Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2010 01 11, 20:55

Dėl ginklų deficito Britanijos nusikaltėliai priversti jais naudotis paeiliui

Dėl ginklų deficito juodojoje rinkoje konkuruojančios Didžiosios Britanijos nusikaltėlių grupuotės yra priverstos paeiliui naudotis tais pačiais pistoletais, revolveriais ir šautuvais.
Per  5 valandas savanoriškai atiduoti ginklai
Ginklai / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Kaip rašo „The Independent“, tai po atitinkamo tyrimo išsiaiškino šios šalies Nacionalinė balistinės žvalgybos tarnyba (National Ballistics Intelligence Service, NABIS).

Pasak policijos detektyvo Paulo Jameso, konfliktuojančių nusikaltėlių grupuočių nariai nuomoja ginklus vieni kitiems. „Pastebėjome, kad vieni ir tie patys ginklai yra panaudojami dar ir dar kartą. Sulyginę mūsų duomenų bazėje sukauptus duomenis supratome, kad ginklai nuomos teisėmis keliauja iš vienos gaujos į kitos gaujos narių rankas. Stebėtina, kad žmonės, kurių jokiu būdu nepavadinsi bičiuliais, yra priversti dalintis“, – pažymėjo pareigūnas.

P.Jamesas taip pat pareiškė, kad ginklų trūkumas liudija tai, jog policija ir kitos tarnybos sėkmingai kovoja su jų plitimu tarp nusikaltėlių. Dėl to sumažėjo ir nusikaltimų, įvykdytų panaudojant šaunamuosius ginklus. „Nėra taip paprasta įsigyti ginklą Didžiosios Britanijos gatvėse. Negalite paprasčiausiai nueiti į aludę ir nusipirkti ten pistoletą už 50 svarų. Tai mitas“, – sakė detektyvas.

NABIS buvo įkurta 2008 metų pavasarį. Tarnyba užsiima balistiniais tyrimais, bylų dėl nusikaltimų, kurių metu buvo panaudoti ginklai, medžiagos analizavimu, o taip pat seka ginklų judėjimą šalies teritorijoje. Tarnyba kaupia informaciją tiek apie registruotus, tiek ir apie nelegaliai įsigytus šaunamuosius ginklus. Šiuo metu NABIS padaliniai yra įsikūrę Londone, Mančesteryje ir Birmingeme.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min