Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Irane prasideda parlamento rinkimų kampanija

Irane ketvirtadienį prasidėjo kampanija prieš kitą savaitę vyksiančius svarbius parlamento rinkimus, kuriuose, kaip prognozuojama, daugiausiai vietų laimės konservatoriai, kadangi tūkstančiai nuosaikiųjų pažiūrų ir reformistų buvo diskvalifikuoti.
Iranas rengiasi rinkimams.
Iranas rengiasi rinkimams. / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Vasario 21 dieną numatyti rinkimai vyks augant įtampai tarp Teherano ir jo didžiausio priešo Vašingtono.

Kandidatus atrenkanti Sergėtojų Taryba patvirtino, kad rinkimuose gali dalyvauti per 7 tūkst. kandidatų, tačiau dar daugiau buvo diskvalifikuoti, pranešė pusiau valstybinė naujienų agentūra ISNA.

„Šiuose rinkimuose 7 148 [kandidatai] varžysis dėl 290 vietų parlamente,.. o 7 296 buvo diskvalifikuoti“, – pranešime cituojamas Nacionalinės rinkimų komisijos vadovas Jamalas Orfas.

Dauguma neprileistų pretendentų priklauso nuosaikiai konservatyvaus prezidento Hassano Rouhani aljansui su reformistais.

Teherano gatvėse, kur pirmąją agitavimo dieną buvo klijuojami plakatai, buvo ramu, pranešė vienas naujienų agentūros AFP korespondentas.

Valstybinė naujienų agentūra IRNA savo ruožtu informavo, jog agitacinių plakatų taip pat buvo pakabinta kituose šalies miestuose ir miesteliuose.

Kandidatų valymas veikiausiai atbaidys daugelį iraniečių nuo balsavimo, tačiau prognozuojama, kad konservatorių ir ultrakonservatorių šalininkai vis tiek aktyviai dalyvaus rinkimuose.

Parlamentas, arba Medžlisas, rengia įstatymų projektus, ratifikuoja tarptautines sutartis ir tvirtina šalies biudžetą.

Tačiau analitikai teigia, kad šie rinkimai taps ir reta proga įvertinti Irano visuomenės požiūrį po kelis mėnesius trukusių neramumų.

H.Rouhani ir reformistų stovykla neteko dalies visuomenės palaikymo, JAV prezidentui Donaldui Trumpui išvedus savo šalį iš istorinio branduolinio susitarimo, kuris turėjo sušvelninti Iranui taikomas sankcijas.

Žengęs tokį žingsnį D.Trumpas paskelbė Teheranui virtinę baudžiamųjų priemonių, Vašingtonui vykdant „maksimalaus spaudimo“ kampaniją.

Šios pastangos skaudžiai smogė šiitiškos respublikos ekonomikai, o visoje šalyje lapkritį kilo protestai prieš kuro kainų augimą, netrukus peraugę į smurtą. Vėliau demonstracijas nuslopino saugumo pajėgos.

Sausį Iranas antrą kartą per septynis mėnesius atsidūrė ant tiesioginės konfrontacijos su Jungtinėmis Valstijomis slenksčio, Teheranui apšaudžius raketomis JAV karių pozicijas Irake. Tokių priemonių šiitiška respublika ėmėsi atsakydama į vieno įtakingiausių iraniečių generolo nužudymą Bagdade.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Reklama
Ekspertės: moterų investavimo rezultatai – geresni, ko reikėtų pasimokyti vyrams
Reklama
28 metai su „Teleloto“ – kas lieka už kadro?
Reklama
Pasiskiepyti – į vaistinę: ateina per pietų pertrauką, kartu atsiveda ir šeimos narius
Užsisakykite 15min naujienlaiškius