Geras turinys neatostogauja. Prenumerata vos nuo 0,50 Eur/mėn!
Išbandyti

Filipinų sostinėje apie 2 mln. basų maldininkų dalyvavo Kristaus statulos nešimo procesijoje (nuotraukos, video)

Filipinų sostinėje beveik 2 mln. basų maldininkų, kurių dauguma vilkėjo tamsiai raudonus marškinius, sekmadienį užplūdo gatves, kai per senamiestį buvo nešama šimtmečių senumo juoda Jėzaus Kristaus statula, kaip tikima, turinti gydančių galių.
Maldininkų eisena Maniloje
Maldininkų eisena Maniloje / „Scanpix“ nuotr.

Meksikoje išdrožta ir XVII amžiaus pradžioje į Filipinus atgabenta medinė Juodojo Nazariečio statula kasmet sausio 9 dieną išnešama iš Kvijapo bažnyčios Maniloje per didžiausią procesiją, rengiamą šioje šalyje, kurioje dauguma gyventojų yra katalikai.

Šimtai žmonių nualpo dėl kaitros arba nukentėjo per spūstį siaurose gatvelėse. Devyni maldininkai buvo išvežti į artimiausias ligonines dėl padidėjusio kraujospūdžio, žaizdų arba kaulų lūžių.
Pirmadienį paryčiais viename viešajame parke aukotų mišių klausė apie pusę milijono žmonių, nurodė policija.

„Viešpatie, atleisk už visas mano nuodėmes ir padėk laimėti loterijos aukso puodą, kad galėčiau padėti savo šeimai“, – 52 metų moteris, vardu Beverly (Beverli) sakė naujienų agentūrai „Reuters“. Ji ėjo procesijoje už statulos, laikydama plakatą.

Kita maldininkė Jennifer Suvo (Dženifer Suvo) sakė nuo vaikystės kasmet dalyvaujanti šiose procesijose, norėdama atsidėkoti Juodajam Nazariečiui, kuris esą padėjo jos šeimai pagyti nuo ligų, taip pat įveikti finansines ir asmenines problemas.

Policijos duomenimis, daugiau nei 500 tūkst. žmonių, kurių dauguma ėjo basi, dalyvavo 5 kilometrų ilgio eisenoje iš Manilos istorinio Lunetos parko prie Juodojo Nazariečio bažnyčios, kirtusioje seniausius miesto rajonus.

Daugelis prieš procesiją išklausė rytinių mišių, o vėliau išėjo į gatves, siekdami pamatyti tamsiai raudonos spalvos skraiste apgobtą statulą, vežamą mediniame vežime.

Šios procesijos buvusios Ispanijos kolonijos sostinėje vyksta jau ilgiau nei 200 metų.
Filipinai, kuriuose daugiau nei 90 proc. gyventojų yra katalikai, garsėja spalvingomis šventėmis ir religinėmis procesijomis. Juodojo Nazariečio statula taip pat nešama Manilos gatvėmis kiekvieną Didįjį penktadienį, minint Kristaus nukryžiavimą. 
 

VIDEO: Az Video Blog : Quiapo Church Feast of the Black Nazarene 2010

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Balsuokite už architektūriškai žaviausią miestą ir pasidalinkite jus įkvepiančiais pastatais
Reklama
Iš gyvenimo nuotykio sugrįžusi „Lidl“ vaikų komanda“ neslepia emocijų
Reklama
Jau liepos 17 d. Indrė Stonkuvienė kvies moteris susitikti ypatingame nemokamame renginyje
Reklama
Auga visiškai įrengto naujo būsto paklausa: kuo tai patrauklu?
Užsisakykite
15min naujienlaiškius