Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Cunamio nuniokotas Japonijos uostamiestis sulaukė mįslingos auksinės dovanos

Vienam Japonijos miestui, smarkiai nuniokotam 2011-ųjų cunamio, nežinomi geradariai padovanojo aukso, verto daugiau nei 250 tūkst. JAV dolerių (apie 650 tūkst. litų). Toks jų poelgis artėjant antrosioms katastrofos metinėms buvo pavadintas „geros valios aukso karštine“.
auksas
Auksas

Bendrovės, kuri valdo Japonijos šiaurės rytuose esantį Išinomakio miesto uostą, valdybos pirmininkas praėjusią savaitę gavo siuntinį su dviem aukso luitais, iš kurių kiekvienas svėrė po kilogramą.

„Kadangi jis buvo pažymėtas kaip „kitos prekės“, atidariau dėžę kaip įprasta, manydamas, kad joje knygos ar kažkas panašaus, nes siuntinys buvo sunkus, pasakojo bendrovės „Ishinomaki Fish Market Co. Ltd“ vadovas Kunio Suno.

„Apstulbau, nes ten buvo du 24 karatų aukso luitai. Vienas buvo suvyniotas į rudą popierių, o kitas – į žurnalo lapą. Abi buvo supakuotos burbuline plastiko plėvele“, – verslininkas šeštadienį sakė naujienų agentūrai AFP.

Šis siuntinys buvo anonimiškai išsiųstas iš Nagano miesto, esančio į šiaurės vakarus nuo Tokijo, nepridėjus jokio laiško.

„Jau vien žiūrėjimas į 24 karatų auksą gali padrąsinti žmones, nes jis turi kažką paslaptinga. Nuostabu žinoti, kad nebuvome užmiršti“, – aiškino K.Suno, pridūręs, kad dar nenusprendė, kaip panaudos šią dovaną.

Japonijos žiniasklaida pranešė, kad viena Išinomakyje įsikūrusi pelno nesiekianti organizacija, taip pat prisidedanti prie miesto atstatymo, irgi gavo du kilogramus aukso lydinių, ir dar bent viena organizacija sulaukė daugiau nei kilogramą sveriančios ausinės dovanėlės.

Šios dovanos suglumino Japonijos žmones, o populiarus dienraštis „Asahi Shimbun“ įvykius Išinomakyje pavadino geros valios aukso karštine.

Miestas, esantis už maždaug 350 kilometrų į šiaurės rytus nuo Tokijo, 2011 metų kovo 11-ąją buvo nuniokotas 9 balų žemės drebėjimo ir jo sukelto galingo cunamio.

Ši katastrofa Japonijos šiaurės rytuose nusinešė beveik 19 tūkst. žmonių gyvybių, iš jų daugiau nei 3 000 vien Išinomakyje, taip pat sukėlė didžiausią per kelis pastaruosius dešimtmečius branduolinės jėgainės avariją Fukušimoje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Reklama
Ekspertės: moterų investavimo rezultatai – geresni, ko reikėtų pasimokyti vyrams
Užsisakykite 15min naujienlaiškius