Dabar populiaru
Publikuota: 2019 vasario 10d. 21:00

Diplomatai sulaukė įspėjimo: Briuselis pilnas šnipų iš Kinijos ir Rusijos

Europos Sąjunga
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Europos Sąjunga

Europos išorės veiksmų tarnyba (EIVT) išplatino informaciją diplomatams ir kariuomenės struktūrų atstovams, kurioje įspėjo, jog Briuselyje knibžda šimtai Rusijos ir Kinijos šnipų. Apie sekmadienį skelbia „Die Welt“.

EIVT skaičiavimais, Belgijos sostinėje veikia apie 250 Kinijos ir apie 200 Rusijos šnipų, o labiausiai neramina Kinijos žvalgų tinklo plėtra Europoje.

„Die Welt“ duomenimis, diplomatai buvo įspėti neiti į daugybę vietų europiniame miesto kvartale, kuriame įsikūrusios svarbiausios Europos institucijos. Į juodąjį sąrašą pateko ir populiari užkandinė, esanti šalia Europos Komisijos būstinės.

EIVT įspėjo, kad Rusijos ir Kinijos žvalgybos pareigūnai visų pirma dirba savo šalių ambasadose ir prekybos atstovybėse. Nėra paslaptis, kad neretai atašė, lydintys diplomatus oficialiuose priėmimuose, taip pat yra slapti agentai.

Straipsnyje teigiama, kad Briuselyje yra agentų iš JAV ir Maroko.

Neseniai Lietuvos Valstybės saugumo departamento ir Antrojo operatyvinių tarnybų departamento (AOTD) parengtame grėsmių nacionaliniam saugumui vertinime pirmą kartą pabrėžiamas ne tik Rusijos, bet ir Kinijos žvalgybos aktyvumas. Teigiama, kad Lietuvoje veikia dvi Kinijos žvalgybos tarnybos – Valstybės saugumo ministerija ir Karinės žvalgybos direktoratas.

Žvalgybai naudojama ne tik diplomatinė, bet ir verslo, naujienų agentūrų, Konfucijaus institutų, studentų priedanga. Dažniausiai siekiama, kad Lietuva neremtų Tibeto ir Taivano nepriklausomybės, taip pat bandoma gauti informacijos apie Lietuvos bendradarbiavimo su Kinija projektus, neviešos ar įslaptintos ES ir NATO informacijos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Ekspertai pataria
Skanumėlis

Video

00:56
01:35
00:44

Dabar tu gali

Parašykite atsiliepimą apie 15min