Dabar populiaru
Publikuota: 2009 lapkričio 20d. 13:28

Europos spauda apgailestauja dėl „blankaus“ prezidento pasirinkimo

Hermanas Van Rompuy
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Hermanas van Rompuy

Europos laikraščiai penktadienį reiškia nusivylimą Europos Sąjungos (ES) lyderių pasirinkimu į Bendrijos prezidento ir užsienio politikos vadovo postus ir apgailestauja, kad paskirtiems žmonėms trūksta aukštiems postams reikalingos „žvaigždžių jėgos“.

Laikraščiai perspėja, kad pirmuoju ES prezidentu paskirtas Belgijos premjeras Hermanas van Rompuy ir naująja užsienio politikos vadove paskirta Bendrijos prekybos komisarė Catherine Ashton neturi to svorio, kurio reikia norint varžytis pasaulio arenoje su Jungtinėmis Valstijomis ir Kinija.

„Koks Hermanas?“ – redaktoriaus skiltyje klausia Švedijos laikraštis „Dagens Nyheter“. 

„Tai reiškia, kad ES vėl turės nežinomą figūrą, su kuria gali tapatintis nedaugelis europiečių, – rašo laikraštis ir priduria, kad „situacija būtų buvusi kitokia“, jei ES lyderiai būtų išrinkę buvusį britų ministrą pirmininką Tony Blairą. Ispanijos „El Pais“ rašo, kad Bendrijai „vadovaus dvi blankios ir mažai pastebimos figūros“.

Vokiečių laikraštis „Frankfurter Rundschau“ pažymi, kad 27 valstybių blokui atstovaus „lyderiai be kibirkštėlės, be vizijos ir net be patirties reikalingose srityse.“

Prancūzų „Liberation“ atkreipia dėmesį į tai, kad ES lyderiai atmetė kandidatus iš naujausių rytinių bloko narių, bet bent jau išrinko vieną moterį, nors ir „ne pačią talentingiausią“.

 Londono „Financial Times“ rašo, jog šie paskyrimai nuliūdino tuos, kurie norėjo, kad Europa galėtų daryti didesnę įtaką pasaulio arenoje.

„Labiau tikėtina, kad JAV prezidentas ir Kinijos premjeras toliau dirbs su Europa pirmiausia per dvišales derybas su Berlynu, Londonu ir Paryžiumi“, – prognozuoja laikraštis.

„The Guardian“ sutinka su šia nuomone ir rašo, jog pasirinkti žmonės sudaužė „bet kokias viltis, kad Europa privers planetą skirti jai naują dėmesį“.

„Praėjusį vakarą žemynas žengė žingsnį nuo stalo garbingiausiems svečiams ir praleido vertingą progą sustabdyti slydimą G–2 pasaulio, kuriame dominuoja du – Vašingtono ir Pekino – poliai, link“, – teigiama straipsnyje.

„Vis dėlto ES ir toliau bus svarbi, net jei (Kinijos) prezidentas susės su prezidentu ir klaus: „Kas jis toks?“ – priduria laikraštis.

Tačiau Belgijos spauda reiškia pasididžiavimą H.van Rompuy paskyrimu.  „Karūnavimas“, – praneša laikraštis „Le Soir“, o viena „De Standaard“ antraštė skelbia: „Nauja žvaigždė Europai“. 

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Grąžinti verta

„Daugiau šypsenos“

Kuriu ir apsaugau

„Susitikime lauke“

Renginių gidas

Parašykite atsiliepimą apie 15min