Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Burkina Faso lyderis nesutinka atsistatydinti po smurto dienos

Burkina Faso prezidentas Blaise'as Compaore'as ketvirtadienį atsisakė pasitraukti iš valdžios, tačiau paragino įvesti nepaprastąją padėtį, įsiplieskus audringam sukilimui prieš 27 metus trukusį jo valdymą, kai buvo padegtas parlamento pastatas.
Protestuotojai Burkina Faso sostinėje
Protestuotojai Burkina Faso sostinėje / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Kol kas neaišku, kas dabar vadovauja šiai Vakarų Afrikos šaliai, kai kariuomenė anksčiau paskelbė perėmusi kontrolę, paleidusi parlamentą ir paskirsianti laikinąją vyriausybę.

Opozicijos veikėjai sakė, kad apie 30 žmonių žuvo, o dar apie 100 buvo sužeisti, kai dešimtys tūkstančių demonstrantų išėjo į gatves, protestuodami prieš planus pakeisti konstituciją, kad B.Compaore'o galėtų pratęsti savo ilgametį valdymą.

Šimtai protestuotojų šturmavo parlamentą ir kitus viešuosius pastatus, įskaitant nacionalinės televizijos būstinę sostinėje Vagadugu, siaubdami biurus ir padeginėdami automobilius, nors tvarką stengėsi palaikyti stiprios policijos ir armijos pajėgos.

Kol kas neaišku, kas dabar vadovauja šiai Vakarų Afrikos šaliai, kai kariuomenė anksčiau paskelbė perėmusi kontrolę, paleidusi parlamentą ir paskirsianti laikinąją vyriausybę.

B.Compaore'as iš pradžių paskelbė nepaprastąją padėtį, tačiau po kelių valandų kalbėdamas per televiziją sakė, kad ji buvo atšaukta.

„Aš išgirdau žinią“, – tikino prezidentas.

Tačiau jis atsisakė atsistatydinti, aiškindamas, kad dabar bus „prieinamas“ deryboms dėl „pereinamojo laikotarpio, po kurio valdžia bus perduota demokratiškai išrinktam prezidentui“.

Anksčiau ketvirtadienį paskubomis surengtoje spaudos konferencijoje armija pareiškė įvedanti komendanto valandą tamsiuoju paros metu. Kariškiai pažadėjo atkurti konstitucinę santvarką per 12 mėnesių.

Šis komunikatas, kurį perskaitė vienas karininkas, buvo pasirašytas armijos štabo viršininko Nabere Honore Traore. 

Iškilus opozicijos narys Benewende Sankara sakė, kad armijos veiksmai yra „perversmas“, pridūręs, kad protestuotojai nesutiks su jokiomis sąlygomis, išskyrus nedelsiamą prezidento atsistatydinimą.

Burkino Fase įtampa padidėjo šią savaitę, kai įstatymų leidėjai ruošėsi balsuoti dėl konstitucijos pataisų, kurios leistų 63 metų B.Compaore, atėjusiam į valdžią per perversmą 1987 metais, kandidatuoti šalies vadovo rinkimuose 2015 metų lapkritį.

B.Compaore'as „vėl kvailina žmones“, pareiškė jis. 

„Jau seniai sakome, kad jis privalo įteikti savo atsistatydinimo raštą. Dėl jo pasitraukimo negali vykti jokios derybos“, – pridūrė B.Sankara.

Burkino Fase įtampa padidėjo šią savaitę, kai įstatymų leidėjai ruošėsi balsuoti dėl konstitucijos pataisų, kurios leistų 63 metų B.Compaore'ui, atėjusiam į valdžią per perversmą 1987 metais, kandidatuoti šalies vadovo rinkimuose 2015 metų lapkritį.

Įstatymų leidėjai šį balsavimą atšaukė, tačiau Burkina Fase jau įsiplieskė didžiausia krizė nuo virtinės maištų, sukrėtusių šalį 2011 metais.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Užsisakykite 15min naujienlaiškius