Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Išėję į aikštę pamyriečiai pasiekė, kad Dušanbė išvestų kariuomenę

Kalnų Badachšanas
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Kalnų Badachšanas
Šaltinis: 15min
0
A A

Tadžikijos Kalnų Badachšano autonomijos gyventojai po dviejų dienų mitingų gavo Dušanbės pažadą išvesti iš Pamyro kovotojus medžiojusius vyriausybės specialiuosius dalinius, mainais atsisakę reikalavimo, kad atsistatydintų prezidento Emomalio Rachmono paskirtas vietos vadovas.

Valdžia sutiko daryti nuolaidas gresiant naujiems susirėmimams, likus metams iki prezidento rinkimų pilietinį karą išgyvenusioje šalyje.

„Mes parodėme valdžiai, kad su mumis reikia skaitytis, bet ir valdžia parodė, kad ji nori taikos. Mes patenkinti, einame namo“, – sakė agentūrai „Reuters“ telefonu iš provincijos administracinio centro –  Chorogo 21-erių metų studentas Saidnazaras.

Pamyriečiai per 1992-97 metų pilietinį karą rėmę E.Rachmono priešininkus, nepatenkinti, kad valdžia neskuba išvesti iš čia karinių dalinių, atsiųstų liepą kovoti su kovotojais.

Į mitingą Kalnų Badachšano sostinėje, dalyvių vertinimu, susirinko maždaug 2 tūkst. žmonių. Protestuotojai pastatė palapines vienintelėje miestelio, esančio už 520 km į pietryčius nuo Dušanbės, ant Piandžo upės kranto prie pat sienos su Afganistanu, aikštėje.

„Vyko sunkios derybos: valdžia pasiekė, kad mitinguotojai atsisakytų reikalauti srities valdžios atsistatydinimo, bet sutiko kariuomenę išvesti per 20 dienų. Kariuomenės išvedimas prasidės rugpjūčio 24 dieną“, – pranešė agentūrai „Reuters“ derybininkams artimas pareigūnas.

„Susitarimą pasirašė gynybos ministras Šeralis Chairulojevas, vidaus reikalų ministras Ramazonas Rachimovas, Kalnų Badachšano autonominės apygardos vadovas Kodiris Kosimas ir Charoge gerbiamų pilietinės visuomenės atstovų grupė, į kurią įeina 20 žmonių“.

Vyriausybė atsiuntė į atokią provinciją Afganistano pasienyje daugiau kariuomenės, persekiodama buvusius aukštus karinius pareigūnus, kaltindama juos žudymais ir narkotikų kontrabanda.

Įtariamas Tadžikistano specialiosios tarnybos generolo nužudymu Tolibas Ajombekovas, lauko vadas per pilietinį karą, o vėliau Iškašimo pasieniečių būrio Kalnų Badachšane vadas, pasidavė valdžiai, kad užkirstų kelią naujiems mūšiams, o kai kurie jo šalininkai pradėjo sudėti ginklus mainais už valdžios pažadėtą amnestiją. 

Nuo liepos įvažiavimas į aukštai kalnuose esančią autonomiją siauru kaimo keliu, kur gyventojai važiuoja  maršrutiniais taksi, uždarytas, stovi blokavimo postai, bet kareiviai įleidžia  į regioną registruotus vietos gyventojus

Kai kurie kalniečiai sako, kad išeiti į aikštę juos privertė vietos autoriteto per pilietinį karą- opozicijos lauko vado Imomnazaro Imomnazarovo žūtis. Tadžikistano generalinė prokuratūra mano, kad jis ir dar trys kovotojai, susiję su Valstybinio nacionalinio saugumo komiteto generolo Abdulo Nazarovo nužudymu liepos 21 dieną netoli Chorogo.

I.Imomnazarovas buvo nužudytas trečiadienio naktį: į jo namą Choroge nežinomi asmenys įmetė rankinę granatą, po to apšaudė iš automatų. Nuo patirtų sužeidimų I.Imomnazarovas mirė; jo brolis buvo sužeistas ir gydomas ligoninėje.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min