas tokiam balsavimui netinkamas.

Ketvirtadienį Bendruomenių Rūmuose pagrindinis balsavimas rengiamas dėl „Brexit“ datos nukėlimo.

Tačiau prieš tai buvo balsuojama ir dėl kelių pasiūlymų, tarp kurių buvo nepriklausomos parlamentarės Sarah Wollaston pasiūlymas dėl antrojo „Brexit“ referendumo.

Pasiūlymas skambėjo taip: Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš ES turėtų būti atidėtas, kad būtų galima pasiruošti ir surengti visuomenės balsavimą, kuriame vienas pasirinkimų galėtų būti tolesnė narystė Bendrijoje.

Tačiau opoziciniai leiboristai dar prieš pagrindinius vakaro balsavimus leido suprasti, kad klausimo dėl antrojo referendumo nagrinėjimui Bendruomenių Rūmai dar nepasiruošę.

Be to, kritikai, net remiantys naują referendumą, pareiškė, esą ketvirtadienio balsavimas skiriamas „Brexit“ proceso pratęsimui, tad blaškytis nereikėtų.

Nenuostabu, kad S.Wollaston pasiūlymui nebuvo pritarta, nors pažymėtina, jog deputatai dėl antrojo referendumo balsavo pirmą kartą. Prieš pasiūlymą balsavo net 334 parlamentarai, o už jį – vos 85 deputatai.

Daugelis leiboristų, išskyrus 25 maištininkus ir 18 deputatų, kurie pasisakė prieš S.Wollaston pasiūlymą, balsuodami susilaikė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

01:30
01:16
01:39

Esports namai

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min