Dabar populiaru
Publikuota: 2020 gegužės 22d. 14:17

Irano lyderis: kova už Palestinos išvadavimą yra musulmonų pareiga

Ali Khamenei
„Scanpix“/AP nuotr. / Ali Khamenei

Irano aukščiausiasis lyderis ajatola Ali Khamenei penktadienį savo svarbioje kalboje sakė, kad „musulmonų pareiga“ kovoti už „Palestinos išvadavimą“.

Irano lyderis tai pareiškė didėjant įtampai tarp Teherano ir jo nesutaikomo priešininko Izraelio.

Ajatola savo pirmoje kalboje Kudso (Jeruzalės) dienos proga piktai pliekė Vakarų valstybes ir jų arabų „marionetes“ už paramą žydų valstybei.

Pusvalandį trukusiame savo kreipimesi, kurį tiesiogiai transliavo televizija, A.Khamenei Izraelį vadino „vėžiu“ arba „naviku“ ir aštriai kritikavo JAV bei kitas Vakarų šalis už tai, kad aprūpina žydų valstybę „įvairiais kariniais ir nekariniais galios įrankiais, netgi atominiais ginklais“.

“Sionistų režimas yra mirtinas, piktybinis navikas, kenkiantis šiam regionui, – sakė ajatola. – Jis neabejotinai bus pašalintas ir sunaikintas.“

80-metis lyderis savo kalboje taip pat pirmą kartą netiesiogiai patvirtino, kad Iranas padeda palestiniečiams gauti ginklų.

„Šios kovos tikslas yra visų palestiniečių žemių išvadavimas“ ir „visų palestiniečių sugrįžimas į savo šalį“, sakė A.Khamenei.

„Sionistų režimo buvimo regione pavertimas norma yra viena pagrindinių Jungtinių Valstijų politikos krypčių“, – kalbėjo ajatola.

„Kai kurios regiono arabų vyriausybės, atliekančios JAV marionečių vaidmenį, sudarė tam būtinas prielaidas, pavyzdžiui, ekonominius ryšius; šios pastangos yra absoliučiai bergždžios“, – sakė jis.

„Kiekvienas turi įteikti palestiniečių kovotojui šautuvą ir jam padėti. Su pasididžiavimu padarysime ką galėdami“, – kalbėjo A.Khamenei.

„Vieną dieną suvokėme, kad vienintelė palestiniečių kovotojo problema... yra ginklų stygius“, – sakė jis.

„Suplanavome“ išspręsti šią problemą, ir „jėgų pusiausvyra Palestinoje pasikeitė: mūsų dienomis Gaza gali pasipriešinti sionistinio priešo karinei agresijai ir laimėti“, pridūrė ajatola.

Iranas nuo 1979 metų Islamo revoliucijos kasmet musulmonų šventojo pasninko mėnesio Ramadano paskutinį penktadienį solidarizuodamasis su palestiniečiais mini Kudso (Jeruzalės) dieną.

A.Khamenei kalbą šios dienos proga pasakė pirmą kartą per daugiau nei tris dešimtmečius, kai yra aukščiausiasis šalies lyderis, nors palestiniečių nepriklausomybės siekį dažnai vadina „pagrindine musulmoniško pasaulio problema“.

Šįmet dėl koronaviruso epidemijos šiitiška respublika atšaukė Kudso (Jeruzalės) dienos masinius renginius.

Sausį per JAV bepiločio orlaivio smūgį netoli Bagdado oro uosto buvo nukautas Irano Revoliucinės gvardijos elitinių Kudso pajėgų, atsakingų už Teherano operacijas užsienyje, vadas Qasemas Soleimani.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Ypatingos

02:14
08:43

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min