Geras turinys neatostogauja. Prenumerata vos nuo 0,50 Eur/mėn!
Išbandyti
07 10 /18:11

Diplomatai: NATO sutarė, kad Ukraina eina negrįžtamu keliu narystės link

NATO sutarė, kad Ukraina eina negrįžtamu keliu narystės link, trečiadienį pranešė diplomatai.
SAMUEL CORUM / AFP
SAMUEL CORUM / AFP

Diplomatai teigė, kad galutinėje deklaracijoje, kurią dar reikės oficialiai patvirtinti, bus pritarta Ukrainos „negrįžtamam keliui į visišką euroatlantinę integraciją, įskaitant narystę NATO“.

Deklaracijoje taip pat bus pakartota ankstesnė formuluotė, kad Ukraina gaus oficialų kvietimą prisijungti, „kai sąjungininkai sutiks ir bus įvykdytos sąlygos“.

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis siekia, kad NATO suteiktų bent jau tvirtą garantiją, jog Ukraina galės prisijungti prie karinio aljanso.

JAV ir kai kurios kitos šalys priešinasi Ukrainos narystei, kol tęsiasi karas su Rusija, kad sąjungininkai nebūtų įtraukti į didesnį konfliktą. Jos taip pat pabrėžė, kad Ukraina turi imtis svarbių žingsnių kovai su korupcija, taip pat kitų sisteminių reformų.

NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas pabrėžė, kad Ukraina į Aljanso gretas įstos ne iš karto.

„Norint pakviesti naują sąjungininką, mums reikia konsensuso. Visi sąjungininkai sutinka, kad Ukraina taps nare, tačiau dar per anksti kalbėti, kada tai įvyks“, – sakė jis žurnalistams.

Suomijos, kuri, kaip ir Švedija, įstojo į NATO po Rusijos invazijos į Ukrainą, prezidentas Alexander'as Stubbas (Aleksandras Stubas) teigė esąs „labai patenkintas“ formuluote.

„Manau, kad labai svarbu iš čia duoti Kremliui suprasti, kad Ukrainos kelias ir tiltas į narystę NATO yra negrįžtamas“, – sakė jis.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas, anot A. Stubbo, supranta tik jėgą ir jam teks susitaikyti su tuo, kad žlugs vienas iš jo invazijos tikslų.

V. Putinas norėjo sustabdyti NATO plėtrą, bet vietoj to „Ukraina taps NATO nare“, o „Suomija ir Švedija taip pat tapo NATO narėmis“, teigė A. Stubbas.

Viršūnių susitikimas Vašingtone vyksta minint 75-ąsias NATO įkūrimo metines, tačiau jo metu taip pat siekiama pasiųsti žinutes apie paramą Rusijos invazijai besipriešinančiai Ukrainai.

JAV prezidentas Joe Bidenas (Džo Baidenas), siekdamas pabrėžti tvirtą JAV poziciją, viršūnių susitikimą pradėjo paskelbdamas, kad Vašingtonas suteiks Ukrainai papildomą oro gynybos sistemą „Patriot“.

Trečiadienį pranešta, kad ilgai laukti naikintuvai F-16 jau keliauja į Ukrainą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Sužadėtuvių žiedo paieškos: kaip išrinkti tinkamiausią?
Reklama
Į Lietuvą atvyksta Pasaulio moksleivių robotikos olimpiadai besiruošianti ukrainiečių komanda
Reklama
Modernūs lietaus nuvedimo sistemų sprendimai
Reklama
Balsuokite už architektūriškai žaviausią miestą ir pasidalinkite jus įkvepiančiais pastatais
Užsisakykite
15min naujienlaiškius