Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Irano sprendimas pradėti sodrinti uraną gali sukelti karą regione, mano ekspertas

Irano valdžiai nusprendus pradėti sodrinti uraną iki 20 procentų, šalis artėja prie branduolinio ginklo įgijimo ir didėja karo regione pavojus, mano Rusijos mokslų akademijos Pasaulinės ekonomikos ir tarptautinių santykių instituto Tarptautinio saugumo centro vyriausiasis mokslo bendradarbis generolas majoras Vladimiras Dvorkinas.
Irano raketos gatvėse
Irano raketos gatvėse / „Scanpix“ nuotr.

„Susidariusi padėtis ir tai, kad sparčiai kuriamos Irane didesnio nuotolio raketos, gali privesti prie to, jog Izraeliui, kurį prezidentas Mahmoudas Ahmedinejadas vis grasina sunaikinti, gali neišlaikyti nervai ir Izraelio aviacija smogs Irano branduoliniams objektams“, – sakė V.Dvorkinas, komentuodamas Teherano sprendimą pradėti sodrinti uraną.

V.Dvorkinas anksčiau vadovavo Rusijos gynybos ministerijos 4-ajam mokslo tiriamajam institutui, kuris gvildeno strateginės ginkluotės klausimus.

Jo nuomone, taip klostantis įvykiams, „Iranas, be abejo, smogs atsakomuosius smūgius ir čia visiškai gali įsikišti JAV, gindama sąjungininką“.

„Todėl padėtis Artimuosiuose Rytuose ir toli už jų ribų bus labai destabilizuota ir turės sunkiai nuspėjamų padarinių. Tačiau JAV ir Vakarai gali tai vertinti kaip mažesnį blogį, palyginti su branduoliniu Iranu“, – sakė ekspertas.

Jis pažymėjo, kad Irano prezidento sprendimas prieštarauja neseniai padarytam šios šalies URM pareiškimui, neva toliau derinamas su TATENA ir derybų Šešetu siūlymas sodrinti uraną Rusijoje.

„Tai dar kartą rodo, kad šiitiškos respublikos vadovybė atvirai vilkina derybas. Galima teigti, kad Iranas priartėjo prie branduolinio ginklo susikūrimo lygiai tiek metų, kiek vyksta varginamos derybos“, – sakė V.Dvorkinas.

Jis akcentavo, jog galimos naujos sankcijos po jau priimtų penkių JT Saugumo Tarybos rezoliucijų vargu ar paveiks Irano vadovybę, jeigu nebus imtasi skaudžių priemonių, tarp jų –  finansinės ir ekonominės blokados.

„Tačiau kažin ar galės JT Saugumo Taryba priimti tokią rezoliuciją dėl Kinijos ir Rusijos pozicijos“, – sakė ekspertas.

Pirmadienį Teheranas informavo TATENA atstovus, kad ketina pradėti savarankiškai sodrinti uraną iki 20 procentų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius