Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 01 11, 17:56

Ekspertas Berlyne: kodėl Vokietijos kancleris tyli dėl Kinijos spaudimo Lietuvai

Žinomas Kinijos reikalų ekspertas Noah Barkinas sako, kad kai kuriuos Europos Sąjungos diplomatus stebina naujojo Vokietijos kanclerio Olafo Scholzo tyla dėl Kinijos ekonominio spaudimo Lietuvai. Analitiko teigimu, Berlyne keliami klausimai dėl JAV vaidmens šioje istorijoje, o kelios ES šalių sostinės nėra patenkintos tuo, kaip Lietuva sprendžia Taivano klausimą.
Vokietijos kancleris Olafas Scholzas Tik prenumeratoriams
Vokietijos kancleris Olafas Scholzas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Vokietijos Marshallo fondo vyresnysis analitikas N.Barkinas savo naujienlaiškyje „Watching China in Europe“ pastebi, kad nors naujoji Vokietijos valdančioji koalicija žada vieningesnį ES požiūrį į santykius su Kinija, O.Scholzas kol kas viešai nereagavo į Pekino ekonominio šantažo kampaniją prieš Lietuvą.

Kiniją įsiutino Vilniaus sprendimas praėjusiais metais leisti atsidaryti Taivaniečių atstovybei.

Kitose Europos šalyse ir Amerikoje tokios atstovybės vadinamos Taipėjaus ekonominiais ir kultūriniais biurais, taip pabrėžiant nepolitinį jų pobūdį, nes „vienos Kinijos“ politika neleidžia Taivano traktuoti kaip atskiros valstybės.

Paramą Lietuvai žodžiu išsakė mažesniųjų koalicijos partnerių žaliųjų atstovai – užsienio reikalų ministrė ir antradienį Vilniuje viešėjusi Ekonomikos ministerijos aukšta pareigūnė. Bet socialdemokratas kancleris vis dar tyli.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min