Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Daugelis kalinamų imigrantų nėra kriminaliniai nusikaltėliai

Kalėjimas
Photos.com / Remiantis paviešintais imigracijos ir muitų tarnybos (ICA) duomenimis, šiuo metu įkalinimo įstaigose gyvena apie 32 tūkst. imigrantų.
Šaltinis: vakarai.us
0
A A

Jungtinių Valstijų imigrantų įkalinimo sistema nuolat plečiasi. Sistema, kuri turėjo kovoti su kriminaliniais nusikaltėliais ir kuo greičiau iš šalies išsiųsti reikiamų dokumentų neturinčius imigrantus, mokesčių mokėtojams kasdien kainuoja vis daugiau, praneša MSNBC.com.

Šiandien daugelis areštuotų imigrantų nėra pažeidę įstatymų ir greitu metu JAV nepaliks nei savanoriškai, nei deportacijos būdu.

Remiantis paviešintais imigracijos ir muitų tarnybos (ICA) duomenimis, šiuo metu įkalinimo įstaigose gyvena apie 32 tūkst. imigrantų.

Beveik 19 tūkst. iš jų nėra teisti net už nelegalų patekimą į šalį. 400 neteistų imigrantų kalinami jau daugiau nei metus. Dvylika jų nelaisvėje praleido daugiau nei trejus metus. Vienas neteistas kinas laisve džiaugtis negali jau daugiau nei penkerius metus.

Iš viso 10 tūkst. imigrantų kalinami daugiau ne mėnesį.

Remiantis 2001-ųjų metų Aukščiausiojo Teismo nurodymu, pasibaigus imigranto bylos nagrinėjimui, jis turi būti deportuotas per šešis mėnesius. Tačiau, kaip pastebi imigrantų advokatai, Immigration and Customs Enforcement (ICE) šio termino piktybiškai nesilaiko.

Imigracijos teisininkai pažymi, jog daugelis įkalintųjų (iš viso iš 177 šalių) nėra nelegalūs imigrantai.

Imigrantų kalinimo sistema pradėta kurti dešimtojo dešimtmečio viduryje. Nuo 2003-ųjų Kongresas smarkiai padidino sistemos finansavimą, tikintis, jog įkalinus kuo daugiau įstatymus pažeidinėjančių imigrantų bus pažabotos su terorizmu susijusios problemos.

Tačiau šalia įtariamųjų teroristine veikla ir policininkų žudikų dienas šiandien leidžia Orlande užaugęs studentas, parduotuvės vadybininkas, norintis grįžti į Kanadą ir t.t.

Imigracijos teisininkai pažymi, jog daugelis įkalintųjų (iš viso iš 177 šalių) nėra nelegalūs imigrantai.

Daugelis ilgiausiai kalinčių imigrantų prašo politinio prieglobsčio, nes baiminasi, jog gimtinėje su jais gali būti susidorota. Nemažai imigrantų jau būtų tapę legaliais gyventojais, jei jų prašymai nebūtų buvę pamesti.

Kita grupė imigrantų yra žmonės, kurių nepavyksta deportuoti, nes jų gimtinė atsisako juos priimti. Net 58 proc. kalinamų imigrantų neturi advokatų ir ginasi patys.

ICE tvirtina, jog kalinimas būtinas siekiant užtikrinti imigrantų pasirodymą teismuose ir paklusimą išvykti iš šalies nurodytu laiku.

„Tik taip galime užtikrinti imigrantų paklusimą įstatymui“, – tvirtino tarnybos atstovė spaudai Cori Bassett. Įdomu tai, kad už kur kas mažesnius užstatus į laisvę pažeidžiami itin pavojingi nusikaltėliai.

„Mes esame imigrantai, ir mes traktuojami kaip blogesni už nusikaltėlius“, – mano Sarjina Emy, 20 metų studentė. Kai Sarjina buvo maža mergaitė, jos tėvai prašė politinio prieglobsčio, tačiau prašymas buvo atmestas. „Visąlaik maniau, kad Amerika kovoja už teisingumą. Tikėjausi sąžiningo teismo proceso. Tačiau mane tiesiog uždarė. Teisingumo sistema veikia nusikaltėlių atžvilgiu, tačiau ne imigrantų“.

Nors ICE imigrantų kalinimą įvardina kaip būtiną priemonę siekiant užtikrinti jų pasirodymą teismo posėdžiuose, elektroninės apyrankės, leidžiančios nesunkiai susekti jas dėvinčius asmenis, yra kur kas pigesnė alternatyva.

JAV mokesčių mokėtojams įkalinimo įstaigoje vieną parą išlaikyti vieną imigrantą kainuoja 141 dolerį. Maždaug tiek kainuoja kambarys gerame viešbutyje. Ne ką mažiau efektyvi elektroninių apyrankių sistema atsieitų daugiau nei dešimt kartų pigiau.

vakarai.us
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min