-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Bulgarijos rinkimai aiškių rezultatų nenulėmė

Bulgarijos po sekmadienį įvykusių pirmalaikių rinkimų, regis, laukia tolesnis politinis nestabilumas, nes balsavimas, kuriuo buvo siekiama iškelti jau trečią per mažiau nei dvejus metus vyriausybę, aiškių rezultatų nenulėmė.
Pirmoje vietoje yra buvusio premjero Boiko Borisovo dešiniojo sparno partija GERB
Pirmoje vietoje yra buvusio premjero Boiko Borisovo dešiniojo sparno partija GERB / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 2 Rinkimai Bulgarija

Balsavusiųjų apklausos rodė, kad pirmoje vietoje yra buvusio premjero Boiko Borisovo dešiniojo sparno partija GERB, bet – tik su maždaug 33 proc. balsų ir 83-91 vieta 240 vietų parlamente. Tai yra gerokai mažiau nei absoliuti 121 vietos dauguma.

Antroje vietoje yra socialistai su 15,7-16,5 proc. balsų ir 38-48 vietomis, o po jų eina turkų mažumos partija MRF, turinti gauti 34-38 vietas. Abi šios partijos rėmė ankstesnę technokratų vyriausybę, kuri žlugo liepą.

Sumažindamos didžiųjų partijų vietų skaičių ir dar labiau apsunkindamos vyriausybės formavimą, maždaug keturios kitos partijos, kaip atrodo, įveikė 4 proc. barjerą ir pateko į parlamentą, kuris bus labai susiskaldęs.

Tačiau 55 metų B.Borisovas, buvęs ugniagesys ir asmens sargybinis, kuris iš premjero posto 2013 metų vasarį atsistatydino kilus masiniams protestams, sekmadienį vakare sakė, kad vis tiek nori formuoti vyriausybę ir vėl būti premjeras.

„Asmeniškai noriu vadovauti ... Esu pasirengęs padaryti visa, kad būtų išvengta (aklavietės)“, – sakė jis žurnalistams ir paragino kitų partijų lyderius skirti laiko ir „atidžiai“ pamąstyti prieš atmetant galimybę dirbti su juo.

„Esu pasirengęs priimti visą riziką ir valdyti šalį. Raginu kitų partijų lyderius šįvakar ramiai pagalvoti, palikti tam porą dienų ir nedaryti jokių kategoriškų pareiškimų“, – sakė jis.

Tikėjimą demokratija Bulgarijoje pakerta ir daugumos žmonių įsitikinimas, jog gerai pelnosi tik gerų ryšių turinti klika, kuriai nieko nereiškia numoti į įstatymą.

Alternatyva, pasak jo, būtų „nauji rinkimai“ ir „bankrotas“ Bulgarijai.

Naujoji vyriausybė, jei ją bus įmanoma suformuoti, turės siekti sugrąžinti į vėžes skurdžiausią Europos Sąjungos (ES) šalį. 
Vidutinis mėnesinis atlyginimas šioje Pietryčių Europos valstybėje, kurioje gyvena 7,4 mln. žmonių, yra 400 eurų, o po stojimo į ES praėjus septyneriems metams, kas penktas namų ūkis gyvena žemiau skurdo ribos.

Ekonomikos augimas yra lėtas, smarkiai nerimaujama dėl Bulgarijos finansinės sistemos, o dešimtys tūkstančių ketvirto pagal dydį banko klientų dėl vykdomo tyrimo nuo birželio nebegali pasiimti iš jo pinigų.

Tikėjimą demokratija Bulgarijoje pakerta ir daugumos žmonių įsitikinimas, jog gerai pelnosi tik gerų ryšių turinti klika, kuriai nieko nereiškia numoti į įstatymą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Užsisakykite 15min naujienlaiškius