Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2020 08 29 /13:59

Europoje intensyvėjant koronaviruso plitimui vėl griežtinami suvaržymai

Europa penktadienį griežtino suvaržymus, mėginant suvaldyti intensyvėjantį koronaviruso plitimą.
Italija rugpjūčio mėnesį
Italija rugpjūčio mėnesį / „Scanpix“/„SIPA“ nuotr.

Visame Paryžiuje įvestas reikalavimas dėvėti kaukes, o Vengrija bei Ukraina vėl uždarė savo sienas.

Be to, Vokietijos kanclerė Angela Merkel perspėjo, kad ši krizė rudenį ir žiemą taps „dar sunkesnė“.

Tuo metu JAV prezidentas Donaldas Trumpas, kaip jau įprasta, padėtį vertino daug optimistiškiau, nors jo šalyje koronaviruso aukų skaičius viršijo 180 000. Valstybės vadovas tikino, kad iki šių metų pabaigos bus sukurta vakcina nuo COVID-19 ir kad virusas bus „sutriuškintas“.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Donaldas Trumpas sako kalbą
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Donaldas Trumpas sako kalbą

Nuo naujojo koronaviruso pirminio protrūkio Kinijoje prieš devynis mėnesius užsikrėtusiųjų pasaulyje padaugėjo iki 24,7 mln., o daugiau kaip 837 tūkst. užsikrėtusiųjų mirė.

Pandemijos poveikis ekonomikai buvo katastrofinis. Kanada tapo vėliausia šalimi, paskelbusia apie rekordinį ekonomikos susitraukimą – šalies bendrasis vidaus produktas per pastarąjį ketvirtį sumažėjo 38,7 proc., palyginus su tuo pačiu laikotarpiu praeitais metais.

Vyriausybės tikisi, kad įvedus griežtesnes kaukių dėvėjimo taisykles nereikės sugrąžinti ekonomikas niokojančio karantino, nors Prancūzijos vyriausybė sakė negalinti atmesti pakartotino reikalavimo izoliuotis namuose galimybės.

Jau anksčiau Paryžiuje kaukės buvo privalomos visuomeniniame transporte ir vietose, kur susirenka daug žmonių, bet dabar jas bus privalu dėvėti visame mieste.

„Epidemija stiprėja, ir dabar laikas įsikišti“, – sakė premjeras Jeanas Castexas.

Penktadienį vakare sveikatos apsaugos tarnybos pranešė žemyninėje Prancūzijoje per parą patvirtinusios beveik 7,4 tūkst. naujų užsikrėtimo atvejų ir pareiškė, kad COVID-19 plitimo kreivė tapo „eksponentinė“.

Tuo metu Vengrija pranešė, kad nuo rugsėjo 1-osios į šalį bus uždrausta atvykti užsieniečiams, o grįžtantiems gyventojams dviejų savaičių izoliacijos pavyks išvengti tik pateikus dviejų COVID-19 tyrimų neigiamus rezultatus. Ukraina savo sienas nusprendė užverti 30-čiai dienų.

Graikija taip pat nurodė mažiausiai iki rugsėjo 15-osios pratęsianti migrantų stovyklose taikomą karantiną, didėjant nuogąstavimams, kad penkiose Egėjo jūros salose įkurtose smarkiai perpildytose stovyklose COVID-19 gali plisti nevaldomai.

Skeptikai

Daugelis vyriausybių susiduria su neigiama reakcija.

Ispanijos policija suėmė vyrą, manantį, kad pandemija yra apgaulė, ir socialiuose tinkluose kursčiusį smurtą prieš politikus, tarp jų ir ministrą pirmininką Pedro Sanchezą.

