Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Bushas aukščiausiu apdovanojimu pagerbs trijų šalių lyderius: Uribę, Blairą, Howardą

Prezidentas George'as W.Bushas įteiks aukščiausius JAV civilinius apdovanojimus trijų užsienio šalių lyderiams, kurie buvo tarp ištikimiausių partnerių pasaulinėje scenoje, ypač per karą Irake.
George'as W. Bushas
George'as W. Bushas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Baltųjų rūmų atstovė spaudai Dana Perino pirmadienį pranešė, kad G.W.Bushas Laisvės medaliu apdovanos Kolumbijos prezidentą Alvaro'ą Uribe ir buvusius dviejų šalių lyderius – buvusį Didžiosios Britanijos ministrą pirmininką Tony Blairą bei taip pat buvusį Australijos premjerą Johną Howardą. Apdovanojimo ceremonija vyks sausio 13 dieną Baltųjų rūmų Rytų salėje, likus lygiai vienai savaitei iki G.W.Busho kadencijos pabaigos.

„Prezidentas pagerbs šiuos lyderius už jų veiklą gerinant savo piliečių gyvenimą ir pastangas remiant demokratiją, žmogaus teises ir taiką pasaulyje. Visi šie lyderiai buvo ištikimi Jungtinių Valstijų sąjungininkai, ypač kovojant su terorizmu“, – sakė atstovė spaudai.

Laisvės medaliu, įsteigtu 1945 metais prezidento Harry Trumano iniciatyva, buvo apdovanojami civiliai, prisidėję prie pergalės Antrajame pasauliniame kare.

1963 metais prezidentas Johnas F.Kennedy jį sugrąžino pasižymėjusiems asmenims pagerbti. Jis įteikiamas tiems, kurie, kaip manoma, nusipelnė Jungtinių Valstijų saugumui ir šalies interesams, pasaulio taikai, kultūrai, taip pat už kitokias asmenines ar visuomenines pastangas.

Neskaitant minėtų trijų lyderių, per savo valdymo laikotarpį G.W.Bushas šiuo medaliu apdovanojo 78 asmenis.

Daugiausia prieštaringų nuomonių sukėlė 2004 metų gruodį įteikti apdovanojimai. Prezidentinius Laisvės medalius G.W.Bushas tuomet įteikė trims svarbiausiems asmenims, vykdžiusiems jo pradinę politiką Irake – buvusiam Centrinės žvalgybos valdybos (ČŽV) vadovui George'ui Tenetui, buvusiam Irako administratoriui Lewisui Paului Bremeriui ir atsargos generolui Tommy Franksui.

Ypač JAV prezidentas buvo kritikuojamas už G.Teneto apdovanojimą, nes žvalgyba buvo peikiama už nesėkmes, kurios privedė prie 2001 metų rugsėjo 11–osios atakų ir karo Irake.
 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius