Dabar populiaru
Publikuota: 2011 sausio 9d. 16:56

Filipinų sostinėje apie 2 mln. basų maldininkų dalyvavo Kristaus statulos nešimo procesijoje (nuotraukos, video)

Maldininkų eisena Maniloje
„Scanpix“ nuotr. / Maldininkų eisena Maniloje

Filipinų sostinėje beveik 2 mln. basų maldininkų, kurių dauguma vilkėjo tamsiai raudonus marškinius, sekmadienį užplūdo gatves, kai per senamiestį buvo nešama šimtmečių senumo juoda Jėzaus Kristaus statula, kaip tikima, turinti gydančių galių.

Meksikoje išdrožta ir XVII amžiaus pradžioje į Filipinus atgabenta medinė Juodojo Nazariečio statula kasmet sausio 9 dieną išnešama iš Kvijapo bažnyčios Maniloje per didžiausią procesiją, rengiamą šioje šalyje, kurioje dauguma gyventojų yra katalikai.

Šimtai žmonių nualpo dėl kaitros arba nukentėjo per spūstį siaurose gatvelėse. Devyni maldininkai buvo išvežti į artimiausias ligonines dėl padidėjusio kraujospūdžio, žaizdų arba kaulų lūžių.
Pirmadienį paryčiais viename viešajame parke aukotų mišių klausė apie pusę milijono žmonių, nurodė policija.

„Viešpatie, atleisk už visas mano nuodėmes ir padėk laimėti loterijos aukso puodą, kad galėčiau padėti savo šeimai“, – 52 metų moteris, vardu Beverly (Beverli) sakė naujienų agentūrai „Reuters“. Ji ėjo procesijoje už statulos, laikydama plakatą.

Kita maldininkė Jennifer Suvo (Dženifer Suvo) sakė nuo vaikystės kasmet dalyvaujanti šiose procesijose, norėdama atsidėkoti Juodajam Nazariečiui, kuris esą padėjo jos šeimai pagyti nuo ligų, taip pat įveikti finansines ir asmenines problemas.

Policijos duomenimis, daugiau nei 500 tūkst. žmonių, kurių dauguma ėjo basi, dalyvavo 5 kilometrų ilgio eisenoje iš Manilos istorinio Lunetos parko prie Juodojo Nazariečio bažnyčios, kirtusioje seniausius miesto rajonus.

Daugelis prieš procesiją išklausė rytinių mišių, o vėliau išėjo į gatves, siekdami pamatyti tamsiai raudonos spalvos skraiste apgobtą statulą, vežamą mediniame vežime.

Šios procesijos buvusios Ispanijos kolonijos sostinėje vyksta jau ilgiau nei 200 metų.
Filipinai, kuriuose daugiau nei 90 proc. gyventojų yra katalikai, garsėja spalvingomis šventėmis ir religinėmis procesijomis. Juodojo Nazariečio statula taip pat nešama Manilos gatvėmis kiekvieną Didįjį penktadienį, minint Kristaus nukryžiavimą. 
 

VIDEO: Az Video Blog : Quiapo Church Feast of the Black Nazarene 2010
BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Ypatingos

02:14
08:43

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min