Berlyno teismas penktadienį leido šį savaitgalį surengti koronaviruso skeptikų demonstraciją, policijai pažadėjus užtikrinti, kad bus laikomasi saugumo reikalavimų. Panašus protestas planuojamas Ciuriche.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Berlyne žmonės protestuota prieš koronaviruso suvaržymus
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Berlyne žmonės protestuota prieš koronaviruso suvaržymus

A.Merkel įspėjo, kad kova su virusu „artimiausiais mėnesiais greičiausiai bus sunkesnė“, nes žmonės pradeda daugiau laiko praleisti uždarose patalpose.

Kanclerė ir Vokietijos žemių vyriausybės ketvirtadienį susitarė griežtinti kaukių dėvėjimo taisykles ir iki metų pabaigos uždrausti didelius renginius. Tokių priemonių imamasi didėjant užsikrėtimų skaičiui – manoma, kad daugiausia dėl vasaros kelionių ir privačių švenčių.

Austrijos kancleris Sebastianas Kurzas taip pat įspėjo, kad laukia „sudėtingi“ mėnesiai, tačiau prognozavo, kad kitąmet bus grįžta į „normalų gyvenimą“.

Anot kanclerio, vyriausybė kitą savaitę spręs dėl griežtesnių apribojimų.

Ispanijos vyriausybė šią savaitę pranešė, kad vaikai nuo šešerių metų mokykloje privalės užsidengti nosis ir burnas, o Didžioji Britanija atšaukė ankstesnes rekomendacijas, kad 11–18 metų moksleiviams nereikia dėvėti kaukių.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Koronavirusas Ispanijoje
AFP/„Scanpix“ nuotr./Koronavirusas Ispanijoje

Pietų Korėja penktadienį taip pat nusprendė sugriežtinti priemones Seule ir jo priemiesčiuose. Be kita ko, uždaromos uždaros sporto patalpos. Tokių suvaržymų imtasi padaugėjus naujų infekcijos židinių – daugelis jų siejami su susibūrimais bažnyčiose.

JAV yra užregistravusios kur kas daugiau susirgimų ir mirčių nuo koronaviruso nei kitos pasaulio šalys.

„Telkiame genialų Amerikos mokslą, kad vakcina būtų pagaminta per rekordiškai trumpą laiką“, – pareiškė D. Trumpas per renginį, kurio metu sutiko tapti Respublikonų partijos kandidatu.

„Jau šiemet turėsime saugią ir veiksmingą vakciną ir kartu sutriuškinsime virusą“, – sakė jis.

Vis dėlto didžiulė ekonominė žala jau padaryta. Penktadienį viešbučių ir kazino verslo milžinė „MGM Resorts“ paskelbė atleidžianti 18 000 darbuotojų.

Japonija pranešė, kad siekiant pagelbėti nuo pandemijos nukentėjusiai ekonomikai nuo kito mėnesio panaikinamas draudimas užsieniečiams pakartotinai atvykti į šalį, tačiau bus toliau laikomasi taisyklių, kad būtų išvengta infekcijos plitimo.

Japonija mažiau nukentėjo nuo koronaviruso nei daugelis kitų didžiųjų ekonomikų. Apie 127 mln. gyventojų turinčioje šalyje užfiksuota vos 65 000 koronaviruso atvejų, mirė apie 1 200 žmonių.

Didžiosios Britanijos vyriausybė paragino žmones grįžti į darbus, nes nerimaujama dėl ekonomikos sustabdymo įtakos ekonomikai ir kai kuriems verslams.

Šią savaitę paskelbta prognozė, kad Jungtinės Karalystės ekonomika šiemet praras apie 22 mlrd. svarų sterlingų (apie 24,6 mlrd. eurų).

Nors dėl susirgimų pagausėjimo Europoje iš dalies kaltinamos kelionės, bandoma išgelbėti bent dalį turizmo verslo visame žemyne.

Nepaisant šių pastangų, per pirmus šešis šių metų mėnesius Prancūzijos sostinę Paryžių aplankė 14 milijonų mažiau turistų nei pernai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Reklama
Ekspertės: moterų investavimo rezultatai – geresni, ko reikėtų pasimokyti vyrams
Užsisakykite 15min naujienlaiškius