Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 spalio 5d. 16:57

Diplomatas: ginčai dėl ES plėtros baigėsi gera žinia ir Lietuvai, ir Balkanams

Arnoldas Pranckevičius Tik prenumeratoriams
LRVK/Laimos Penek nuotr. / Arnoldas Pranckevičius
ES šalių narių diplomatams, regis, pavyko sutarti ir neužrakinti durų į Bendriją kandidačių statusą jau turinčioms šešioms Vakarų Balkanų valstybėms. Lietuvos užsienio reikalų viceministras Arnoldas Pranckevičius 15min teigė, kad plėtra išlieka svarbiu bloko įtakos stiprinimo instrumentu, ir tikino, jog Vilniaus tikslų dėl Rytų partnerystės programos dabartinės diskusijos negriauna.

„Ambasadoriai sutarė dėl teksto, kuris bus pateiktas valstybių vadovams neformalioje EVT Slovėnijoje. Nors užtrukome kelias dienas, tekstas sulaukė visų šalių narių pritarimo.

Labai svarbu, kad pirmojoje pastraipoje labai aiškiai išreiškiama ES parama Vakarų Balkanų europinei perspektyvai ir plėtros procesui, kuris toliau tęsiasi. Regionui bus pasiųsta gera žinia“, – 15min tvirtino A.Pranckevičius.

Diplomato teigimu, nuo to, koks maršrutas į Bendriją galiausiai bus nubrėžtas Vakarų Balkanų šalims, didele dalimi priklausys ir ES Rytų partnerystės programos, kuri Lietuvos diplomatijai labai svarbi, vystymasis.

„Scanpix“ nuotr./ES vėliava
„Scanpix“ nuotr./ES vėliava

Šios dienos svarbios. ES ir Balkanų šalių lyderiai trečiadienį numatytame susitikime ketina aptarti šešių regiono valstybių – Serbijos, Kosovo, Bosnijos ir Hercegovinos, Juodkalnijos, Albanijos bei Šiaurės Makedonijos – stojimo į Bendriją klausimus.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

SEB verslo augimo programa

47:36
01:21:02

Adventur 2022

Maistas

Tik prenumeratoriams

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min