Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Britų policininkai olimpiados metu gali būti apginkluoti sprogstančiomis kulkomis

Didžiosios Britanijos policijos autobusas
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Didžiosios Britanijos policijos pareigūnas.
Šaltinis: „Londono žinios“
0
A A

Didžiosios Britanijos valdžia svarsto galimybę 2012 metų Londono olimpiados metu policininkus apginkluoti sprogstančiomis kulkomis, kurios yra uždraustos naudoti karo metu Hagos konvencijos 1899 metais. Šios kulkos sprogsta žmogaus kūne ir padaro gerokai daugiau žalos už įprastinius šovinius, rašo šalies dienraštis „The Daily Telegraph“.

Būtent ši kulkų savybė ir vilioja tokios iniciatyvos autorius. Jų nuomone, olimpinių žaidynių metu kelis kartus išauga teroro aktų grėsmė, todėl policininkai turi būti tinkamai apginkluoti. Šių kulkų panaudojimo šalininkai teigia, kad didelio žmonių susibūrimo vietose policijos pareigūnai tiesiog negali sau leisti tik sužeisti teroristo arba sužaloti nekaltus žmones kulkomis, kurios perskros teroristo kūną.

Sprogstančios kulkos leidžia išvengti ir vieno, ir kito. Tokios kulkos beveik garantuotai nužudo patekusios į bet kurią kūno dalį. Be to, jų „kelionė lauk“ ar atsitrenkimas rikošetu yra neįmanomas.

Britų šaunamųjų ginklų ekspertas profesorius Peteris Weddingtonas mano, kad Britanijos policijai jau seniai reikėtų atsisakyti „nereikalingo sentimentalumo“ tais atvejais, kai kalbama apie terorizmą ir kitus pavojingus nusikaltimus.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min