Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

ES politikoje moterų svoris vis dar mažesnis negu vyrų

Europos Sąjungos (ES) šalių vyriausybėse moterų iš tiesų pagausėjo (iš dalies dėl rinkimų kvotų), tačiau jų politinė įtaka vis dar gerokai mažesnė, nepaisant išimčių, tokių kaip Vokietijos kanclerė Angela Merkel ir buvusi Didžiosios Britanijos premjerė Margaret Thatcher.
Vokietijos kanclerė Merkel Davose
Vokietijos kanclerė Merkel Davose / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 1 Moteris

„Mūsų dienomis moterys vis dar sudaro mažiau nei ketvirtadalį narių vyriausybėse ir parlamentuose“, – šeštadienį, Tarptautinės moters dienos išvakarėse, nusiskundė Švedijai atstovaujanti Europos Komisijos pirmininko pavaduotoja Margot Wallstrom.

„Moterų kandidačių netrūksta. Tikrovė ta, jog vyrai linkę rinkti vyrus“, – pridūrė ji.

„Pusei populiacijos yra išties nepakankamai atstovaujama“, todėl neabejotina, jog tokiu atveju „politiką nulems vyrai“, M.Wallstrom sakė šią savaitę Europos Parlamente vykusiuose debatuose.

Europos Komisijos atlikta studija rodo, kad politikų gretas siekiančių papildyti moterų gausėja, tačiau dėl įsišaknijusių prietarų ir tradicijų vyrai vis tiek turi daugiau galimybių būti išrinkti.

Moterų kandidačių netrūksta. Tikrovė ta, jog vyrai linkę rinkti vyrus. Teigė Europos Komisijos pirmininko pavaduotoja Margot Wallstrom.

Šiame tyrime buvo apibendrinti daugelio Europos šalių duomenys, o jo rezultatai parodė, kad po rinkimų, kuriuose 50 proc. kandidatų būtų moterys, parlamente jos vis tiek sudarytų tik 39 procentų. Kitaip tariant, kad į parlamentą būtų išrinkta abiejų lyčių delegatų būtų po lygiai, rinkimuose kandidatės turi sudaryti 63 procentus.

Pagrindinės ES vykdomosios valdžios institucijos tyrimas rodo, jog nei vienuose 27 ES šalių žemuosiuose parlamento rūmuose moterys nesudaro pusės ar daugiau deputatų.

Arčiausiai šios ribos yra Švedija, kurios parlamente moterys sudaro 46 procentų. Nyderlandų ir Suomijos parlamentai turi po 41 proc. delegačių.

Daugelyje parlamentų moterys užima mažiau nei ketvirtadalį vietų, o pagal šį rodiklį paskutines vietas užima Vengrija (10,9 proc.), Rumunija (10,1 proc.) ir Malta (8,7 procento).

Europos Parlamente lyčių santykis nutolęs nuo ES vidurkio moterų naudai – įstatymų leidėjos jame sudaro 31,2 procentų.

M.Wallstrom pabrėžė, kad Europos Komisijoje moterų dalis yra rekordiškai didelė: joje dirba dešimt komisarių ir 17 komisarų, tačiau kol kas nė viena moteris nebuvo tapusi Europos Komisijos pirmininke.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius