-50% metinei prenumeratai. Velykų dovana!
Prenumeruoti

Indonezijoje suimtas per 2 tūkst. retų vėžlių gabenęs kontrabandininkas

Indonezijoje suimtas vyras, mėginęs kontrabanda įvežti daugiau nei 2 000 nykstančių kiaulianosių vėžlių, pranešė su klestinčia neteisėta prekyba kovojanti šios Pietryčių Azijos šalies policija.
Kiaulianosiai vėžliai
Kiaulianosiai vėžliai / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 2 Indonezija Vėžlys

Anot Papua provincijos teisėsaugos, buvo konfiskuoti 2 227 delno dydžio ropliai, sukišti į dėžes, aptiktas atokiame Agaco mieste paliktame laive.

„Pareigūnai pastebėjo tris dideles dėžes nešusį uosto darbuotoją, sukėlusį jiems įtarimų“, – vėlai ketvirtadienį sakė Papua policijos atstovas Ahmadas Musthofa Kamalas.

„Tai yra saugoma rūšis, ir šiuos vėžlius draudžiama pardavinėti“, – pridūrė jis.

Kiek vėliau policininkai areštavo dar vieną vyrą, galimai prisidėjusį prie šios kontrabandininkų operacijos. Minėtas uosto darbuotojas nebuvo sulaikytas.

Jei bus pripažinta suimto indoneziečio kaltė, jam grės iki penkerių metų laisvės atėmimo ir 100 mln. rupijų (6,2 tūkst. eurų) bauda.

Dar nenustatyta, kur keliavo roplių siunta.

Kiaulianosių vėžlių, pasižyminčių į snukį panašiomis nosimis ir plėvėtomis kojomis, randama tik Australijoje ir Naujoje Gvinėjoje – Papua Naujajai Gvinėjai ir Indonezijai priklausančioje saloje. Pagal indoneziečių gamtos apsaugos įstatymus, šie ropliai priskiriami saugomai rūšiai.

Kai kurios vėžlių rūšys yra populiarios Kinijoje ir kitose Azijos dalyse, kur jos naudojamos ruošiant patiekalus ir gaminant tradicinius vaistus.

2014 metais Indonezijos pareigūnai išgelbėjo per 8 tūkst. kiaulianosių vėžlių jauniklių, paslėptų lagaminuose, kurie veikiausiai buvo vežami į Kiniją ir Singapūrą.

Šiemet kaimyninėje Malaizijoje buvo suimti kontrabandininkai, kurių laive buvo aptikta apie 3 300 nykstančių vėžlių.

Indonezijoje, archipelage iš maždaug 17 tūkst. salų, gyvena gausybė egzotinių gyvūnų ir augalų, tačiau klesti nelegali prekyba laukiniais gyvūnais, o gamtos apsaugos įstatymai neretai įgyvendinami neveiksmingai.

Daug nykstančių rūšių – pradedant Sumatros drambliais ir baigiant Javos raganosiais – jau atsidūrė ant išnykimo slenksčio.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Įsirenkite šildymą oras–vanduo ir gaukite kompensaciją net iki 70 proc.
Reklama
Kas svarbu įrengiant biurą: keturios interjero dizaino tendencijos
Reklama
Pavasario savaitgaliams ar atostogoms – laikas pajūryje: ne tik pailsėsite, bet ir sustiprinsite sveikatą
Reklama
Norintiems investuoti į NT projektų plėtrą – kaip išsirinkti projektą pagal paskirtį?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius