TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Europa sukrėsta: Lenkijos kalėjime turėjęs sėdėti vyras Prancūzijoje nužudė 9-metę mergaitę

Čia rasta nužudyta mergaitė
„Scanpix“/„SIPA“ nuotr. / Čia rasta nužudyta mergaitė
Šaltinis: 15min
0
A A

Varšuvos apygardos teismo atstovei Ewai Leszczynskai-Furtak teko teisintis, kodėl dar pernai lapkritį trejiems metams kalėjimo nuteistas Zbigniewas H. sugebėjo išvykti į Prancūziją ir ten nužudė 9 metų mergaitę. Kaip rašo Tvn24.pl, pripažįstama, kad tai didžiulė tragedija, bet kaltas dėl to vyras, o ne teismas.

38-erių Zbigniewas H. pernai lapkritį buvo Lenkijoje nuteistas už įsilaužimą ir bandymą įsilaužti. Kadangi jis jau buvo teistas, nuspręsta jam skirti metus kalėjimo. Sprendimą vyras apskundė, tačiau skundas atmestas ir nuosprendis įsiteisėjo šių metų kovo 27 dieną. Vyras kažkodėl iš karto kalėjime neatsidūrė ir išvažiavo iš šalies.

Trečiadienį lenkas šalia Kalė miesto Šiaurės Prancūzijoje žaidimų aikštelėje pagrobė 9 metų mergaitę, įstūmė ją į savo automobilį ir išsivežė. Po dviejų valandų policija rado mergaitės kūną, manoma, kad ji buvo išprievartauta ir pasmaugta.

Jeigu vyras būtų sėdėjęs kalėjime, nelaimė nebūtų įvykusi, tad visiems kilo klausimas, kas nutiko, kad Zbigniewas H. dienas leido ne už grotų.

Varšuvos apygardos teismo atstovė E.Leszczynska-Furtak penktadienį įtikinėjo, kad teismas neturi prisiimti jokios atsakomybės dėl Kalė įvykusios tragedijos, nes esą buvo laikomasi visų procedūrų.

Teismas neturėjo jokio pagrindo manyti, kad nuteistasis gali įvykdyti nusikaltimą. Teisme dirba teisėjai, ne pranašai, – sakė E.Leszczynska-Furtak.

Jo teigimu, vyras iš karto nebuvo suimtas, nes teismas neturėjo pagrindo to daryti. Juolab kad metai kalėjimo pagal Lenkijos įstatymus nėra griežta bausmė, o teismo salėje nuteistieji suimami, jeigu skiriama ne trumpesnė nei 3 metų laisvės atėmimo bausmė.

„Teismas neturėjo jokio pagrindo manyti, kad nuteistasis gali įvykdyti nusikaltimą. Teisme dirba teisėjai, ne pranašai“, – aiškino Varšuvos teismo atstovė.

Anksčiau vyras yra kalėjęs Prancūzijoje, čia jam skirta 6 metų laisvės atėmimo bausmė už 78-erių metų moters užpuolimą. Prikišęs senutei peilį prie gerklės jis reikalavo pinigų. Prancūzijos teismas taip pat uždraudė jam įvažiuoti į šalies teritoriją.

Prancūzijos žiniasklaida praneša, kad po anos bylos specialistai Zbigniewą H. įvertino kaip psichopatinių polinkių turintį nusikaltėlį.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 2 Prancūzija Lenkija
Parašykite atsiliepimą apie 15min