Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Garsus mokslininkas S.Hawkingas: kelionės laiku į ateitį yra įmanomos

Garsus britų astrofizikas Stephenas Hawkingas pareiškė, kad įmanoma keliauti laiku – tam reikėtų sukurti kosminį laivą, kuris skrietų tokiu greičiu, kad sugebėtų patekti tūkstančius metų į ateitį.
Kosmosas
Kosmosas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 1 Kelionės

Kaip skelbia „Sunday Times“, vienas iš garsiausių astrofizikų skelbia, jog nėra jokių teorinių kliūčių atlikti tokį eksperimentą. Anot jo, kosminis laivas, skriedamas beveik šviesos greičiu, sugebėtų pasiekti tolimąsias žvaigždžių sistemas. Mokslininkas teigia, kad iki šiol jis nekalbėjo apie šį įmanomą „ateities užvaldymą“ dėl to, kad bijojo būti palaikytas keistuoliu.

„Kelionės laiku anksčiau buvo laikomos mokslinėmis erezijomis, todėl vengiau kalbėti apie tai, bijodamas būti palaikytas keistuoliu, tačiau dabar jau nebesu toks atsargus“, – sakė mokslininkas, kuris plačiau apie įmanomas keliones laiku pasakos „Discovery“ dokumentiniame filme.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Stephenas Hawkingas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Stephenas Hawkingas

Mokslininko teigimu, reikėtų sukurti kosminį laivą, kuris sugebėtų pasiekti 98 proc. šviesos greičio.  S.Hawkingas teigia, kad, jo skaičiavimais, kosminiam laivui prireiktų 6 metų, kad pasiektų tokį greitį. Per pirmus 2 metus laivas pasiektų 50 proc. šviesos greičio ir tuo metu jau būtų toli už Saulės  sistemos ribų. Dar per 2 metus jis skrietų 90 proc. švieso greičio ir po 6 metų jau būtų pasiekęs 98 proc. šviesos greičio.

„Skriejant tokiu greičiu, kosminiame laive pasikeistų laiko tėkmė – esantiems viduje laikas sulėtėtų: per vieną kosminiame laive praleistą dieną Žemėje praeitų visi metai“, – leidiniui teigė mokslininkas.

Mokslininkas teigia, kad tokių laivų kūrimas turėtų būti svarbus žmonijai, jeigu ji nori išsaugoti civilizaciją.

Beje, garsus astrofizikas, drąsiai kalbėdamas apie keliones į ateitį, neigia, jog įmanomos kelionės į praeitį. Jo teigimu, teorijos, pagal kurias žmonijai galima patekti į praeitį, prieštarauja mokslo dėsniams ir paneigtų fundamentalias taisykles, kad priežastis eina prieš pasekmes.

Beje, „Sunday Times“ pabrėžia, kad daug fizikų palaiko S.Hawkingo idėjas, tačiau pripažįsta, jog tektų susidurti su rimtomis techninėmis problemomis, kuriant tokį laivą.

S.Hawkingas padėjo pamatus juodųjų skylių ir visatos kilmės teorijoms, jis yra apdovanotas daugybe premijų, yra Karališkosios mokslo benruomenės ir JAV nacionalinės mokslų akademijos narys. BBC atliko apklausą, kuri parodė, jog jis laikomas žymiausiu šių laikų mokslininku.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius