Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Ekvadoro rinkėjai neleido eksprezidentui grįžti į politiką

Ekvadoro rinkėjai sekmadienį referendume nedviprasmiškai pritarė prezidento kadencijų limitui ir tuo uždraudė eksprezidentui Rafaeliui Correai 2021 metais siekti grįžti į valdžią.
Rafaelis Correa
Ekvadoro rinkėjai Rafaeliui Correai neleido eksprezidentui grįžti į politiką / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 2 Ekvadoras Rinkimai

Referendumą sušaukė dabartinis prezidentas Leninas Moreno, atkakliai kovojantis su R.Correa dėl itin susiskaldžiusios valdančiosios kairiųjų partijos „Šalies aljansas“ kontrolės.

Preliminarūs rezultatai rodo, kad 64 proc. rinkėjų pritarė priemonės, neleidžiančios prezidentams neribotai dalyvauti rinkimuose, sugrąžinimui. R.Correa šią priemonę panaikino 2015 metais.

Maždaug tiek pat – 63 proc. rinkėjų – pritarė pasiūlymui reorganizuoti R.Correos įkurtą instituciją, atsakingą už kai kurių valstybės pareigūnų, tarp jų teisėjų, skyrimą. Tokiu būdu iš esmės buvo nubrauktas buvusio prezidento palikimas valstybės struktūroje.

Kelios minutės prieš Nacionalinei rinkimų tarybai paskelbiant šiuos skaičius L. Moreno pasveikino „aiškią ir triuškinamą pergalę“.

Referendumo rezultatai reiškia L.Moreno pergalę prieš R.Correą dėl valdančiosios partijos kontrolės.

„Konfrontacija liko už nugaros. Dabar laikas mums vėl laikytis drauge“, – šalininkams pasakė prezidentas.

„Kova tęsiasi“

Sekmadienio referendumui buvo pateikti septyni klausimai. Vienas jų buvo susijęs su kadencijų limito sugrąžinimu.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Leninas Moreno
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Leninas Moreno

Plebiscito dalyvių sprendimas reiškia, kad R. Correa per kitus prezidento rinkimus negalės mesti iššūkio L.Moreno.

Rezultatai nėra netikėti, nors dauguma apklausų prieš referendumą prognozavo dar didesnę paramą L.Moreno vadovaujamai „Taip“ stovyklai – 72–84 procentus.

R.Correa po rezultatų paskelbimo socialiniame tinkle „Twitter“ apie tai užsiminė. Pasak jo, niekada joks judėjimas nėra pasirodęs geriau, esant tokiam skirtumui, „juolab per tokį trumpą laiką ir per tokią nelygią kovą“.

Jis pažadėjo, kad „kova tęsis“.

L.Moreno, balsuodamas sostinės Kito šiaurėje, sakė, jog triumfas neleistų „korumpuotiems žmonėms grįžti tyčiotis iš mūsų“.

Šie pareiškimai rodo, kad tarp eksprezidento ir jo politinio įpėdinio bus daugiau manevrų.

L.Moreno, balsuodamas sostinės Kito šiaurėje, sakė, jog triumfas neleistų „korumpuotiems žmonėms grįžti tyčiotis iš mūsų“.

Pernai gegužę atėjęs į valdžią L.Moreno, kuris 2007–2013 metais buvo R. Correos pavaduotojas, tapo griežtu savo pirmtako kritiku ir vadino jį „XXI amžiaus socializmo“ propaguotoju bei kaltino vadovavus korumpuotai vyriausybei.

Nuo 2007-ųjų dešimtmetį vadovavęs R.Correa savo ruožtu vadino L. Moreno išdaviku, o referendumą – prieštaraujančius konstitucijai. Jis smerkė prezidentą, esą norintį įgyti „absoliučią valdžią“.

Nors buvo tikimasi, kad L.Moreno pasaugos prezidento vietą R.Correai, taip nenutiko, o referendumo sušaukimu buvo deklaruotas ketinimas atverti kelią naujam laikmečiui, kuriame R.Correa nebeturėtų reikšmingo vaidmens.

64 metų L.Moreno per praėjusius rinkimus 2017 metų balandį tik nedidele persvara įveikė konservatyvių pažiūrų bankininką Guillermo Lasso.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
Užsisakykite 15min naujienlaiškius