-50% metinei prenumeratai. Velykų dovana!
Prenumeruoti

Dėl UNESCO vadovo posto liko varžytis egiptietis ir bulgarė

Egipto kultūros ministras, kuris kartą grasino deginti Izraelio knygas, dėl UNESCO vadovo posto toliau varžysis su karjeros diplomate iš Bulgarijos.
UNESCO ženklas
UNESCO ženklas / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 1 UNESCO

Jungtinių Tautų (JT) švietimo, mokslo ir kultūros organizacijos generalinio direktoriaus rinkimuose, kuriems tikrai netrūksta nežinios, slaptumo ir netikėtų manevrų, abu šie kandidatai pirmadienį per ketvirtą balsavimą surinko po lygiai balsų.

Bulgarijos ambasadorė Prancūzijoje Irina Bokova ir Egipto ministras veteranas Faroukas Hosni, kurį persekioja įtarimai, kad jis yra nusiteikęs prieš Izraelį, per slaptą balsavimą gavo po 29 balsus.

Penktas ir paskutinis balsavimas turi įvykti antradienį. Jei laimės I.Bokova, ji bus pirmoji moteris UNESCO generalinio direktoriaus poste, o jei laimės F.Hosni, jis bus pirmasis šios organizacijos vadovas iš arabų pasaulio.

Jei ir per penktąjį balsavimą kandidatai surinks po lygiai balsų, laimėtoją nulems burtai, pranešė Paryžiuje įsikūrusi UNESCO.

Nepasitenkinimas F.Hosni kilo daugiausia dėl pernai jo pareikšto grasinimo deginti knygas. Kalbėdamas Egipto įstatymų leidėjams ir bandydamas pasiteisinti dėl kaltinimų, esą jis yra nuolaidus Izraelio klausimu, F.Hosni pažadėjo sudeginti visas Izraelio knygas garsiojoje Egipto Aleksandrijos bibliotekoje.

F.Hosni šioje rinkimų kovoje atsiprašė už tą pastabą ir sakė, kad ji buvo spontaniška, išreiškusi jo pyktį dėl palestiniečių kančių.

Tačiau kai kurie žydų aktyvistai jo pasiteisinimus pavadino ciniškais ir apkaltino jį per savo karjerą padarius daug antisemitinių pareiškimų. Dailininkas F.Hosni, kuris jau daugiau kaip du dešimtmečius yra Egipto kultūros ministras, "ateinančiais metais naikintų UNESCO", pareiškė Simono Wiesenthalio (Simono Vyzentalio) centras.

Pirmasis balsavimas įvyko ketvirtadienį, jame dalyvavo devyni kandidatai. Tarp iškritusiųjų yra Lietuvos ambasadorė UNESCO Ina Marčiulionytė, Europos Sąjungos išorinių ryšių komisarė, buvusi Austrijos užsienio reikalų ministrė Benita Ferrero-Waldner, ir Ekvadoro kandidatė, buvusi Andų parlamento pirmininkė Ivonne Baki.

Antradienio balsavimo laimėtojas pakeis japoną Koichiro Matsuura, kuris buvo išrinktas 1999 metais ir kuris stengėsi pažaboti organizacijoje korupciją ir įsidarbinimus per pažintis. K.Matsuura taip pat padėjo įtikinti Jungtines Valstijas grįžti į UNESCO, iš kurios amerikiečiai pasitraukė 1984-aisiais, pavadinę organizaciją korumpuota ir antivakarietiška.
 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Įsirenkite šildymą oras–vanduo ir gaukite kompensaciją net iki 70 proc.
Reklama
Kas svarbu įrengiant biurą: keturios interjero dizaino tendencijos
Reklama
Pavasario savaitgaliams ar atostogoms – laikas pajūryje: ne tik pailsėsite, bet ir sustiprinsite sveikatą
Reklama
Norintiems investuoti į NT projektų plėtrą – kaip išsirinkti projektą pagal paskirtį?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius