Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Europos Sąjunga įves sankcijas dar maždaug 200 Irano įmonių ir asmenų

Vakarams didinant spaudimą Teheranui dėl jo ginčytinos branduolinės programos, Europos Sąjunga (ES) ruošia sankcijas maždaug 200 Irano firmų ir asmenų, antradienį pranešė diplomatiniai šaltiniai.
Antiamerikietiškas piešinys ant tvoros Teherane
Antiamerikietiškas piešinys ant tvoros Teherane / AFP/„Scanpix“ nuotr.

„Į sąrašą papildomai bus įtraukta daugiau nei 200 iraniečių, kuriems jau įvestas kelionių draudimas, pavardžių ir verslo įmonių, kurioms gresia sąskaitų įšaldymas, pavadinimų“, – sakė šaltinis. Pasak jo, apie šias priemones bus pranešta gruodžio 1 dieną Briuselyje vyksiančiame ES užsienio reikalų ministrų susitikime.

Vienas ES diplomatas sakė, kad 27 šalių Bendrija svarsto, ar nereikėtų sankcijas taikyti ir „naujoms sritims bei pramonės šakoms“, įskaitant naftos, tačiau kol kas sprendimas šiuo klausimu nepriimtas.

Sankcijos gresia „Tejerat“ bankui, kuris Iranui yra vienas iš nedaugelio likusių atsiskaitymo vietų Europoje. Bankas turi savo padalinius Didžiojoje Britanijoje, Vokietijoje ir Prancūzijoje, taip pat ir Kinijoje, Jungtiniuose Arabų Emyratuose bei Tadžikistane.

Jungtinės Valstijos, Didžioji Britanija ir Kanada šią savaitę įvedė naujas sankcijas Iranui, kai Jungtinių Tautų (JT) branduolinės energetikos priežiūros agentūra paskelbė apie rimtus savo įtarimus, kad Teheranas neatsisako savo branduolinių ambicijų.

Sankcijos nukreiptos prieš Irano finansų sektorių, o Jungtinės Valstijos ir Britanija net pasinaudojo kovos su terorizmu įstatymais, kad galėtų nusitaikyti į Irano centrinį banką ir kitas finansines institucijas.

Kanada pranešė nutraukianti „iš esmės visus sandorius“ su Irano Islamo Respublika, o Prancūzija pareiškė, kad pasisako „už naujas precedento neturinčias sankcijas“ ir paragino paskelbti embargą strategiškai svarbiausiam Irano naftos eksportui.

Irano nacionalinės naftos kompanijos vadovas ir naftos pramonės viceministras Ahmadas Qalebani atsakė, jog Iranas „visiškai nesijaudina, kad Europos šalys nepirks jo naftos“, nes tokiu atveju „Iranas parduos naftą kitiems klientams“.

ES jau yra įšaldžiusi šimtų Irano įmonių sąskaitas, o praėjusių metų liepą uždraudė parduoti įrangą, technologijas ir teikti paslaugas Irano energetikos sektoriui.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius