Dabar populiaru
Publikuota: 2011 gegužės 20d. 18:03

Garbės konsulas bando susisiekti su Lietuvos jūrininkais, įstrigusiais prie Peru

Naktį atkeliaujantysmigrantai
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Asociatyvinė nuotrauka: jūros platybėse

Lietuvos garbės konsulas Peru bando susisiekti su Lietuvos piliečiais jūrininkais, kurie yra įstrigę laive prie Peru krantų.

Lietuvos diplomatai penktadienį BNS pranešė, kad žiniasklaidoje minimas laivas „Asari“ nėra registruotas Lietuvos laivų registre – jis plaukioja ne su Lietuvos vėliava.

„URM, gavusi žinutę apie šį laivą, informaciją perdavė Lietuvos saugios laivybos administracijai ir kreipėsi į Lietuvos jūrininkų sąjungą, kuri planuoja atitinkamus veiksmus. Susisiekti su jūrininkais bando Lietuvos garbės konsulas Peru, reziduojantis Limoje“, – informavo URM Spaudos ir viešųjų ryšių skyrius.

Dienraštis „Lietuvos rytas“ penktadienį pranešė, kad šeši Lietuvos ir trys Rusijos piliečiai laive „Asari“, stovinčiame prie Peru krantų, yra palikti nežinioje. Pasak laikraščio, kuris cituoja laive esančio mechaniko Artūro Sudmanto dukrą, senka gėlas vanduo ir degalai, atlyginimai nemokami, o vilčių grįžti į namus niekas nesuteikia.

Užsienio reikalų ministerija BNS nurodė, kad Lietuvos pilietei, kuri pranešė URM apie jūrininkus, suteikta informacija apie galimybes pasinaudoti skubaus grynųjų pinigų pervedimo paslauga, jai pateikti reikalingi kontaktiniai duomenys Pisko uoste.

„Jeigu nebūtų galimybės laive esantiems Lietuvos piliečiams gauti pagalbos iš darbdavių ar artimųjų, URM, gavusi piliečių prašymą, svarstytų galimybę padėti nuperkant lėktuvo bilietus į Lietuvą pagal Vyriausybės nutarimu nustatytą tvarką. Vadovaujantis ja, šias išlaidas Lietuvos piliečiai įsipareigotų vėliau atlyginti valstybei“, – nurodė Spaudos ir viešųjų ryšių skyrius.

Diplomatai pabrėžė, kad jūrininkai laive nėra įkalinti, jų laisvė nėra suvaržyta, taip pat nėra apribotas ir jų ryšys su darbdaviu ir artimaisiais.

 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min