Prenumeratai - 60%. Geriausias metų pasiūlymas!
Prenumeruoti

H. Bidenas iškėlė ieškinį Vidaus pajamų tarnybai dėl pasidalijimo mokestine informacija

JAV prezidento Joe Bideno (Džo Baideno) sūnus Hunteris (Hanteris) pirmadienį į teismą padavė Vidaus pajamų tarnybą, teigdamas, kad du jos darbuotojai, kurie teigė prisidėję prie jam iškeltos bylos proceso, neteisingai pasidalijo jo asmenine mokestine informacija.
REUTERS-Scanpix nuotr.
REUTERS-Scanpix nuotr.
Temos: 1 Hunteris Bidenas

Ieškinyje teigiama, kad agentai taikėsi į H. Bideną ir siekė jį sugėdinti. Jis pats sakė, kad federalinė informatorių apsauga, kurios šie siekia, neapima dalijimosi konfidencialia informacija duodant interviu spaudai ir liudijant Kongrese.

Ilgai trunkantis tyrimas dėl H. Bideno tęsiasi aštriame politiniame fone, įskaitant jo tėvui skirtą apkaltos tyrimą.

H. Bidenui prieš kelias dienas buvo pateikti federaliniai kaltinimai dėl prieš penkerius metus neteisėtai įsigyto ginklo. Jam pateikti du kaltinimai. Vienas iš jų – už melagingą parodymų pateikimą, teigiant, kad perkant revolverį „Colt“ jis nebuvo apsvaigęs nuo narkotikų.

Jo advokatai nurodė, kad ketina užginčyti kaltinimus. Artėjant 2024-ųjų JAV prezidento rinkimams, bylos atomazga gali prieiti iki didelės svarbos teismo proceso.

Vašingtone pateiktame civiliniame ieškinyje teigiama, kad netinkamai atskleista informacija apėmė konkrečius tiriamus mokestinius metus, atskaitymus ir įtarimus dėl finansinių įsipareigojimų.

Nors ieškinyje neginčijamas pats tyrimas, juo siekiama priversti laikytis federalinių mokesčių ir privatumo įstatymų ir sustabdyti, kaip nurodoma, nepagrįstų kaltinimų bei neteisėto informacijos apie H. Bideno mokesčius atskleidimo plitimą.

Vidaus pajamų tarnybos priežiūros specialusis agentas Gregas Shapley (Gregas Šaplis) ir antrasis agentas Joe Ziegleris (Džo Zigleris) duodami parodymus Kongrese teigė, kad tyrimo dėl H. Bideno mokesčių veiksmai buvo atliekami itin lėtai. Abu jie neigė politinius motyvus.

Pasak agentų, tyrimą prižiūrintis Delavero valstijos prokuroras Davidas Weissas (Deividas Veisas) neturėjo visų įgaliojimų pateikti kaltinimus kitose jurisdikcijose.

D. Wiessas, kurį iš pradžių paskyrė buvęs prezidentas Donaldas Trumpas (Donaldas Tampas) ir kuris toliau prižiūrėjo H. Bideno tyrimą, neigia, kad jam trūko įgaliojimų pateikti kaltinimus.

Generalinis prokuroras Merrickas Garlandas (Merikas Garlandas) taip pat sakė, kad D. Weisas turėjo visus įgaliojimus. Vis dėlto pastarasis paprašė ir praėjusį mėnesį gavo specialiojo patarėjo statusą, suteikusį jam plačius įgaliojimus atlikti tyrimą ir pateikti savo išvadas.

Buvo tikimasi, kad H. Bidenas pripažins savo kaltę dėl nusižengimo laiku nesumokėjus mokesčių, ir tai bus susitarimo su prokurorais, įskaitant susitarimą dėl kaltinimo neteisėtu ginklo įsigijimu, dalis. Tačiau šis susitarimas, pasmerktas respublikonų, teisme žlugo po to, kai teisėjas dėl jo iškėlė klausimų.

Vidaus pajamų tarnyba ir abiejų jos agentų advokatai situacijos nekomentavo.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Monotoniškas darbas: kas slepiasi už darbodulio ir kodėl jo reikėtų vengti?
Reklama
„Trefoil“ sistema – dantų atkūrimo metodas, leidžiantis sutaupyti
Reklama
„Senukų“ parduotuvėje – pirmasis gyvas „Counter Strike 2“ turnyras
Reklama
Šri Lanka – geriausia pirmoji pažintis su Azija
Parašykite atsiliepimą apie 15min