Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Dėl Libijos sostinės kovojančių pajėgų susirėmimai intensyvėja, sako Tripolio pareigūnai

Susirėmimai tarp priešiškų dėl Tripolio kontrolės kovojančių Libijos pajėgų suintensyvėjo trečiadienį, Jungtinių Tautų remiamą vyriausybę palaikantiems kovotojams šalies sostinėje atakavus savo priešininkų pajėgų kontroliuojamą karinę bazę, pranešė pareigūnai.
Libija
Libija / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 1 Libija

Kovos atsinaujino, nepaisant didėjančio tarptautinės bendruomenės spaudimo abiem pusėms nutraukti smurtą, kylant susirūpinimui dėl naujojo koronaviruso plitimo. Antradienį Libija pranešė apie pirmą COVID-19 infekcijos atvejį šalyje.

Kariuomenės vado Khalifos Haftaro pajėgos, palaikančios šalies rytuose įsikūrusią vyriausybę, jau beveik metus kovoja su Tripolio administraciją palaikančiomis įvairiomis sukarintomis grupuotėmis vakaruose.

Tripolį remiančių sukarintų grupuočių vadinamojo bendrų operacijų štabo vadas Ossama Gowelii pranešė, kad jų pajėgos atakavo Vaitjos oro pajėgų bazę sostinės pietiniame pakraštyje ir susirėmė su bazę kontroliuojančiomis Kh.Haftaro pajėgomis.

Pasak O.Gowelii, sukarintos grupuotės užėmė bazę ir suėmė „tam tikrą skaičių“ Kh.Haftaro kovotojų, įskaitant samdinius iš užsienio. Įrodymų jis nepateikė.

Tačiau priešiškos pajėgos paneigė šią informaciją pranešusios, kad sėkmingai atrėmė priešo ataką, ir pavadino ją „kvailu bandymu“.

Anot O.Gowelii, naktį priešo artilerija apšaudė kelis Tripolio rajonus, todėl atsakant buvo atakuota oro pajėgų bazė. Kh. Haftaro pajėgos gali pasinaudoti šia ataka kaip pasiteisinimu, kodėl jos nepaiso tarptautinės bendruomenės reikalavimų nutraukti kovos veiksmus ir imtis priemonių koronaviruso plitimui stabdyti.

Prieš savaitę kovojančios šalys įsipareigojo sustabdyti kovos veiksmus, kad valdžia galėtų skirti daugiau dėmesio koronaviruso plitimui pažaboti. Baiminamasi, kad koronaviruso pandemija gali visiškai nuniokoti karo draskomą Libiją, nes dešimtmetį trunkantis konfliktas sunaikino šalies infrastruktūrą, atsirado medikamentų stygius.

Kol kas šalyje patvirtintas tik vienas koronaviruso atvejis. COVID-19 liga buvo nustatyta 73 metų vyrui, atvykusiam į Libaną kovo 5 dieną iš kaimyninio Tuniso, paskelbė Nacionalinis ligų kontrolės centras.

JT humanitarinių reikalų koordinavimo biuras (OCHA) Libijoje trečiadienį išreiškė didelį susirūpinimą dėl esamos padėties.

„Visų Libijoje esančių žmonių sveikatai ir saugumu kyla pavojus, įskaitant 345 tūkst. labiausiai pažeidžiamų (žmonių)", – nurodė OCHA.

Kh. Haftaro pajėgos Tripolio puolimą pradėjo praėjusį balandį. Pastaraisiais mėnesiais chaosas naftos turtingoje šalyje dar padidėjo, aktyviai kišantis užsienio žaidėjoms, nors anksčiau šiais metais Berlyne įvykusiame viršūnių susitikime tokios šalys kaip Rusija, Turkija, Prancūzija ir Egiptas susitarė nutraukti užsienio kišimąsi Libijoje ir gerbti JT ginklų embargą.

JT pripažįstamą administraciją Tripolyje remianti Turkija jai atsiuntė bepiločių skraidyklių, oro gynybos sistemų ir net sirų kovotojų, turinčių ryšių su ekstremistinėmis grupuotėmis.

Tuo metu Rusija Kh. Haftaro pajėgoms paremti pasiuntė šimtus samdomų karių. Jungtiniai Arabų Emyratai ir Egiptas taip pat parėmė šias pajėgas naikintuvais, bepilotėmis skraidyklėmis ir taktinėmis transporto priemonėmis.

Šiaurės Afrikoje esanti Libija į chaosą nusirito per NATO paremtą 2011 metų sukilimą nužudžius diktatorių Muammarą Gaddafi.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius