Dabar populiaru
Tiesiogiai
15min be reklamos
Publikuota 2021 10 27, 12:57

Erzelis Maskvoje: garsus reperis drįso suabejoti Pergalės dienos parado tradicija

Populiarus rusų reperis Morgenšternas pirmadienį paskelbta interviu išdrįso suabejoti kasmet Pergalės dienos proga rengiamais paradais ir iškart pritraukė teisėsaugos dėmesį. Skelbiama, kad jo pasisakymas bus oficialiai tiriamas dėl galimų pažeidimų, rašo „The Moscow News“.
Rusų reperis Morgenšternas
Rusų reperis Morgenšternas / „Scanpix“/ITAR-TASS nuotr.

„Visai nesuprantu šitos Pergalės dienos. Kasmet šitoms iškilmėms išleidžiami milijonai. Turbūt tiesiog daugiau nėra kuo didžiuotis“, – „YouTube“ interviu Ksenijai Sobčak pareiškė 23-ejų reperis, kurio tikrasis vardas – Ališeras Valejevas.

Vladimiro Putino režimui kasmetis paradas ir aplink pergalę Antrajame pasauliniame kare kuriama aura išties labai svarbi. Todėl nenuostabu, kad tokio Morgenšterno pasisakymo nutarta nepraleisti pro ausis.

Rusijos veteranų organizacija jau kitą dieną pareiškė, kad kreipėsi į teisėsaugą su prašymu nustatyti, ar tokie komentarai nepažeidžia įstatymų.

Kreipimesi rašoma, kad Morgenšternas „užsiima atvirai destrukcine veikla ir jaunimui kalba apie amoralias vertybes“, kad jis yra „neatsakingas žmogus“.

Morgenšternas: visai nesuprantu šitos Pergalės dienos. Kasmet šitoms iškilmėms išleidžiami milijonai. Turbūt tiesiog daugiau nėra kuo didžiuotis.

Reperis vėliau atsiprašė Rusijos karo veteranų – esą jam sunku tiksliai formuluoti mintis. Bet Rusijos Tyrimų komitetas netrukus paskelbė, kad nurodė tyrėjams Maskvoje „suorganizuoti patikrinimą“.

Kremlius pavadino Morgenšterną „neišprususiu, bet ne pagiežingu“, ir paragino reperį paklausti savo senelių, kodėl Pergalės diena tokia svarbu.

Pati K.Sobčak socialiniuose tinkluose gina atlikėją. Ji pabrėžė: „Jis pasakė, kad asmeniškai nesupranta tokios šventės. Nesupranta! Ar jūs suprantate? Kodėl skiriami milijonai? Kodėl tokiu mastu? Jis yra kitos kartos, kuri negali emocingai suvokti, kas įvyko prieš 76 metus, atstovas.“

Morgenšternas pastaruoju metu nuolat puolamas konservatyvių aktyvistų Rusijoje. Birželį reperis buvo nubaustas dėl neva jo dainose skambančios „narkotikų propagandos“.

Šių metų kovą V.Putinas pasirašė įstatymą, uždraudžianti įžeisti Antrojo pasaulinio karo veteranus. Už teisės aktos pažeidimą gresia iki penkerių metų kalėjimo.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min