ES ir Rusijos lyderių susitikime – apie žurnalistų žūtis, Baltijos rusakalbius ir dujų tranzitą

ES ir Rusijos lyderių susitikime Barroso rūpėjo žurnalistų žūtys Rusijoje, o Putinui rusakalbiai Baltijose šalyse bei dujų tranzitas per Europos Sąjungai nerimą kelia virtinė Rusijos įvykdytų nusikaltimų, per kuriuos žūva rusų žurnalistai ir žmogaus teisių gynėjai, pareiškė penktadienį Europos Komisijos pirmininkas Jose Manuelis Barroso, susitikęs su Rusijos ministru pirmininku Vladimiru Putinu.
Vladimiras Putinas
Vladimiras Putinas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

„Europos šalių visuomenė yra susirūpinusi neseniai Rusijoje buvusiais įvykiais, tokiais kaip kelių žurnalistų ir žmogaus teisių gynėjų nužudymas“, – sakė J.M.Barroso ir pridūrė, kad šias temas jis aptarė ir su prezidentu Dmitrijumi Medvedevu per susitikimą Kremliuje.

V.Putinas atsakė tik dabar sužinojęs, jog tokia tema su J.M.Barroso kalbėta Kremliuje. „Ponas (J.M.) Barroso kalbėjosi Kremliuje, o pranešė čia, kur prezidento (D.) Medvedevo nėra ir (kuris) nieko negali pasakyti šiuo klausimu“, – pažymėjo V.Putinas per bendrą su EK pirmininku spaudos konferenciją.

Tačiau, jis pabrėžė gerai žinąs „Rusijos poziciją“.

„Rusija pasirengusi aptarti bet kuriuos klausimus, tarp kurių būtų ir visas kompleksas klausimų, susijusių su teise ir laisvės problemomis. Ir mes tikimės, kad šios problemos bus svarstomos kompleksiškai“, – pažymėjo V.Putinas.

Jis nurodė, kad Rusija lig šiol nėra patenkinta tuo, kaip sprendžiamos rusiškai kalbančių gyventojų problemos Baltijos valstybėse.

„Mes žinome ir apie migrantų teises Europos šalyse ir tai, kad jos pažeidinėjamos, žinome apie padėtį kai kurių Europos valstybių kalėjimų sistemose“, – tęsė V.Putinas.

Pažymėjęs, jog tokių problemų yra ir Rusijoje, jis pabrėžė, jog tai būtina aptarinėti kartu ir ieškoti bendrų sprendimo būdų.

Rodydamas, kad Rusijai labai rūpi dujų tiekimas per Ukrainą, V.Putinas paprašė Europos Sąjungos tęsti dujų tranzito per Ukrainą stebėjimą bent iki šių metų pirmojo ketvirčio pabaigos.

„Mes prašome Europos Sąjungos laikyti stebėtojus iki 2009–ųjų metų pirmojo ketvirčio pabaigos“, – sakė jis EK pirmininkui J.M.Barroso ir pasiskundė, kad Ukraina neįsileidžia rusų stebėtojų į „centrines kontrolės patalpas ar požemines dujų saugyklas“.

J.M.Barroso pažymėjo, kad ES stebėtojai pasirengę tęsti savo darbą – kontroliuoti dujų tiekimą Europai, jeigu Rusijos ir Ukrainos nuomone to reikia.

„Jie pasiliks, jeigu jų buvimas skatins pasitikėjimą ir užtikrins tiekimą“, – sakė J.M.Barroso.

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Įsirenkite šildymą oras–vanduo ir gaukite kompensaciją net iki 70 proc.
Reklama
Kas svarbu įrengiant biurą: keturios interjero dizaino tendencijos
Reklama
Pavasario savaitgaliams ar atostogoms – laikas pajūryje: ne tik pailsėsite, bet ir sustiprinsite sveikatą
Reklama
Norintiems investuoti į NT projektų plėtrą – kaip išsirinkti projektą pagal paskirtį?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius