2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti
11 20

Irano remiamos grupuotės apsupo Izraelį: tam buvo ruoštasi ilgą laiką

Po „Hamas“ išpuolių prieš Izraelį Irano parama palestiniečių teroristinėms grupuotėms ir skleidžiama neapykanta Izraeliui kelia rimtą susirūpinimą dėl platesnio konflikto eskalavimo Artimųjų Rytų regione. Nors Iranas pabrėžia, kad jis nepadėjo „Hamas“ planuoti išpuolio, visgi Irano pasirinkta strategija ir tikslai primena, kad net ir tiesiogiai nedalyvaudamas Teheranas gali kelti grėsmę regiono stabilumui.
„Hezbollah“ ir Izraelio vėliavos
„Hezbollah“ ir Izraelio vėliavos / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Iranas savo įtaką regione palaiko per įvairias grupuotes, kurias Teheranas vadina savo „pasipriešinimo ašies“ sudedamosiomis dalimis – jai priklauso Izraelio kaimynystėje, Libane, veikianti „Hezbollah“, Jemeno pilietiniame kare sėkmingai dalyvaujanti husių sukilėlių grupuotė, palestiniečių teroristinė grupuotė „Palestinos islamo džihadas“ ir kitos ginkluotos grupuotės Sirijoje ir Irake.

Visos šios Iranui lojalios grupuotės po spalio 7 d. atvirai grasino Izraeliui ar net jį užpuolė, taip parodydamos, kad yra pajėgios perkelti konfliktą į kitą, tarptautinį lygį.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Reklama
Breketai ar kapos? Patikimiausi dantų tiesinimo būdai
Reklama
Stogas be saugos elementų – lyg automobilis be saugos diržų
Reklama
Pagal vėžio gydymą Vidurio Europos ir Baltijos šalys vis dar atsilieka nuo Vakarų Europos
Parašykite atsiliepimą apie 15min