Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2020 gruodžio 9d. 17:52

ES siekia stiprinti sienų kontrolę, kad būtų užkardyti potencialūs teroro išpuoliai

ES vėliava
„Scanpix“ nuotr. / ES vėliava

Europos Komisija nori, kad Europos Sąjungos narės sugriežtinti bloko išorinių sienų kontrolę ir užtikrintų policijos bendradarbiavimą, siekiant geriau apsaugoti 27 Bendrijos valstybes nuo ekstremistinių atakų.

Europos Sąjungos vykdomosios valdžios institucija trečiadienį pristatydama Terorizmo prevencijos darbotvarkę nurodė, kad siekiant užtikrinti Europos piliečių saugumą itin svarbu išaiškinti įtariamuosius jau prie Bendrijos sienų.

Po kruvinų išpuolių Paryžiuje prieš penkerius metus, kuriuose dalyvavo iš Sirijos sugrįžę kovotojai, ES ne kartą sulaukė ekstremistų atakų. 2019 metais Europos Sąjungoje buvo surengtos septynios teroristinės džihadistų atakos, dukart daugiau išpuolių pavyko užkardyti teisėsaugos pareigūnams.

„Valstybės narės turėtų skubiai užbaigti mūsų išorinių sienų valdymo modernizavimą pagal nustatytas gaires, turėdamos ambicijų sukurti moderniausią pasaulyje sienų valdymo sistemą“, – nurodė EK.

Pagal Šengeno informacinės sistemos reglamentą, patvirtintą prieš dvejus metus, valstybės narės įpareigotos įkelti perspėjimus apie teroristinius nusikaltimus į sistemą ir dalintis informacija su Europolu.

„Nepaisant padarytos pažangos, reikia daugiau darbo“, – nurodė Komisija, ketinanti stiprinti ES teisėsaugos agentūrą, didinti jos biudžetą ir plėsti kompetencijas, įskaitant galimybę jai skelbti perspėjimus apie užsienio kovotojus.

EK taip pat planuoja bendradarbiauti su valstybėmis narėmis, siekdama pagerinti prieigą prie skaitmeninių įrodymų ir nusikaltėlių naudojamos šifruotos informacijos.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Mėgaukis šiandien

Laimė jaustis saugiai

Video

01:00:04
01:26
01:59:13

Sodo ir daržo ekspertai

Mes turėsim kūdikį!

Esports namai

Puiki sveikata – mažiau išlaidų

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min