2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

Karolis III vyksta į Bordo, kur aplankys eksperimentinį mišką ir tvarų vynuogyną

Britų karalius Karolis III penktadienį išvyksta į Bordo Prancūzijos pietuose, kur domėsis tuo, kas jam itin patinka – aplinkosauga.
Karalius Karolis III ir karalienė Camila
Karalius Karolis III ir karalienė Camila / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Karolis III susitiks su gelbėjimo tarnybų darbuotojais ir bendruomenėmis, nukentėjusiomis nuo praėjusiais metais Bordo regione kilusių gaisrų, ir aplankys eksperimentinį mišką, skirtą klimato poveikiui miesto miškams stebėti.

Taip pat planuojama, kad karalius ir karalienė konsortė Camilla aplankys vynuogyną, garsėjantį tvariu požiūriu į vyno gamybą regione, kuriame vyno eksportas yra vienas iš ekonomikos ramsčių. Praėjusiais metais dėl didelės sausros Bordo buvo nuimtas ankstyviausias kada nors buvęs derlius, todėl regionas jau seniai stengiasi prisitaikyti prie klimato kaitos.

Tai jau trečioji ir paskutinė valstybinio vizito, kuriuo siekiama sustiprinti Jungtinės Karalystės ir Prancūzijos ryšius, diena. Išvakarėse šilti Karolio III žodžiai Prancūzijos atžvilgiu buvo sutikti ovacijomis Senate ir net šūksniais „Tegyvuoja karalius!“.

Atskridę iš Paryžiaus į Bordo, karalius ir karalienė važiuos į pagrindinę miesto aikštę. Jie taip pat dalyvaus priėmime karališkojo laivyno fregatoje.

Mieste gyvena didelė britų bendruomenė, todėl karalius ir karalienė susitiks su regiono įmones valdančiais britais.

Ketvirtadienį kreipdamasis į Prancūzijos Senatą Karolis III gyrė Prancūzijos ir Jungtinės Karalystės nepakeičiamus santykius ir jų gebėjimą dorotis su pasauliniais iššūkiais, įskaitant Rusijos karą Ukrainoje ir klimato kaitą. Jis paragino sudaryti naują „Santarvės“ (Entente cordiale) sutartį, skirtą tvarumui.

Trečiadienio vakarą per pokylį Versalio rūmuose tardamas tostą jis taip pat kalbėjo apie savo susirūpinimą dėl klimato.

Karaliaus komentarai nuskambėjo po to, kai ministras pirmininkas Rishi Sunakas paskelbė, kad sušvelnina kai kuriuos JK įsipareigojimus klimato kaitos srityje, be kita ko, iš 2030-ųjų į 2035-uosius nukėlė naujų dujomis ir dyzelinu varomų automobilių draudimą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Reklama
Breketai ar kapos? Patikimiausi dantų tiesinimo būdai
Reklama
Stogas be saugos elementų – lyg automobilis be saugos diržų
Reklama
Pagal vėžio gydymą Vidurio Europos ir Baltijos šalys vis dar atsilieka nuo Vakarų Europos
Parašykite atsiliepimą apie 15min