Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Briuselis laukia kol paaiškės, kas valdys Vokietiją

Europos Komisija pirmadienį susilaikė nuo komentarų apie Vokietijos rinkimus, laukdama, kol po derybų paaiškės valdančiosios koalicinės vyriausybės sudėtis ir ji galės ją pasveikinti.
Davidas Sassoli
Davidas Sassoli / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Tačiau tai neatbaidė kai kurių garsių Europos Parlamento politikų nuo pasisakymų.

EP pirmininkas Davidas Sassoli ir kiti socialistų ir demokratų stovyklos nariai sveikino nedidele persvara pergalę iškovojusius Vokietijos finansų ministro Olafo Scholzo socialdemokratus (SPD).

Vokietija – didžiausia ir daugiausia gyventojų turinti Europos Sąjungos ekonomika – yra Bendrijos nepakeičiamas kertinis akmuo, darantis didžiulę įtaką jos procesams, institucijoms ir sprendimams.

Be to, Vokietija yra Europos Komisijos pirmininkės Ursulos von der Leyen tėvynė. Anksčiau ji yra dirbusi gynybos ministre darbą baigiančios kanclerės Angelos Merkel vyriausybėje, o dabar jos centro dešinės bloko – Krikščionių demokratų sąjungos (CDU) ir jos partnerės Bavarijoje, Krikščionių socialinės sąjungos (CSU) – rezultatas buvo prasčiausias per šio aljanso septynių dešimtmečių istoriją.

VIDEO: Po rinkimų Vokietijoje: kam užleis vietą Angela Merkel?

„Mes neturime jokių komentarų dėl rinkimų rezultatų Vokietijoje“, – žurnalistams pareiškė Europos Komisijos atstovė Dana Spinant.

Ji pažymėjo, kad nors Europos Komisija paprastai sveikina į naujas pareigas išrinktus asmenis, „tai yra kitaip nei komentuoti nacionaliniu lygmeniu vykusių rinkimų rezultatus, po kurių vyriausybė dar nėra suformuota“.

Naujoji Berlyno vyriausybė – ar tai būtų SPD, ar CDU-CSU vadovaujama koalicija – turėtų ir toliau eiti seniai A.Merkel išmintu proeuropietišku keliu.

AFP/ „Scanpix“ nuotr./Angela Merkel
AFP/ „Scanpix“ nuotr./Angela Merkel

Tačiau koalicijos partnerės gali nulempti tolesnę vyriausybės poziciją svarbiose srityse – tokiose kaip energetika ir aplinkos apsauga, jeigu Vokietijos žalieji gautų vietą prie stalo, arba ES narių valstybės skolų valdymas, jeigu žodį gautų Laisvoji demokratų partija (FDP).

Europos Parlamento centro kairiesiems atstovaujantis D.Sassoli išreiškė paramą O.Scholzui ir jo SPD partijai, kad ji turėtų perimti valdžią, Europai siekiant atsigauti po koronaviruso pandemijos.

„Sveikinimai Olafui Scholzui ir SPD su jūsų pergale! Po šios istorinės krizės negalima gaišti laiko: Europai reikia tvirto ir patikimo partnerio Berlyne, kad galėtų tęsti mūsų bendrą darbą siekiant atsigavimo socialinėje ir ekologinėje srityse“, – parašė D.Sassoli.

Socialistų ir demokratų grupės vadovė Europos Parlamente Iratxe Garcia Perez taip pat palaikė SPD.

„Tai yra labai gera žinia Europos Sąjungai, nes jis [O.Sholzas] gali duoti naują impulsą reformoms, kurių mums reikia prisitaikant prie skaitmeninio amžiaus ir reaguojant į naujus pasaulinius iššūkius, į pirmą vietą iškeliant žmones“, – sakoma jos pareiškime.

Europos Parlamento didžiausia politinė grupė – centro dešinės Europos liaudies partija (ELP), į kurią patenka ir europarlamentarai iš A.Merkel stovyklos, kol kas viešai rinkimų rezultatų nekomentavo.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius