Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2020 vasario 23d. 19:03

G.Thunberg mama papasakojo apie tai, ką patyrė dukra: ji pamažu nyko tamsoje

Greta Thunberg
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Greta Thunberg
Švedijos operos dainininkė Malena Ernman pasidalino jautriu pasakojimu apie dukters aplinkosaugos aktyvistės Gretos Thunberg autizmo diagnozę ir kovą su valgymo sutrikimais.

G.Thunberg iš beveik nekalbančios vienuolikmetės tapo galingiausiu pasaulyje balsu, kalbančiu apie klimato krizę ir raginančiu su ja kovoti.

Jungtinės Karalystės dienraštis „The Guardian“ rašo, kad merginos mama atskleidė, kaip jos dukrai buvo diagnozuotas autizmas, kaip aktyvizmas padėjo Gretai įveikti valgymo sutrikimus.

„Twitter“ nuotr./Greta Thunberg su šeima
„Twitter“ nuotr./Greta Thunberg su šeima

Apie pirmuosius požymius, kad jos vyresnioji dukra jaučiasi negerai, M.Erman rašo knygoje „Mūsų namai dega: scenos iš krizėje atsidūrusios šeimos ir planetos“. Ištraukas iš jos, pasak „The Guardian“ interneto svetainėje publikuoto straipsnio, paskelbė laikraštis „Observer“.

„Ji pamažu nyko kažkokioje tamsoje, – prisiminė M.Ernman. – Ji nustojo groti pianinu. Ji nustojo juoktis. Ji nustojo kalbėti. Ir ji nustojo valgyti“.

Ji pamažu nyko kažkokioje tamsoje. Ji nustojo groti pianinu. Ji nustojo juoktis. Ji nustojo kalbėti. Ir ji nustojo valgyti.

Mokykloje patyrė patyčias

Žinomai Švedijos operos dainininkei M.Ernman ir jos vyrui aktoriui Svantei Thunbergui sunkiai sekėsi spręsti problemą dėl dukters tylos ir atsisakymo valgyti ką nors, išskyrus šiek tiek ryžių, avokado ir itališkų virtinukų gnocchi.

Per du mėnesius G.Thunberg neteko 10 kg, jai grėsė atsidurti ligoninėje. Kai mergina grįžo į mokyklą, jos tėvas suprato, kad ji patiria patyčias.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Greta Thunberg
AFP/„Scanpix“ nuotr./Greta Thunberg

„Mokykla nėra atjaučianti. Jų situacijos supratimas yra kitoks. Tai pačios Gretos kaltė, mano mokykla“, – rašo M.Ernman.

Mokykla nėra atjaučianti. Jų situacijos supratimas yra kitoks. Tai pačios Gretos kaltė, mano mokykla.

„The Guardian“ publikacijoje teigiama, kad kai priaugo šiek tiek svorio, G.Thunberg buvo įvertinta psichiatrų ir jai diagnozuotas autizmas, kurį M.Ernman apibūdina kaip Aspergerio sindromą, taip pat – obsesinis kompulsinis sutrikimas.

Klimato krize G.Thunberg susirūpino mokykloje pažiūrėjusi filmą apie šiukšles vandenynuose, „plastiko salą“ Ramiojo vandenyno Pietuose.

123RF.com nuotr./Plastikas vandenyne
123RF.com nuotr./Plastikas vandenyne

Tuo metu kiti mokiniai buvo susidomėję mokytojos kelione į Niujorką bei skrydžiais į Tailandą ir Vietnamą.

„Greta matė tai, ko likę mes nenorėjome matyti. Tarsi ji plika akimi galėtų matyti mūsų CO2 emisijas“, – pasakojo M.Ernman.

Netikėtas efektas

2018 metų vasarą G.Thunberg pradėjo savo pirmąjį streiką, kai su namie pasigamintu plakatu stovėjo prie Švedijos premjero biuro.

Prie merginos prisijungė kiti aktyvistai. Tėtis, žinodamas jos emocinę būseną, bandė ją įtikinti eiti namo. G.Thunberg atsisakė, bet su kitais žmonėmis praleistas laikas turėjo netikėtą poveikį.

Trečią protesto dieną „Greenpeace“ aktyvistas pasiūlė Gretai veganiškų tailandietiškų makaronų.

Asmeninio albumo nuotr./Greta Thunberg
Asmeninio albumo nuotr./Greta Thunberg

„Ji paragavo kąsnelį. Ir dar vieną. Niekas nereaguoja į tai, kas vyksta. Kodėl turėtų?... Greta valgė toliau. Suvalgė ne kelis kąsnelius, o beveik viską“, – teigiama Thunbergų šeimos parašytoje knygoje.

Greta valgė toliau. Suvalgė ne kelis kąsnelius, o beveik viską.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Atsakingai kuriamas šeimos verslas

Video

01:21:38
24:31
02:39

Esports namai

Grožio programa 360°

URBAN˙/

Kiekvienas gali

Parašykite atsiliepimą apie 15min