Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 gegužės 10d. 18:57 , Atnaujinta: 2021 gegužės 10d. 19:34

„Hamas“ surengė raketų ataką prieš Jeruzalę

Jeruzalė
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Jeruzalė
Jeruzalėje pirmadienį pasigirdo sprogimų ir kaukė apie oro pavojų perspėjančios sirenos, o Gazos Ruožą valdantis islamistų judėjimas „Hamas“ pareiškė surengęs raketų ataką, atsakydamas į Izraelio „nusikaltimus ir agresiją“. Kiek anksčiau „Hamas“ paskelbė nustatantis Izraeliui galutinį terminą išvesti savo saugumo pajėgas iš Al Aksos mečetės komplekso – trečiosios švenčiausios islamo vietos.

Pastarąsias kelias dienas Jeruzalės senamiestyje ir kitose vietose vyksta dideli neramumai, Izraelio teismui paskelbus sprendimą, kad kelios palestiniečių šeimos turi būti iškeldintos iš aneksuotos Rytų Jeruzalės rajono Šeich Džaros.

Prieš paskelbiant oro pavojų Izraelyje, Gazos Ruože girdėjosi paleidžiamų raketų gausmas.

Dienraštis „The Times of Israel“ nurodė, kad iš palestiniečių anklavo Jeruzalės link buvo paleista iki šešių raketų.

Izraeliečių televizija pranešė, kad šiuo metu kariuomenė tikrina vienos raketos numanomo kritimo vietą.

Izraelio kariuomenė pranešė, kad iš Gazos Ruožo buvo paleistos septynios raketos, iš kurių viena buvo numušta oro erdvės gynybos sistemų, o kitos nukrito atvirose vietovėse, rašo „The Times of Israel“.

Prie Damasko vartų Jeruzalėje susirinkę palestiniečiai protestuotojai žinią apie raketų paleidimą pasveikino džiaugsmo šūkiais.

Atsakomybę už ataką prisiėmė „Hamas“ sukarintas sparnas – Ezzedine'o al Qassamo brigados.

Šios grupės atstovas Abu Obeida sakė, kad ataka buvo atsakas į Izraelio „nusikaltimus ir agresiją“ Jeruzalėje.

„Tai yra žinia, kurią priešas turi gerai suprasti“, – pabrėžė jis.

Abu Obeida taip pat pagrasino, kad bus surengta daugiau atakų, jeigu izraeliečiai vėl įsiverš į Al Aksos mečetės kompleksą arba vykdys minėtą teismo sprendimą iškeldinti palestiniečių šeimas iš Rytų Jeruzales.

Kaip praneša „Hamas“ kontroliuojami palestiniečių žiniasklaidos kanalai, tuojau po raketų atakos iš Izraelio drono paleista raketa užmušė vieną palestinietį anklavo šiaurinėje dalyje. Izraeliečių kariškiai nurodė, kad Izraelio pietinėje dalyje vienas vyras buvo lengvai sužeistas, kai į jo vairuojamą transporto priemonę pataikė iš Gazos Ruožo paleista prieštankinė raketa.

Anksčiau pirmadienį per policijos ir palestiniečių susirėmimus prie Al Aksos mečetės buvo sužeista daugiau kaip 300 protestuotojų, iš kurių 228 prireikė medikų pagalbos, pranešė Palestinos Raudonasis Pusmėnulis. Izraelio policija nurodė, kad per susirėmimus nukentėjo 21 pareigūnas, iš kurių trys buvo hospitalizuoti.

Palestiniečiai: Gazos Ruože per antskrydžius žuvo devyni žmonės

Gazos Ruože devyni žmonės pirmadienį žuvo per antskrydžius, pranešė vietos tarnybos, bet kol kas neaišku, ar tai buvo Izraelio aviacijos smūgiai.

Izraelis patvirtino bombarduojantis Gazos Ruožą kontroliuojančio islamistų judėjimo „Hamas“ taikinius, atsakydamas į kiek anksčiau surengtą raketų ataką prieš žydų valstybę iš palestiniečių anklavo.

Tačiau izraeliečių kariuomenės atstovas Jonathanas Conricusas sakė negalįs „nei patvirtinti, nei paneigti“, kad šie smūgiai pareikalavo žmonių gyvybių. Jis pridūrė, kad tai galėjo būti „vidaus reikalas“, leisdamas suprasti, kad galėjo įvykti incidentų leidžiant raketas iš Gazos Ruožo.

J.Conricusas patvirtino, kad Izraelio pajėgos smogė vienam „Hamas“ kariniam veikėjui“, o islamistų šaltiniai Gazos Ruože sakė naujienų agentūrai AFP, kad buvo nukautas vienas jų kovotojų vadų.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15MAX

Grožio programa 360°

Atsakingai kuriamas šeimos verslas

Video

02:22
00:16
00:50

Esports namai

Kiekvienas gali

URBAN˙/

Tausokime maistą kartu

Receptas
Parašykite atsiliepimą apie 15min