Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Didžiojoje Britanijoje nerimsta skandalas dėl žurnalistų vykdyto neteisėto įžymių asmenų pokalbių klausymosi

Didžiojoje Britanijoje kilęs skandalas dėl žurnalistų vykdyto įžymybių pokalbių klausymosi įgauna naują pagreitį, – pranešama BBC tinklalapyje.
Sienna Miller
Sienna Miller pokalbių taip pat galėjo būti klausomasi / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Jei anksčiau buvo kalbama apie bulvarinio leidinio „News of the World“ žurnalistų vykdytą neteisėtą įžymybių pokalbių klausymą, dabar paaiškėjo, kad žurnalistai neteisėtai gavo priėjimą prie dingusios mergaitės Milly Dowler, kuri vėliau buvo nužudyta, mobilaus telefono.

Anksčiau bulvarinis laikraštis buvo kaltinamas, kad jo darbuotojai ir samdyti detektyvai slapta klausydavosi daugelio įžymybių pokalbių ir sekdavo jų trumpąsias žinutes. Tarp jų aukų minimos tokios įžymybės kaip aktorė Sienna Rose Miller, buvęs vicepremjeras Johnas Prescottas, Londono meras Borisas Džonsonas.

Neteisėto pokalbių klausymosi šleifas velkasi paskui „News of the World“ nuo 2007 metų, kai už šią veiklą buvo nuteisti laikraščio karališkosios šeimos naujienų skyriaus redaktorius ir privatus detektyvas. Šių metų sausį, atsiradus šviežiems kaltinimams, pareigūnai pradėjo naują tyrimą.

Iki šiol laikraštis dažniausiai taikydavosi į privatų garsenybių ir politikų gyvenimą, todėl žinia apie nužudytos M.Dowler telefono sekimą sukėlė visuotinį pasipiktinimą.

Premjeras Davidas Cameronas taip pat pasipiktino pranešimu, kad bulvarinio laikraščio „News of the World“ samdytas privatus detektyvas sekė ir 13-metės M.Dowler telefoną.

Kalbėdamas spaudos konferencijoje Afganistane D.Cameronas kaltinimus žiniasklaidai pavadino šokiruojančiais.

„Jeigu tai tiesa, tai tikrai siaubingi nusikaltimai ir tikrai siaubinga situacija“, – sakė ministras pirmininkas.

Nusikaltimą tiriantys pareigūnai turi susitikti su leidinio vadovybe dėl privačiam detektyvui Glennui Mulcaire'ui keliamų kaltinimų, esą, remiantis laikraščiu „Guardian“, jis įsilaužė į 2002 metais dingusios mergaitės balso pašto dėžutę.

Paauglės dingimas prieš devynerius metus netoli Londono, einant iš mokyklos namo, sulaukė didžiulio visuomenės dėmesio, buvo pradėta visuotinė jos paieškos kampanija. Po šešių mėnesių mergaitės kaulai buvo rasti miške. Dėl jos nužudymo praėjusį mėnesį buvo nuteistas naktinio klubo apsaugininkas Levi Bellfieldas.

Remiantis „Guardian“ pranešimu, laikraščio samdytas detektyvas ir žurnalistai klausydavosi M.Dowlers tėvų ir draugų žinučių jos mobiliajame, kurios su kiekviena diena darėsi vis beviltiškesnės, nesulaukus jokio atsakymo iš Milly.

Kai mergaitės pašto dėžutė prisipildė, detektyvas ir žurnalistai ištrynė kelias žinutes, norėdami padaryti vietos kitoms – šį veiksmą policija klaidingai palaikė ženklu, kad M.Dowler tebėra gyva, nes neva naudojasi savo telefonu, rašo „Guardian“.

D.Cameronas paragino policijos pareigūnus nešališkai ištirti šį įvykį.

Pasak jo, policija „turėtų žinoti, kad tyrimą jie privalo vykdyti be jokios baimės, be jokio šališkumo, nebijodami to, kur juos gali nuvesti parodymai“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius