TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Egiptą valdantys kariškiai rauna pilietinių laisvių daigus

Kairo metro nugriaudėjo keturių bombų sprogimai.
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Kairas
Šaltinis: 15min
0
A A

Revoliucijos Egipte ir Tunise vyko panašiu metu, tačiau šiandien abi šalys yra visiškai skirtingose situacijose. Tunise savaitgalį įvyko demokratiniai rinkimai, kuriose daugiausia balsų iškovojo pasaulietinė partija, o Egipte šalies prezidento Abdelo Fattah Al Sisio vyriausybė siekia priimti naujus pilietines laisves varžančius įstatymus. Egiptiečiai vis sparčiau praranda savo teises ir laisves, dėl kurių kovojo per 2011 m. revoliuciją, rašo savaitraštis „The Economist“.

Neseniai į universitetus, buvusius antivyriausybinių protestų židiniu, ir bendrabučius norėję sugrįžti studentai buvo nuodugniai apieškomi prieš jiems bandant patekti į pastatus. Per kilusius neramumus tarp studentų ir policijos, pastaroji panaudojo ašarines dujas ir šaunamuosius ginklus, vienas studentas žuvo.

Studentai arba dėstytojai gali būti pašalinti iš universiteto vien tik dėl įtarimo „kurstant“ protestus.

Šiuo metu bet koks politinis aktyvumas Egipte yra uždraustas.

Studentai ir dėstytojai gali būti pašalinti iš universiteto vien tik dėl įtarimo „kurstant“ protestus. Po 2011 m. revoliucijos universitetų bendruomenės buvo įgijusios teisę rinkti mokslo įstaigų vadovus ir fakultetų dekanus. Vis dėlto, A.F.A.Sisio vyriausybė susidorojo su trapia universitetų autonomija ir dabar pati skiria žmones į postus universitetuose.

Ironiška ir tai, kad dabartinė vyriausybė, atėjusi į valdžią 2013 m. po protestų prieš „Musulmonų brolijos“ valdymą, pati uždraudė protestus. Šiuo metu norint organizuoti protestą būtina gauti valdžios leidimą, tačiau leidimus vengiama išduoti. 

Be to, A.F.A.Sisio vyriausybė užsimojo ir prieš žmogaus teises ginančias nevyriausybines organizacijas. Kai kurios tarptautinės organizacijos jau užvėrė savo duris, o daugelis jų darbuotojų pabėgo iš Egipto.

Net ir dabar veikiančios organizacijos baiminasi dėl savo ateities. Dabartinė Egipto valdžia priėmė įstatymą, pagal kurį už lėšų, kurios bus naudojamos veiklai, „nukreiptai prieš nacionalinį saugumą ir taiką visuomenėje“ remti, ėmimą gresia įkalinimas iki gyvos galvos.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min