Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Britų parlamentarai nebe tokie entuziastingi dėl „Brexit“ – panoro atidėjimo

Didžioji Britanija turėtų svarstyti „Brexit“ atidėjimą, nes gali neužtekti laiko susitarti su Europos Sąjunga iki JK išstojimo, sekmadienį sakė svarbus britų parlamento komitetas.
Britų parlamentas pritarė „Brexit“
Britų parlamentas pritarė „Brexit“ / „Scanpix“/„PA Wire“/„Press Association Images“ nuotr.

Atstovų Rūmų Pasitraukimo iš ES komitetas sakė, kad jei svarbūs būsimų santykių su ES aspektai iki spalio nebus išspręsti, Britanija turėtų siekti narystės ES „riboto pratęsimo“.

Britanija ir ES nori, kad dėl būsimų santykių būtų susitarta iki rudens, kad ES šalių parlamentai galėtų susitarimą patvirtinti iki Britanijos oficialaus išstojimo iš bloko 2019 metų kovo 29 dieną.

Sekmadienį paskelbtoje ataskaitoje parlamentarai sako, kad turėtų būti galimybė pratęsti siūlomą maždaug dvejų metų pereinamąjį periodą, jei to reikės. Abi šalys iš principo susitarė, kad Britanija iki 2020 metų pabaigos dar priklausys bloko struktūroms ir vadovausis jo taisyklėmis.

Komitete dirba 21 parlamentaras iš visų partijų. Septyni „Brexit“ pritariantys jo nariai atsisakė paremti šią ataskaitą ir parengė alternatyvią versiją, kurios tonas yra ne toks nuolaidus.

Daugumos paremtoje ataskaitoje sakoma, jog sprendžiant svarbų Airijos ir Šiaurės Airijos sienos klausimą, buvo padaryta „mažai pažangos“ ir tai kelia nerimą.

Svarstydamos, kaip išlaikyti atvirą sieną tarp Šiaurės Airijos ir Airijos po „Brexit“, Britanija ir ES sutinka, kad prie šios sienos neturi būti muitinių postų ir kitos infrastruktūros, bet Pasitraukimo iš ES komitetas nurodė, kad Britanija dar nepateikė patikimų pasiūlymų, kaip tai galėtų veikti.

„Nežinome jokių tarptautinių sienų, išskyrus ES vidaus sienas, kurios veiktų be patikrinimų ir fizinės infrastruktūros“, – sakė komiteto pirmininkas, leiboristų parlamentaras Hilary Bennas.

„Brexit“ palaikančios komiteto mažumos parengtame alternatyviame dokumente ES kaltinama užėmusi nenaudingą poziciją šios dabar praktiškai nematomos sienos atžvilgiu. Jame sakoma, kad naujos technologijos ir „supaprastinta“ muitinės tvarka gali užtikrinti sieną be trikdžių.

Ši mažuma siūlo Britanijai ne siekti pratęsti narystę ES, o išstoti be susitarimo, jei derybos įstrigtų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Užsisakykite 15min naujienlaiškius